herkese selam,

bu yüzden 11 Eylül’den itibaren 20 yıl işaretine yaklaşıyoruz (Tanrım, yaşlanıyoruz!). ve o gün olanlarla ilgili bazı tuhaf unsurları araştırmak istedim (eğer yanlış anlamadıysam, bu durumda lütfen beni düzeltin)…. ama her şey çok büyük bir solucan kutusu ve bazı oldukça çılgın fikirler ortaya çıktı (bazılarının daha güvenilir alternatif teoriler üzerinde şüphe uyandırdığından şüpheleniyorum). Herhangi birinin iyi bir bağlantısı/veya düşüncesi/girdisi/belgesi varsa, lütfen söyleyin.

özünde o günün çağdaş tarihte açık bir şekilde önemli bir nokta olduğunu düşünüyorum…Berlin Duvarı’nın yıkılması olan yang’ın boktan ying’i olarak görüyorum…. O gün her ne olduysa karanlık karanlık bir plandı… ve yüzyılın başlangıcını büyük ölçüde şekillendirdi…. jeopolitik/küresel ilişkileri mahvetti ve o gün ölenlerden çok daha fazla ölüme yol açtı.

her neyse, tarihte anlamaya değer olduğunu düşündüğüm bir nokta ve her zaman resmi hikayenin biraz fazla tuhaf olduğunu düşünmüşümdür… ve ortalama bir insan, sadece bakmak için zaman ayırsa içindeki delikleri görebilir. biraz daha derin.

Yine de konuya girmeden önce, dün gece bir arkadaşımla tartışıyordum ve o, Afganistan’la gerçekten savaşmak istiyorlarsa, neden bu kadar çabaya girdiklerini belirtti. Vietnam savaşının başlangıcını örnek olarak kullandı. ama bence dünya ve özellikle küresel medya, savaşlar arasında dünyayı fikrinizle ‘yanına’ almak için bir tür büyük katalizör yaratmanız gerekecek kadar değişti… (spekülasyon, açıkçası).

Bush yönetimi neden özellikle Afganistan’ı işgal etmek istesin ki? (afyonla bir ilgisi var mıydı?, yoksa bu sadece o ülkede afyon/eroin üretiminin daha sonra patlama yaptığı karışıklığın bir sonucu muydu? (ya da bu doğru değil mi?) Taliban afyona bu kadar meraklı değil miydi, yoksa öyle miydi? unuttum)… tüm bu çabayı afyon için yapmaları inanılmaz görünüyor… sonra yine, CIA projelerinden birinin bir kısmını kokain aracılığıyla finanse etti (bu kanıtlanmış bir gerçek, değil mi? dünya oldukça garip… ve yasadışı uyuşturucu ticaretinin çok değerli olduğunu unutmayalım… ama öyle olsa bile, elbette afyon açısı – bunda bir gerçek varsa – en iyi ihtimalle bir avantaj mı?)

Afganistan’daki savaştan kim para kazandı? Irak’taki savaş onsuz olabilir miydi? (Bush yöneticisinin neden Irak savaşını istediğini görmek yeterince kolay; babamın savaşını, petrolün kaynağını ve iyimser olarak Orta Doğu’da bir üssü bitirmek…. artı bir şeyleri havaya uçurarak çok para kazanmak için büyük bir şans ve yeniden inşa etmek…savaşta kazanılacak para var… ne yazık ki…).

RESMİ HİKAYEDEKİ TEK NOKTALAR

(Bunlardan herhangi birinde yanılıyorsam düzeltin lütfen!)

neyse, Aşağıda her zaman biraz eksik olduğunu düşündüğüm resmi hikayedeki noktalar var (dediğim gibi, yanlış bir şey varsa lütfen söyleyin)… ve Onları bana daha somut görünenlere, daha sonra sonlara doğru daha vahşi ve spekülatif olanlara sıraladım:

Bina 7 bana her zaman özellikle tuhaf gelmiştir. o kadar şiddetli bir şekilde yanmayı başardığı gerçeği, olduğu kadar muhteşem bir şekilde çöktü (ve bunu yapan yaklaşık 3 binadan biri, diğer 2’si Kuleler – bu konuda yanılıyorsam beni düzeltin). ve çökme şekli muhteşemdi, kontrollü bir yıkım gibi. İlgili mühendisler tarafından resmi raporu (ana dayanağı, bir yangının binanın çekirdek yapısını yerinden oynatacak kadar güçlü olduğu yönündeki) bildiren bir rapor olduğunu biliyorum – bana öyle geliyor ki bu 3. taraf mühendislerin raporunun olması gerekir. ciddiye alınmak; politika bir yana, bu ilgili mühendislerin Bina 7’nin hikayesinin temeline inmek için geçerli profesyonel nedenleri var (binaların bu şekilde çökmemesini sağlamak için).

(bir dip not; Bina 7’deki önemli belgeler nelerdi? Bu kadar olağanüstü bir şekilde yok edilmesinden en çok kim yararlanacak/yararlandı?)

Kuleler ve Bina 7’nin düştüğü yol. kontrollü bir yıkıma çok benziyor.

itfaiyecilerin termit görme/duyma/koku alma raporları. (Hatırladığım kadarıyla) bir film yapımcısının o gün bazı NY itfaiyecileriyle bir belgesel çeken olayından yıllar sonra ortaya çıkan bazı ilginç görüntüler vardı. itfaiyecilerin bakış açısından güne yeni bir bakış açısı kazandırdı (ama şimdi bazı detayları unuttum).

^ arkadaşım sordu/yorum yaptı (termitle ilgili); Bu, 3 binayı da çökertmek için iyi bir gizli çaba gerektirecektir… ne kadar zor olurdu? Kimse fark etmeden yapılabilir mi?

Hava Kuvvetleri (sanırım öyleydi), gerçekte olana çok benzeyen bir tür savaş oyunu/talimi yapmak (bir uçak kaçırma olayı), tam olarak gerçekleştiği zamanda, neyin gerçek olduğunu ve tatbikatın ne olduğunu anlayamayacak kadar kafalarını karıştırdı, ve böylece tepkilerini yavaşlatır.

hava korsanlarının eğitmenlerine göre, özellikle iyi öğrenciler değillerdi. çoğu spekülasyon yaptı, uçakları onlar gibi uçurabilirdi (Daha önce hiç bu kadar büyük bir uçak uçurmuşlar mıydı? Daha küçük bir uçakla uçmaktan doğrudan daha büyük bir uçakla uçmak ne kadar zor? hatchback’i yarı ile karşılaştırmak gibi mi?)

(yan not; hava korsanlarının ayrıca olaydan önceki akşam bir içki ve kola gecesinde dışarı çıktıkları bildirildi (bu doğru mu? Daha önce duymuştum). Büyük bir plandan önce alışılmadık davranışlar… ama belki… tamamen mümkün…

hava korsanının pasaportu NYC’nin ortasında bulundu. içinden çıkmış olması gereken cehennem göz önüne alındığında, pek olası görünmüyor.

Kulelere uçan iki uçağın uçuş yolu; olduğunu hatırladığım kadarıyla, batıya doğru saptı…. bir hava parçasına kimileri bunun uçak değiştirmek/iniş yapmak için iyi bir fırsat olabileceğine dair spekülasyonlar yaptı. (ve Kulelere çarpan uçaklarda kimsenin olmadığını – Boeing ve ordunun bu noktada temelde RC jumboları olan şeylere sahip olduğunu… Boeing’in planın bir parçası olduğunu söylemiyorum, sadece teknolojinin var olduğunu).

Bu uçakların bazılarında kimse yoksa kurbanları nasıl taklit ettiler? Garip sonlarla karşılaşan tanıklarla ilgili her türlü tuhaf hikayeyi duydum… ve hala hayatta olan veya zaten ölmüş olan kişilerin kimliklerinin yeniden kullanılması…. peki ya kurban aileleri?

Pentagon ‘füzesi’. Görüntüler büyük bir uçağa benzemiyor. füze miydi? bu oldukça çılgınca…

FBI/CIA ajanları kaçırma olayını gerçekleşmeden önce mi öğrendi? Bir çift FBI (ya da CIA?) ajanı hakkında daha önce tüm olay hakkında yeni şeyler okuduğumu hatırlıyorum… sanırım bu ‘komplo teorisi’nden gerçeğe dönüşmüştü… ama yanılıyor olabilirim…

93 numaralı uçuş; orada ne oldu? yolcular kahramandı ve uçağı düşürmeyi başardılar mı? enkaz alanını gösteren düzgün bir görüntü/fotoğraf var mı? her zaman çok temiz bir kaza yeri gibi görünüyordu (bu boyuttaki bir uçak için). bazıları bu kazanın kraterinin önceden var olduğunu öne sürdü/gösterdi (90’ların(?) uydu görüntüleri bunu gösteriyordu)… bu biraz spekülatif…

Towers/Bina 7 sigortası; sitenin büyük bir kısmı, günden biraz önce toplu olarak sigortalı değil miydi? (burada puslu ayrıntılar) ayrıca, alışılmadık derecede çok sayıda insanın o gün Towers’ta çalışmaya gelmediği de söyleniyor (onlar için iyi… ne günü özleyecekler).

ve sonunda, Towers enkazının hiçbirinin analiz edilmediği doğru mu? ABD tarihindeki en büyük suç mahalli (sanırım) ve hiçbiri tutulmadı/analiz edilmedi mi? ya da uçak görüntülerinin kanıtlarının her zaman yeterli olduğu varsayıldı (“dava kapandı”)….?

her neyse, bunun büyük bir solucan kutusu olduğunu biliyorum…. ve bazıları sadece spekülasyon olabilir… ancak bazı resmi gerçekler oldukça şaşırtıcı…

tamam… size göre internete yabancılar! Umarım tüm bunları tekrar kazarak kimseyi fazla rahatsız etmem… gerçekten sadece başkalarından (incelemiş olan) bazı düşünceler ve herhangi bir düzgün ve güvenilir bağlantı arıyorum…

37 Comments

1. Bu konu : ” 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler ” çok güzel. Merhabalar web siten valla hayran bıraktı, tebrikler , ali – 201

2. Çanakkale merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha mükemmel, sosyal medyada paylaştım 27-06-2021 10:23:07

3. Bu konu : ” 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler ” çok güzel. Selam herkese siten gerçekten çok iyi, saolun , hatice – 492

4. Artvin merkezden ben ahmet. Selamlar web siten vallaha billaha çok güzel, face de paylaştım 27-06-2021 10:52:14

5. Kırıkkale merkezden ben hatice. Selamlar siten süper ötesi iyi, face de paylaştım 27-06-2021 10:52:22

6. Bu konu : ” 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz harbiden dikkat çekici, sağolun , hatice – 156

7. Bu konu : ” 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz inan ki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Emine – 38

8. Osmaniye dan kimler var. 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler . Merhabalar web siten ciddiyim hayran edici, şukuladım , Aylin – 351

9. Merhaba herkese sayfanız vallaha billaha iyi, face de paylaştım

10. Bu konu : ” 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler ” çok güzel. Slm paylaşım harbiden hoşuma gitti, facebookta paylaştım , ziya – 456

11. Selam herkese siteniz inanılmaz hoşuma gitti, twitter da paylaştım

12. Bartın dan kimler var. 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler . selam arkadaşlar sayfanız vallaha billaha dikkatimi çekti, sağolun , hatice – 168

13. elif yılmaz Reply

Kırklareli merkezden ben elif yılmaz. Merhaba bu web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 27-06-2021 10:53:29

14. Selamlar web sitesi ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım

15. Uşak dan kimler var. 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler . selamun aleyküm sayfan gerçekten mükemmel, teraziye tıkladım , gaye – 92

16. Manisa merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımın vallaha dikkat çekici, teşekkürler 29-06-2021 00:56:00

17. Bu konu : ” 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa valla hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 93

18. elif yılmaz Reply

Adana dan kimler var. 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler . Mrb sayfanız ciddiyim iyi, sağolun , elif yılmaz – 333

19. Bu konu : ” 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler ” çok güzel. Slm siten gerçekten çok iyi, teraziye tıkladım , Hasan – 250

20. Bu konu : ” 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler ” çok güzel. Selam herkese web siten vallaha hayran edici, facebookta paylaştım , ziya – 373

21. Selam herkese sayfanız gerçekten ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

22. Bu konu : ” 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler ” çok güzel. Selam herkese paylaşım valla güzel, twitter da paylaştım , banu – 105

23. Merhaba sayfa vallaha güzel, facebookta paylaştım

24. Selam sayfanız harbiden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

25. elif yılmaz Reply

Kocaeli merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar web siten valla dikkat çekici, saolun 22-07-2021 03:53:37

26. Artvin merkezden ben emin. Merhabalar paylaşımın harbiden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 28-07-2021 04:52:39

27. Gaziantep dan kimler var. 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler . Selam web siteniz ciddiyim hayran edici, facebookta paylaştım , memo – 437

28. Merhabalar web siteniz inan ki güzel, linkedinde paylaştım

29. Bu konu : ” 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler ” çok güzel. Slm sayfanız harbiden dikkatimi çekti, sağolun , ali – 37

30. Bu konu : ” 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler ” çok güzel. Selam bu web sitesi yeminle mükemmel, teşekkürler , mehmet – 168

31. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler ” çok güzel. Merhaba herkese siten harbiden mükemmel, tebrikler , elif yılmaz – 392

32. Bitlis merkezden ben memo. Selam herkese paylaşımınız vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım 01-09-2021 14:43:00

33. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, tebrikler

34. selamun aleyküm sayfanız süper ötesi güzel, teraziye tıkladım

35. Kastamonu merkezden ben Emine. Selamlar siten inanki mükemmel, face de paylaştım 16-09-2021 04:56:31

36. Bu konu : ” 11 Eylül’den (9/11) 20 yıl sonra – resmi hikaye hakkında biraz tuhaf görünen şeyler ” çok güzel. Merhaba siten süper ötesi mükemmel, face de paylaştım , ali – 29

Write A Comment