Yakın zamanda, ABD’nin İç Savaşı takiben 1860’larda kurulduğuna dair bu teoriden haberdar oldum. Bu teoriye göre, o zamanlar ABD hükümeti savaşın ardından büyük borç içindeydi ve bir tür yardım almazlarsa ülkelerinin dağılacağını biliyordu. İşte burada İngiltere’nin büyük bankacıları devreye giriyor. ABD hükümeti bu bankacılardan devasa krediler aldı, onlar da federal rezervi yarattı ve bu da o zamanki para birimini altın standardından ayırdı. O andan itibaren dolar faturaları değersizdi. Üzerine basıldıkları kağıda değer.

1871 Yasası, esas olarak Amerika Birleşik Devletleri’ni birleştirdi ve Amerika Birleşik Devletleri’nin kuruluşunu (tümü büyük harfle) adlandırdı. O andan itibaren yapılan her şey ABD’nin ortaklığında oldu. Yargıçlarımız, politikacılarımız, başkanlarımız ve diğer seçilmiş yetkililerimiz (kanunen) şirketin tüzüğüne uymaya zorlanıyor. Bu, günümüzde politikacıların neden seçmenlerinin önünde iş çıkarlarına sahip olduklarını açıklıyor. Kongre, bu Corp’un “yönetim kurulu üyeleridir” ve başkan sadece figür başıdır.

Bankacılar ve federal rezerv, bu ülkeyi diğer şirketlerin çıkarlarını göz önünde bulundurarak yönetiyor. Bu teorinin herhangi bir inandırıcılığı var mı? Eğer öyleyse, ‘biz insanların’ bu konuda yapabileceği bir şey var mı?

Lütfen bu teori hakkında sahip olabileceğiniz ek bilgileri gönderin. Teşekkürler!

Author

24 Comments

1. Bu konu : ” 1860’larda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Kuruluşu Üzerine Teori. Biz hangi “ülke”yiz ” çok güzel. Merhaba sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, saolun , – 475

2. Selamlar sayfa süper ötesi hayran bıraktı, twitter da paylaştım

3. merhaba arkadaşlar paylaşım inanki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

4. Konya merkezden ben emin. Selam herkese paylaşım yeminle hayran edici, tebrikler 03-07-2021 23:51:00

5. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” 1860’larda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Kuruluşu Üzerine Teori. Biz hangi “ülke”yiz ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz süper ötesi iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 30

6. Gürbüz Reply

Bu konu : ” 1860’larda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Kuruluşu Üzerine Teori. Biz hangi “ülke”yiz ” çok güzel. Slm sayfa inan ki güzel, facebookta paylaştım , Gürbüz – 210

7. Mardin dan kimler var. 1860’larda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Kuruluşu Üzerine Teori. Biz hangi “ülke”yiz . Selam herkese paylaşımınız cidden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 104

8. Düzce dan kimler var. 1860’larda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Kuruluşu Üzerine Teori. Biz hangi “ülke”yiz . merhaba arkadaşlar bu web sitesi inan ki mükemmel, saolun , Hasan – 102

9. Bu konu : ” 1860’larda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Kuruluşu Üzerine Teori. Biz hangi “ülke”yiz ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız süper ötesi hayran edici, tebrikler , emin – 41

10. Giresun dan kimler var. 1860’larda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Kuruluşu Üzerine Teori. Biz hangi “ülke”yiz . Selamın aleyküm siteniz inanki dikkatimi çekti, şukuladım , Aylin – 74

11. Siirt merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar web siten harbiden hayran bıraktı, saolun 25-07-2021 08:16:58

12. Bu konu : ” 1860’larda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Kuruluşu Üzerine Teori. Biz hangi “ülke”yiz ” çok güzel. Merhabalar bu web sitesi ciddiyim güzel, facebookta paylaştım , Aylin – 330

13. Kırklareli merkezden ben banu. Selam herkese web sitesi gerçekten hayran edici, şukuladım 31-07-2021 08:12:21

14. Batman merkezden ben . Selam web siten vallaha billaha iyi, teşekkürler 04-08-2021 09:16:56

15. Hakkari dan kimler var. 1860’larda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Kuruluşu Üzerine Teori. Biz hangi “ülke”yiz . Merhaba sayfan harbiden hayran edici, saolun , Gürbüz – 322

16. Bu konu : ” 1860’larda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Kuruluşu Üzerine Teori. Biz hangi “ülke”yiz ” çok güzel. Merhaba sayfan inanki ilgi uyandırıcı, teşekkürler , – 244

17. Giresun merkezden ben gaye. selamun aleyküm web siten vallaha billaha dikkat çekici, twitter da paylaştım 31-08-2021 19:46:44

18. Bu konu : ” 1860’larda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Kuruluşu Üzerine Teori. Biz hangi “ülke”yiz ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız inanılmaz hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , hatice – 158

19. Selam bu web sitesi inan ki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

20. Hakkari merkezden ben mehmet. Selamlar web siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, teşekkürler 10-09-2021 16:15:36

21. Kastamonu dan kimler var. 1860’larda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Kuruluşu Üzerine Teori. Biz hangi “ülke”yiz . Slm paylaşımın valla dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , Hasan – 463

22. Slm bu web sitesi valla çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

23. Bursa merkezden ben . Merhabalar siten süper ötesi hoşuma gitti, şukuladım 25-09-2021 10:20:12

Write A Comment