Kategoriler
Genel

1969: Pentagon yetkilisi, insan bağışıklık sistemini yok edecek bulaşıcı bir mikroorganizma geliştirmesi için 10 yıldan fazla bir süre içinde 10 milyon dolar talep etti. 1978: Fort Detrick’te yaratılan bir virüs mahk freedommlarda özgürlük karşılığında test edildi. 6 ay hiçbir belirti görülmedikten sonra serbest bırakıldı. Bazıları New York’a gitti …

“Jakob Segal’in AIDS virüsünün 1989’un başlarında bir ABD hükümeti biyolojik savaş araştırma laboratuvarında ortaya çıktığı teorisini duydum. Bazı ön araştırmalardan sonra, bu şok edici teorinin ana akım Amerikan basında hiçbir şekilde dikkat çekmediğini fark ettim ve Avrupa’da neredeyse hiç yok. “

“Bu teorinin ortaya koyduğu sorular saf bilim meselesiydi, ya da bana öyle geliyordu. Sadece üç olasılık vardı: 1) Segal yanlıştı; 2) haklıydı; 3) her iki şekilde de belirlenemedi. Çözdüm bunlardan hangisinin doğru olduğunu bulmak için. “

“İlk düşüncem basını bilgilendirmekti … Aşağıdaki makaleyi yazdım ve Eylül 1989 birkaç düzine ABD dergi ve gazetesine “:

AIDS’in laboratuvarda ortaya çıktığı teorisi 1986’dan beri Avrupa’da, özellikle Batı Almanya’da dolaşmaktadır.

Teori, AIDS virüsünün (HIV) diğer iki virüsle neredeyse aynı olduğu iddiasına dayanmaktadır: koyunlarda ölümcül bir hastalığa neden olan ancak insanları enfekte etmeyen Visna ve HTLV-I (İnsan T Hücresi Lösemi Virüsü) insanları enfekte eder ancak nadiren öldürücüdür.

Teorinin yazarı Prof. Jakob Segal, genom haritalaması kullanan yapısal analizin HIV’in diğer retrovirüslerden daha Visna’ya benzediğini kanıtladığını söylüyor. HIV genomunun yapısal olarak Visna’ya karşılık gelmeyen kısmı (yaklaşık yüzde üç), HTLV-I genomunun bir kısmına tam olarak karşılık gelir.

Bu benzerlik, Segal’e göre, doğal bir evrim ve mutasyon süreci ile açıklanamaz. Sadece iki virüsün yapay bir kombinasyonundan kaynaklanmış olabilir.

AIDS semptomlarının iki farklı virüsün tamamlayıcı etkileri ile tutarlı olduğunu belirtiyor. Bağışıklık yetmezliğinin sonuçlarından ölmeyen AIDS hastaları, Visna’dan etkilenen koyunlarda meydana gelen beyin, akciğerler, bağırsaklar ve böbreklerde aynı hasarı gösterir. Visna’yı HTLV-I ile birleştirmek, virüsün sadece iç organların makrofajlarına değil, aynı zamanda T4 lenfositlerine girmesine ve böylece AIDS’in yaptığı tam olarak bağışıklık eksikliğine neden olur.

HIV’in Visna ve HTLV-I’in bir yapısı olduğuna dair daha fazla kanıt olarak Segal, HIV’deki ters transkripsiyon işleminin sırasıyla Visna ve HTLV-I’dekine karşılık gelen iki ayrı pik aktivite noktasına sahip olduğunu gösteren çalışmalara atıfta bulunmaktadır.

Bu nedenle AIDS, Segal’e göre esasen çeşitli Visna’dır. Bunun araştırma için önemli etkileri vardır, çünkü koyunlarda Visna çalışılarak şu anda maymunlar üzerinde yoğunlaşmaktan daha erken bir tedavi veya aşı bulunabilir.

Afrika maymunlarında geliştirilen ve insana aktarılan AIDS’in Afrika kökenli teorisi çoğu araştırmacı tarafından terk edildi. Bilinen SIV (Simian İmmün Yetmezlik Virüsü) çeşitlerinin tümü, yapısal olarak HIV’den (HIV ve Visna’dan çok daha az benzer) çok farklıdır ve ortak bir köken söz konusu değildir. Ayrıca, doğal mutasyonla böyle bir gelişme mümkün olsa bile, maymunlar ve erkekler insanlık tarihinin başlangıcından beri Afrika’da birlikte yaşadıkları için 1980’lerin başında ani AIDS salgını açıklamayacaktır.

1988 Batı Alman (Westdeutscher Rundfunk) televizyon belgeselinde adlandırıldığı şekliyle “Afrika Efsanesi”, AIDS’in epidemiyolojik tarihi ile daha da tartışılıyor. 1983’ten önce Afrika’da AIDS’e dair sağlam bir kanıt yoktur. En erken belgelenmiş AIDS vakaları 1979’dan New York’tadır.

Stern ve Spiegel gibi dergilerde WDR belgeseline ve nadiren söz edilmesine ek olarak Segal’in çalışmaları Batı Almanya’da yayınlandı (AIDS-Erreger aus dem Gen-Labor? [AIDS-Virus from the Gene Laboratory?], Kuno Kruse, ed., Berlin: Simon & Leutner, 1987) ve Hindistan (Lilli Segal, AIDS’in Kökeni, Trichur, Hindistan: Kerala Sastra Sahitya Parishad, 1989). Ayrıca Batı Almanya’da konferans turları düzenliyor.

Bilimsel dergiler, Segal, teorisini yayınlamayı veya tartışmayı reddettiğini söylüyor. Bunu anlamak zor. Eğer yanlışsa, kesinlikle yalanlanmalıdır. Teorinin temel taşı HIV’in Visna ve HTLV-I kombinasyonudur. Segal, herhangi bir eğitimli laboratuvar teknisyeninin bugün bu bileşenlerden iki haftadan daha kısa sürede AIDS üretebileceğini iddia ediyor. Bu doğruysa, deney ile kanıtlanabilir olmalıdır.

Bir sonraki soru şu anda Visna ve HTLV-I’den HIV üretmek mümkünse, Segal’in AIDS virüsünün oluştuğunu iddia ettiği 1977’de de mümkün mü? Yaklaşık altı ay daha uzun sürecek olsa da, daha az hassas “av tüfeği” gen manipülasyonu yöntemi kullanılarak olduğunu söyledi. Bu doğruysa, kanıtlanabilir olmalıdır.

Son soru şu olurdu: Laboratuarda mı üretildi? Segal bunun olduğunu gösterdiğine inanıyor, ancak bundan daha da ileri gidiyor. Ayrıca kimin neden ve neden ürettiğini bildiğine inanıyor. Segal, 9 Haziran 1969’da Donald MacArthur adında bir Pentagon yetkilisi tarafından sunulan bir belgeden, önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde 10 milyon dolarlık bir gelişmenin talep edileceği bir Kongre komitesine alıntı yapıyor. insan bağışıklık sistemini yok eder.

Böyle bir araştırmanın “saldırgan” veya “savunmacı” olarak sınıflandırılması önemli değildir: kendini olası yeni virüse karşı savunmak için, akıl yürütme önce virüsü geliştirmelidir.

Visna virüsü zaten iyi bilindiği için Segal devam ediyor, sorun insanlara bulaşmasını sağlayacak bir insan retrovirüsü bulmaktı. Teknik literatürün incelenmesi Segal, Dr. Robert Gallo’nun 1975’e kadar böyle bir virüsü HTLV-I izole ettiğini ortaya koydu, ancak daha sonraya bu isim verilmemişti.

1975 aynı zamanda Fort Detrick’in (ABD Ordusunun Frederick, Maryland’deki biyolojik savaş araştırma merkezi) virüs bölümünün Frederick Kanser Araştırma Tesisleri olarak yeniden adlandırıldığı ve Gallo’nun işvereni olan Ulusal Kanser Enstitüsü’nün denetimine verildiği yıl oldu.

AIDS virüsünün gerçekte yaratıldığı Segal’e göre, 1977 sonbaharı ile 1978 baharı arasında Fort Detrick’teki P4 (yüksek güvenlikli) laboratuvarındaydı. Altı ay tam olarak alacağı zaman, Visna ve HTLV-I’den AIDS virüsü oluşturmak için mevcut teknikleri kullanarak.

Segal, yeni virüsün, hapishaneden serbest bırakılmaları karşılığında deney için gönüllü olan hükümlüler üzerinde test edildiğini iddia ediyor.
Hastalığın erken belirtilerini gösteremeyen mahkumlar altı ay sonra serbest bırakıldı. Bazıları eşcinseldi ve hastalığın ilk olarak 1979’da kanıtlandığı New York’a gitti.

Araştırmacılar, bu kadar uzun bir kuluçka dönemi olan bir hastalık yaratmaya güvenmemişlerdi. (AIDS için bir yıl nispeten kısadır, ancak enfeksiyon yüksek dozda enjeksiyonlarla indüklense alışılmadık olmaz.) Araştırmacılar insan kobaylarını daha uzun süre gözlem altında tutsaydı, hastalığı tespit ederlerdi ve içerebiliyor.

Başka bir deyişle Segal, AIDS’in ters giden bir mikrop savaş araştırma deneyinin sonucu olduğunu iddia ediyor.

Hollandalı De Volkskrant gazetesinde yayınlanan 18 Nisan 1987 tarihli bir röportajda Dr. Gallo, Segal’in teorisini KGB propagandası olarak tanımlıyor.

Rus (Litvanyalı Yahudi) olan ancak 1953’ten beri Doğu Berlin’deki Humboldt Üniversitesi’nde biyoloji profesörü (şimdi emeritus) olan Segal, propagandacı olarak kariyere başlamak için biraz eski (78). Segal, Sovyet ve Doğu Alman yetkililerinin kendi adına, realpolitik nedenlerle bu konuda ihtiyatlı bir sessizlik sürdürdüğüne inanıyor.

AIDS’in insan yapımı olup olmadığı sorusu, propaganda olarak reddedilerek cevaplanamaz.

Segal soruyu cevapladığına inanıyor. Ona inanmak zorunda değiliz, ancak aşağıdaki soruların cevaplanabileceğine inanmalıyız:

1. HIV, laboratuvarda Visna ve HTLV-I birleştirilerek üretilebilir mi?

2. 1977’de mevcut teknikler kullanılarak üretilebilir mi?

3. Ft. 1969 ve 1978 yılları arasında Detrick? 9 Haziran 1969’da açıklanan 10 milyon dolarlık Pentagon araştırma projesinin sonuçları nelerdi?

Bu gerçekler göz önüne alındığında, en kötüsünden şüphelenmemek için büyük bir inanç sıçraması talep ediyor.

Şimdiye kadar yazdıklarımı İnternet’e gönderdikten sonra, beni aşağıdaki ek sonuçlara götüren birkaç biyologla bir tartışma yürüttüm:

Bu Jakob Segal’in teorisi ile ilgili son kolay erişilebilir (düşmanca olmayan) makale gibi görünüyor. 20 yıl önce (Almanca) internette bulunan makalelerinin üçü de Morrisy’nin AIDS aşısı için koyun olarak hayvan olarak araştırma yapıp yapmadığını bulma çabalarını anlattı. (Ölüm tehditleri nedeniyle başlamış ancak birkaçı ve Rekjavik Üniversitesi’nde de ortadan kaybolmuş gibi görünen birkaç kişi vardı.) Segal’i biliyordum ve HIV’in ABD biyografisinin sonucu olduğuna inandığından eminim. McArthur altında savaş araştırması yapıldı ve Kongre tarafından 10 milyon dolarlık fon sağlandı. Bu oylama BTW’nin açık ve kamuya açık bir kaydı var.

“1969: Pentagon yetkilisi, insan bağışıklık sistemini yok edecek bulaşıcı bir mikroorganizma geliştirmesi için 10 yıldan fazla bir süre içinde 10 milyon dolar talep etti. 1978: Fort Detrick’te yaratılan bir virüs mahk freedommlarda özgürlük karşılığında test edildi. 6 ay hiçbir belirti görülmedikten sonra serbest bırakıldı. Bazıları New York’a gitti …” için 21 yanıt

Kırklareli merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar bu web sitesi harbiden iyi, saolun 20-04-2020 06:45:12

Denizli merkezden ben ziya. Mrb web siteniz gerçekten çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 20-04-2020 17:00:01

Kastamonu merkezden ben ziya. Selam paylaşım ciddiyim güzel, face de paylaştım 24-04-2020 14:13:40

Muş merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web siteniz valla hayran bıraktı, face de paylaştım 26-04-2020 08:47:23

Adıyaman merkezden ben ziya. selamun aleyküm sayfanız harbiden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 27-04-2020 00:38:25

Isparta merkezden ben gaye. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 28-04-2020 21:26:23

Bingöl merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar paylaşımınız gerçekten dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 05-05-2020 10:36:53

Manisa merkezden ben ahmet. Slm sayfa inan ki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 14-05-2020 08:40:46

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir