Kategoriler
Genel

1984 yeniden ziyaret edildi

Siyasi doğruluk yaşam biçimimizi ve ifade özgürlüğümüzü nasıl yok ediyor!

Hayır yapamayız! Özgür düşünce burçları olma amaçlı üniversitelerimizde konuk konuşmacılar, Sol-dog dogma kadar soru sorabileceklerinden korkuyorlar. Bu Germaine Greer ve Peter Tatchell gibi seçkin liberallere bile olur. Politik doğruluk güçleri, her yere inatçı görüşlerini dayatır. Oxford ve Cambridge'de, tarihi faydalanıcıların heykellerinin yıkılması yönünde çağrılar var çünkü azınlık hakları konusunda modaya uygun modern konumlara uymuyorlar. Bu arada Newcastle Üniversitesi'nde, öğrenciler birliği 'bir dizi cinsiyetle' hiçbir öğrenciyi rahatsız etmemek için erkeklerin tuvaletlerinde sıhhi çöp kutuları talep etti. Sözde apolitik yardım kuruluşları, personelinin oluklarından aşağı doğru doğruluk yapmaya çalışıyorlar. Ulusal Güven, kır evi rehberlerine eşcinsel gurur rozetleri takma talimatı verir. RNLI, kadınların riskli görüntülerine sahip çay bardağı kullanmak için uzun süredir hizmet veren cankurtarancıları görevden aldı.

Tiyatro şirketleri, bir dizi 'geleneksel olmayan' aktör – yani İngiliz Regency fopsları olarak Shakespeare kralları veya Afro-Caribbeans oynayan kadınlar yapmadıkça Sanat Konseyi sübvansiyonları verilmeyeceklerinden kuşku duymazlar. Firmalar, Hıristiyan olmayanları veya ateistleri rahatsız etmeleri durumunda haç takan çalışanları yasaklar (ancak burka giymek iyidir). Başka bir yerde, popüler bir eğlence koşusu artık koşuculardan erkek mi yoksa kadın mı olduklarını açıklamalarını istememeleri gerektiği söyleniyor (kampanyacılar 'ikili olmayan' sporcuların ölümcül suç işleyebileceği konusunda ısrar ediyor). Silahlı Kuvvetler, neredeyse tamamen gereksiz olan cinsiyet açısından tarafsız tuvaletlere değerli fonlar harcamak üzere baskı altındadır. Pasta dekoratörlerine eşcinsel çiftlerden komisyon kabul etmeleri gerektiği söyleniyor ve bu da Londra Belediye Başkanı'nın erkek ve dişi sembollerini cinsiyetle ilgili en son tavşan beyinli teorilere uymak için yaya sinyallerinden kaldırıyor.

Azınlık çetesinin bir çağında yaşıyoruz. Tuhaf bir ifade, biliyorum. Mob kuralı, Fransız Devrimi'nde ya da Amerika'nın ırkçı derin güneyindeki bireylerin linçinde olduğu zaman, büyük yıkanmamışlar tarafından şiddet yoluyla iktidar iddiasıydı. Bunun yerini, azınlık haklarını silahlandıran bir eylemci düğümünden daha az mantıksız (ve daha az ürpertici olmayan) histeriler aldı – özellikle tuvaletlere takıntılı görünüyorlar ve onları çoğunluğa karşı politik bir tehdit olarak kullanıyorlar. Çoğu zaman, bu ajitatörlerin kendileri, rahatsız olduğu iddia edilen azınlıkların bir parçası değildir. Bunun yerine, azınlıklar oyununu kendi amaçları için ele geçiren bir profesyonel meşguliyet sınıfına aittirler. "Çeşitlilik" artık hızla büyüyen bir istihdam sektörüdür ve yüksek maaşlar sunmaktadır. Daha sinsice, diğerleri politik amaçlardan ve kendi isteklerinin ilerlemesi için sömürülür.

Twittersphere, medyaya polislik yapmak ve aldıkları görüşten muhalif olanları bağırmak için işi olarak gören, kendinden tayin edilen bu öfke görevlileriyle doludur. Stratejileri, ırksal ve cinsel eşitlikçilik inançlarına karşı görüş ayrılıklarını ve direnişi ezmektir. İfade özgürlüğü sadece keyif alabilecekleri bir şeydir.

Lionel Shriver, bu hafta makalesini açıkça okumamış ve sadece ona zarar vermekle ilgilenen insanlar tarafından bu hafta hızla kınandı. Ona neo sömürgeci, “statüko önyargısı” kalıntısı ve “kökleşmiş, sinsi ırkçılık” destekçisi dediler. Kısacası çok kötü bir kişi (#insan çöpü, çevrimiçi söyledikleri) olmaktan mahkum edildi.

Penguen'den yeni yazarlardan oluşan bir çete, onun fesatını imzalamak için organize edildi ve feminist bir dergi tarafından yürütülen bir edebiyat ödülü yargıç panelinden kovuldu. Editörü, gerçek makalesi nedeniyle Bayan Shriver'dan uzaklaşmadığını itiraf edecek kadar dürüsttü. Makalenin neden olduğu karışıklık yüzünden onu kovuyordu. Guardian gibi BBC ve Sol görüşlü medya kuruluşları derhal yakın dövüş silahına yığılır ve bu dikenleri nazikçe Bayan Shriver'a karşı bildirir. Birisi azınlıklar için kotaları eleştiriyor muydu? Çirkin! Şimdi bir telefon düzenleyerek veya Radio 4’ün Bugün programında bir stüdyo tartışması yaparak eleştirmenlerini doğrulayalım ve daha fazla öfkeyi hızlandıralım!

Gerçekten ne yazdığını görmek için Bayan Shriver’ın makalesine bakmaya değer. Penguin Random House'un, yazarlarının “2025 yılına kadar Birleşik Krallık toplumunu” yansıtması gerektiği “şirket çapında bir hedef” bulduğunu belirterek başladı. Penguin şöyle açıkladı: 'Yazarlarımızın ve yeni meslektaşlarımızın etnik köken, cinsiyet, cinsellik, sosyal hareketlilik ve engelliliği dikkate alarak İngiltere nüfusunu yansıtmalarını istiyoruz.' Bu gibi şeyler, geleceğin muhtemel olup olmadığından daha önemli olacaktır. çalışan üniversiteye gitmişti. Shriver, Penguen yazarlarına cinsiyet, cinsellik ve etnik köken hakkında gönderilen bir anketi aktarmaya devam etti. Bunun yazma yetenekleriyle ne ilgisi vardı? Penguen'in “erdem üzerine sarhoş” olduğu ve artık “iyi kitapların edinilmesi ve dağıtılması” nedenini görmediği sonucuna vardı. ‘Aksine, örgüt İngiltere nüfusunda azınlıkların yüzdelerini istatistiksel hassasiyetle yansıtmayı amaçlamaktadır. Böylece edebi mükemmellik, tüm bu etnik köken, cinsiyet, engellilik ve cinsel tercih kutularını işaretlemeye ikincil olacaktır.

'Bir e-postayı güvenli bir şekilde çıkarabiliriz, eğer bir ajan yedi yaşında okulu bırakan ve şehre hareketlilik bir scooter üzerinde güç veren bir eşcinsel transseksüel Karayipler tarafından yazılmış bir el yazması yaparsa, el yazmasının tutarsız olup olmadığı söylenecekse yayınlanacaktır. , sıkıcı, kıvrımlı ve duyarsız karışık kağıt geri dönüşümü yığını. '

Herhangi bir aklı başında ülkede Lionel Shriver’ın makalesi sağduyulu olarak kabul edilecektir. Meritokratik bir durum ortaya koyuyordu – yani insanlar yetenekleri ve yetenekleri konusunda yargılanmalıdır. Ve meritokrasiyle kim gerçekten tartışabilir? Uçağa bindiğimizde, pilotun hangi cinsellik veya etnik kökene sahip olduğundan endişe ediyor muyuz? Hayır. Sadece kontrollerin nasıl kullanılacağını bildiğini umuyoruz. Bir dişhekimi muayenehanesini ziyaret ettiğimizde tıp profesyonellerinin İngiltere nüfusunun azınlık profillerini yansıtmasını istiyor muyuz? Daha fazla delme ve doldurma yetenekleri ile ilgileniyorum. Eşitlikçi komiserler için daha yüksek hususlar geçerlidir. Onlar için, yetenek ve yetenek ırk, cinsiyet ve cinsel eğilim kotalarından sonra gelir. Çünkü azınlıkları destekleyen ahlaki olarak üstün varlıklar olduklarını yayınlamak istiyorlar. Aralarındaki politikacılar, kendilerini azınlık olarak tanımlayanlara hitap ederek oy kazanacaklarını umuyorlar. Buna kimlik politikası denir, ama gerçekten de sığınma politikasının politikasıdır. Azınlıkların bu zulmüyle ilgili derin endişe verici bir sorun var. Her azınlığın tercihli haklara sahip olduğu konusunda ısrar ederek, çoğunluğun haklarını reddedersiniz. Bir iş başvurusunda bulunduğunuzu düşünün. Tüm niteliklere ve gerekli deneyime sahipsiniz. Ancak, Penguin Random House'un bu muhtırasına göre, şirketin population Birleşik Krallık nüfusunu yansıtmasına yardımcı olmuyorsunuz.

Özür dileriz, potansiyel işverenleriniz, başka bir adayın henüz personel listemizi işaretlemediğimiz bir engel / cinsel tercih / ten rengi olduğu için size iş veremeyiz. Sizi işe almayı çok isterdik, ama isteriz, ancak çeşitlilik politikamız tek ayaklı bir Latino keçi meraklısına ihtiyacımız olduğu anlamına gelir. Çeşitliliğin ayrımcılığı durdurması gerekiyor. Fakat ayrımcılık değilse bu nedir? Çeşitliliğin, renk, inanç, cinsellik, cinsiyet, etnik köken veya bacak içi ölçümü ne olursa olsun insanlar için daha fazla fırsat sağlaması beklenir. Makul bir seyirci 'azınlıkları teşvik etmeliyiz' diyecektir. Tabii ki yapmalıyız. Ancak Penguin’in dehşet verici politikası bunun tam tersini yapacak, çünkü şirketi nüfusun ayna görüntüsünü almaya zorlayacak. Tamamen asil çeşitlilik fikri böylelikle esnek olmayan bir çubuk haline gelir. Tehdit olur. Bu, çoğunluğu azınlıklara karşı daha nazik hissettirmeyecektir. Küskünlüğü ateşleyecek. İnsanlara etnik köken, ırk, cinsellik veya özürlülüğe göre farklı muamele etmeyi yasaklayan eşitlik yasalarına tam olarak nasıl uyuyor?

Birkaç ay önce, Royal Shakespeare Company'yi bir Restorasyon komedisinde rol aldığı bazı beceriksiz, azınlık kotaları olduğunu düşündüğüm için eleştirdiğimde Bayan Shriver’in gibi bir deneyim yaşadım. RSC'nin Sanat Konseyi (çeşitlilik politikalarına göre sıra dışı mağazalara yer veren) tarafından desteklenip desteklenmediğini sordum. Tarihsel olarak beyaz rollerde siyah aktörler kullanmadıkça, ona bu kadar büyük kamu parası dollopsu verilmemesinden korktu mu? Lionel Shriver gibi, azınlıkların yaratıcı bir şekilde herkesten daha az yetenekli olduğunu öne sürmedim. En ufak değil. Ben sadece ham liyakatten önce politik doğruluğu koymanın bilgeliğini ve ahlakını sorguladım. Bunun için hızlı ve tekrar tekrar kötü huylu ve yanlış temsil edildim. Whoomph!

RSC, sübvanse edilmiş tiyatro dünyasında ırkçı ve sayısız blowhard olarak beni Şeytan'la kıyasladı. Sahnelerin arkasında, kıdemli tiyatro uygulayıcıları bana tamamen katıldıklarını söylediler – ancak kamuoyunda böyle söylediklerinde kariyerlerinin zarar göreceğinden korktular.

Ortaçağ İspanya'sında Engizisyon, kamu sapkınlığını söyleyen herkesi (yani Roma Katolik dogmasını sorgulayan) kovalayarak teröre neden oldu. Engizisyonun kendisi küçüktü, ama muhalefeti enfekte etmede acımasızca etkili oldu. Ateş ve işkence ile, birkaç tanınmış serbest düşünürde zorlandı ve bu yaygın baskı oluşturmak için yeterliydi. İspanya’nın nüfusu, sözde sapkınlığın uzuvdan çekildiğini gördü ve “kırıntılar, bize söylenenleri yapsak iyi olur” dedi. Ortaçağda işkence fizikseldi – erkekler kaynatıldı, rafa kondu ya da anatomi en hassas bölgelerinde ağrıyı yoğunlaştıran acımasız aletler olan Acı Armutu, Judas Beşiği veya Testere'ye tabi tutuldu. Daha yakın zamanlarda Mao’nun Çin ve Hendrik Verwoerd’in Güney Afrika gibi siyasi rejimleri muhalefeti bastırdı. Sixties İspanya'da tatil yapan bir çocuk olarak, ülkenin faşist diktatörü General Franco'nun adını asla yüksek sesle söylememesinin söylendiği hatırlıyorum. “Bunu söylememek daha güvenli” dedi annem. Belki birileri Lionel Shriver'a benzer tavsiyelerde bulunmalıydı. Belki birileri şöyle demeliydi: 'Çeşitlilikle alay etme – sadece seni en korkunç belaya sokacak'.

Azınlıkların bu zulmü altında, kolay bir yaşam için yapmanız gereken bu olabilir. Ama tiranlıklarla ilgili olan şey, nihayetinde zorbalarla yönetilmeleridir. Zorbalarla başa çıkmanın yolu, Lionel Shriver'ın bu kadar cesur bir netlikle yaptığı gibi onlara karşı durmaktır. İngiliz kamusal hayatı Dr Strangelove’un savaş odasına benzemiyor. Canlı görüş çatışmasının gelişen demokrasinin önemli bir parçası olarak kabul edilmesi gereken bir yer. Yüzyıllar boyunca ifade özgürlüğü kanla mücadele edilmiştir ve liberal, medeni davranışlar için hayati öneme sahiptir. Hiçbir azınlık grubunun bunu yok etmesine izin verilmemelidir.

… robertjames70001 tarafından gönderildi
(Bağlantı) (Yorum)

“1984 yeniden ziyaret edildi” için 63 yanıt

Adıyaman merkezden ben ahmet. Mrb sayfa ciddiyim çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 27-12-2019 04:28:12

Bartın merkezden ben ahmet. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha dikkatimi çekti, teşekkürler 28-12-2019 05:07:41

selamun aleyküm web siteniz harbiden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

Trabzon merkezden ben doruk. Slm paylaşımınız ciddiyim çok güzel, saolun 14-01-2020 00:28:28

Bolu merkezden ben ahmet. Merhaba herkese siteniz valla hayran edici, linkedinde paylaştım 21-01-2020 21:59:05

Giresun merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar paylaşımın harbiden iyi, sağolun 24-01-2020 03:27:24

İzmir merkezden ben banu. Merhaba sayfa valla çok güzel, facebookta paylaştım 09-02-2020 16:19:43

İzmir merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfa inanki mükemmel, facebookta paylaştım 10-02-2020 03:32:33

Adıyaman merkezden ben doruk. selamun aleyküm paylaşımın cidden çok hoşuma gitti, şukuladım 12-02-2020 17:47:30

Giresun merkezden ben elif yılmaz. Selamlar sayfanız ciddiyim çok hoşuma gitti, saolun 17-02-2020 21:54:17

Ağrı merkezden ben Aylin. Selam herkese web sitesi süper ötesi dikkatimi çekti, tebrikler 18-02-2020 06:52:27

Kırşehir merkezden ben mehmet. Selamlar bu web sitesi inanki çok hoşuma gitti, sağolun 19-02-2020 03:14:07

Selamın aleyküm bu web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

Burdur merkezden ben Emine. Merhaba herkese siten harbiden dikkat çekici, teraziye tıkladım 28-02-2020 04:47:41

Ankara merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web sitesi inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım 01-03-2020 18:57:01

Bilecik merkezden ben doruk. Merhabalar web siten inan ki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 06-03-2020 14:54:39

Iğdır merkezden ben ali. selamun aleyküm paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, teraziye tıkladım 07-03-2020 23:13:11

Şırnak merkezden ben Gürbüz. Merhabalar web sitesi cidden iyi, linkedinde paylaştım 09-03-2020 19:04:11

İzmir merkezden ben Emine. Merhaba siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 10-03-2020 19:14:42

Adana merkezden ben doruk. Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 16-03-2020 04:21:57

Bayburt merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfan harbiden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 21-03-2020 23:31:20

Erzurum merkezden ben doruk. Selam siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, şukuladım 21-03-2020 23:37:55

Çorum merkezden ben ahmet. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha billaha çok iyi, teraziye tıkladım 23-03-2020 09:08:49

Diyarbakır merkezden ben banu. Selamın aleyküm web sitesi yeminle ilgi uyandırıcı, saolun 23-03-2020 20:47:35

Çanakkale merkezden ben elif yılmaz. Selamlar sayfanız inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım 01-04-2020 20:26:58

Kırşehir merkezden ben Emine. Merhabalar web siteniz vallaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 02-04-2020 16:22:47

Ankara merkezden ben elif yılmaz. Selamlar bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, şukuladım 06-04-2020 22:16:32

Karabük merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar web sitesi yeminle ilgi uyandırıcı, şukuladım 11-04-2020 17:28:18

Nevşehir merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar paylaşım valla hayran bıraktı, twitter da paylaştım 17-04-2020 23:23:00

Kocaeli merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşımın yeminle çok güzel, teraziye tıkladım 19-04-2020 19:20:15

Amasya merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar web sitesi gerçekten güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 25-04-2020 22:48:05

Hakkari merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar bu web sitesi valla dikkat çekici, tebrikler 06-05-2020 04:22:20

Isparta merkezden ben doruk. Merhabalar sayfanız süper ötesi dikkatimi çekti, teşekkürler 31-05-2020 15:34:11

Erzurum merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm paylaşımınız inanki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 07-06-2020 17:29:37

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir