Bu kitlesel yanlış bilgilendirme döneminde, son birkaç haftayı yoğun bir şekilde gerçeği arayarak geçirdim.

Bu tür şeylerle ilgili bir geçmişim var (sosyal istatistik derecesi) ve itiraf etmeliyim ki, bulduklarımdan kesinlikle mahvoldum.

NUMEROUS, ciddi tıp uzmanları, sadece çılgın kimlik bilgilerine sahip, hayatlarını bu ana adayan, sadece internetten arındırılmış değil, aynı zamanda en iğrenç, aşağılık şeyler de diyen insanlar buldum.

Doğruyu söylediğin için.

“Ve eğer diğerleri de Partinin dayattığı yalanı kabul ederse – eğer tüm kayıtlar aynı masalı anlatırsa – o zaman yalan tarihe geçti ve gerçek oldu. “Geçmişi kim kontrol ediyor?” Parti sloganını yürüttü, “geleceği kontrol eder: bugünü kontrol eden, geçmişi kontrol eder.” “

–Orwell

Belirli bir durum var, Dr. Roger Hodkinson bu beni gerçekten etkiledi çünkü kelimenin tam anlamıyla kendi belediye meclisimle konuşuyordu.

Şimdi, bu yorumlar ağzından çıkmadan, son derece eğitimli ve saygın bir adamdı. Hem eyalet hem de federal düzeyde çok güçlü ve etkili tıbbi kuruluşların tam anlamıyla başıydı.

Kelimenin tam anlamıyla özel sektöre geçti ve şu anda COVID testi işinde, tahmin etmişsinizdir. Halka açık söyledikleri aslında şirketi için zararlıdır.

Ve toplum içinde yüksek sesle söylenen tam anlamıyla 5 dakikalık gerçek, onu neredeyse gerçeklikten “sildi”.

Bu adamdan sadece 5 dakika önce sayısız insanın sağlığından sorumluydu. Yeni nesil doktorları eğitmekten sorumlu üniversitenin başındaydı.

Ona olan inancımız tartışılmazdı. Ottawa’daki en yüksek federal siyaset seviyesindeki insanlar da aynı şeyi hissettiler.

O beş dakikalık gerçek söylenene kadar.

“İlk kez, bir sır saklamak istiyorsanız, kendinizden de saklamanız gerektiğini anladı.”

–Orwell

Şimdi, onu internette bulabilirseniz, sadece apaçık deliliğini tartışan makalelerdir. Üniversite dışında iş bulamayan bazı serbest içerik yazarı artık uzmanlar konusunda uzman mı?

Haberi yaptı.

Şaka olarak. Alay edilmek için. İtibarsız. Silindi.

Bu, geçtiğimiz haftalarda defalarca karşılaştığım bir şeydi. Bir zamanlar gerçeği kabul eden her şey gitti. Facebook, twitter ve diğer anlatı tünelleri gibi platformlarda saniyede bir milyon kez temizlendi.

Elbette, bu videoyu hala bulabilirsiniz. Gerçekten istiyorsan ve nasıl görüneceğini biliyorsan.

“Kendinizden daha zeki olan; argümanlarınıza adil bir duruşma sağlayan ve basitçe deliliğinde ısrar eden deliye karşı ne yapabilirsiniz, diye düşündü Winston?”

–Orwell

Bu, grip veya SARS-1’i önlemek için bir maske beklemenin saçmalığını tartışan harika bir ön-covid makalesiydi.

Bunun yerine onu temizlenmiş buluyoruz.

Hakikat bakanlığı canlı ve iyi durumda.

“Her kayıt tahrip edildi veya tahrif edildi, her kitap yeniden yazıldı, her resim yeniden boyandı, her heykel ve sokak binası yeniden adlandırıldı, her tarih değiştirildi. Ve süreç gün geçtikçe ve dakika dakika devam ediyor. Tarih durdu. Partinin her zaman haklı olduğu sonsuz bir hediye dışında hiçbir şey yoktur. “

–Orwell

İnsanların bu kadar mutlak bir çılgınlığı sadece inanmakla kalmayıp aynı zamanda sürdürmeye nasıl ikna olduklarını anlamıyorum.

Ama beni asıl korkutan, sağduyu ve akıl sağlığına saldırdıkları vahşet.

“Güç, insan zihnini parçalara ayırmak ve onları kendi seçeceğiniz yeni şekillerde yeniden bir araya getirmek.”

–Orwell

Korkunç zamanlarda yaşıyoruz. Distopik bir romandan çıkmış bir şey gibi, fazlasıyla gerçek oluyor.

Bu, bilimsel sonrası dönem. Büyük veri ve yanlış bilgilendirme çağı.

“Ama iyiydi, her şey yolundaydı, mücadele bitti. Kendisine karşı zafer kazanmıştı. Big Brother’ı seviyordu. “

–Orwell

Uzun zaman önce kaybettiğimizden korkuyorum ve dürüst olmak gerekirse herhangi bir direniş göstermek için ne yapabileceğimiz konusunda en ufak bir fikrim yok.

Godspeed özgür düşünürler …

“Özgürlük, iki artı ikinin dört yaptığını söyleme özgürlüğüdür. Verilirse, diğer her şey takip eder. “

1984’e beş dakika uzaklıkta.

“Güç, insan zihnini parçalara ayırmak ve onları kendi seçeceğiniz yeni şekillerde yeniden bir araya getirmektir.”

Author

23 Comments

1. Bursa merkezden ben doruk. Merhaba web siten harbiden güzel, facebookta paylaştım 30-12-2020 15:58:03

2. Merhabalar sayfanız yeminle mükemmel, linkedinde paylaştım

3. Çankırı merkezden ben Aylin. Selam herkese siten vallaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım 30-12-2020 17:03:45

4. Adana merkezden ben ali. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, saolun 11-01-2021 09:46:27

5. Samsun dan kimler var. 1984’ten beş dakika . Selam paylaşımın inanılmaz güzel, facebookta paylaştım , gaye – 36

6. Gürbüz Reply

Çorum merkezden ben Gürbüz. Merhaba web sitesi cidden çok güzel, teşekkürler 16-01-2021 18:53:14

7. elif yılmaz Reply

Malatya dan kimler var. 1984’ten beş dakika . Mrb paylaşımınız inanki mükemmel, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 277

8. Bu konu : ” 1984’ten beş dakika ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım , emin – 191

9. Bu konu : ” 1984’ten beş dakika ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz valla hayran edici, tebrikler , emin – 167

10. Bursa dan kimler var. 1984’ten beş dakika . Merhabalar paylaşım inanki iyi, face de paylaştım , doruk – 52

11. Bu konu : ” 1984’ten beş dakika ” çok güzel. Merhabalar paylaşım inanılmaz iyi, teşekkürler , Hasan – 492

12. Bitlis dan kimler var. 1984’ten beş dakika . Merhabalar web siteniz yeminle çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ali – 374

13. Şanlıurfa dan kimler var. 1984’ten beş dakika . Merhaba paylaşımın yeminle güzel, teşekkürler , ahmet – 461

14. Bu konu : ” 1984’ten beş dakika ” çok güzel. Selam herkese paylaşım inanılmaz dikkat çekici, sağolun , ali – 116

15. Bartın dan kimler var. 1984’ten beş dakika . Merhaba herkese sayfanız inan ki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Aylin – 179

16. Selamın aleyküm paylaşım vallaha billaha güzel, sosyal medyada paylaştım

17. Trabzon dan kimler var. 1984’ten beş dakika . selamun aleyküm sayfan ciddiyim güzel, facebookta paylaştım , gaye – 437

18. Kocaeli dan kimler var. 1984’ten beş dakika . Selamlar sayfa vallaha billaha mükemmel, teraziye tıkladım , doruk – 19

19. Bu konu : ” 1984’ten beş dakika ” çok güzel. Selam herkese siteniz yeminle hayran edici, linkedinde paylaştım , hatice – 369

20. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” 1984’ten beş dakika ” çok güzel. Merhabalar web sitesi cidden çok hoşuma gitti, face de paylaştım , elif yılmaz – 61

21. Nevşehir dan kimler var. 1984’ten beş dakika . Merhaba herkese web siteniz yeminle hayran bıraktı, face de paylaştım , Gürbüz – 395

22. selamun aleyküm paylaşımın vallaha dikkat çekici, tebrikler

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link