Kategoriler
Genel

20 milyon insanı öldüren Maocu Kültür Devrimi’nin üniter teması sloganı 造反 有理 – “isyan etmek haklıydı”. Bu kesin ya da ürkütücü benzer ifade bugün pek çok kişi tarafından ABD’de meydana gelen güncel olayları haklı çıkarmak için kullanılıyor. Korkunç benzerlikler var.

Wikipedia’dan: Shaorong Huang’a göre, Kültür Devrimi’nin Çin toplumu üzerinde böylesine büyük etkileri olduğu gerçeği, siyasi sloganların yaygın kullanımının sonucudur.

Örneğin, “isyan etmek sloganı haklıdır” (造反 有理, zàofǎn yǒulǐ) üniter bir tema haline geldi.

Her zaman tarihin kendini tekrar ettiğini söylüyorlar. Daha önce Doğu’da olan şey şimdi Batı’da meydana geliyor. Batı’da olanlar Doğu’da gerçekleşecek.

Çin’deki Maoist Kültür Devrimi’ni bir şekilde bilmiyorsanız, okuyun. Pek çok insanın bu konuda bir ipucu yok ve bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde olanlarla benzerlikler ürkütücü bir şekilde yakın – çok daha az ölüm olsa da, ama göreceğiz.

“20 milyon insanı öldüren Maocu Kültür Devrimi’nin üniter teması sloganı 造反 有理 – “isyan etmek haklıydı”. Bu kesin ya da ürkütücü benzer ifade bugün pek çok kişi tarafından ABD’de meydana gelen güncel olayları haklı çıkarmak için kullanılıyor. Korkunç benzerlikler var.” için 33 yanıt

Samsun merkezden ben banu. Slm paylaşım inan ki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 20-06-2020 06:24:47

Burdur merkezden ben ali. Selamlar web siten vallaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım 28-06-2020 22:58:34

Çankırı merkezden ben ahmet. Selamlar bu web sitesi valla güzel, teraziye tıkladım 01-07-2020 13:19:52

Rize merkezden ben Emine. Merhabalar bu web sitesi yeminle hoşuma gitti, face de paylaştım 06-07-2020 03:47:53

Sakarya merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim çok iyi, linkedinde paylaştım 07-07-2020 18:09:31

Elazığ merkezden ben doruk. Selam herkese paylaşımınız harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 18-07-2020 09:59:28

Bitlis merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar siteniz yeminle dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 22-08-2020 10:01:35

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir