2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi.

Hollandalı bir parlamenter olan Geert Wilders, İslam’ı ve ülkesindeki artan etkisini eleştirme cüretine sahip olduğu için bir dizi suçla suçlandı. Özgürlüğü seven herhangi bir okuyucu, bir dine yönelik eleştirinin artık birçok Batı ülkesinde nefret söylemi olarak görülmesi karşısında dehşete düşmelidir. Savunma stratejisinin bir parçası olarak, Bay Wilders, kamuya açık pozisyonlarının doğruluğunu onaylamaları için bilirkişilere başvurmaya çalıştı. Savcılığın (Openbaar bakanlığı) verdiği yanıt gerçekten nefes kesiciydi: ‘

“Wilders’ın tanıklarının Wilders’ın gözlemlerinin doğruluğunu kanıtlayıp kanıtlayamayacağı önemli değil. İlgili olan, gözlemlerinin yasadışı olmasıdır.”

‘Özgür bir toplumda, insanlar bir dini eleştirme hakkına sahip olmalıdır; bunu yapma hakkına sahip olmaları gerekir ve elbette eleştirilerinin kendileri de eleştiriye açıktır; ifade ve düşünce özgürlüğünün özü budur. Bu durumda savcılık, doğruyu söylemenin yasadışı olabileceğini açıkça ifade ederek Orwellian’ın ötesinde idi. Bu zihniyet akademide giderek yaygınlaşıyor ve yasak bilgi başlığı altında yer alıyor (araştırmacıların ırk ve zeka arasındaki ilişkiyi inceleme hakkını desteklemeye cesaret eden Noah Carl’ın son vakasına bakın). ‘

Kitaptan Alıntı – Parasatic Mind

“2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi.” üzerine 24 yorum

1. Bu konu : ” 2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi. ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, teraziye tıkladım , banu – 274

2. Edirne merkezden ben Emine. Merhaba herkese sayfan vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım 01-12-2020 19:06:56

3. Tokat dan kimler var. 2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi. . Selamın aleyküm bu web sitesi ciddiyim güzel, teşekkürler , doruk – 19

4. Eskişehir dan kimler var. 2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi. . Mrb web siten inanılmaz çok güzel, sağolun , Aylin – 225

5. Kırklareli dan kimler var. 2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi. . Merhabalar paylaşım inanılmaz hayran edici, facebookta paylaştım , ali – 131

6. Muş dan kimler var. 2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi. . Selamlar paylaşımınız süper ötesi hayran edici, şukuladım , ahmet – 178

7. Bu konu : ” 2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi. ” çok güzel. Merhaba paylaşım inanki hayran bıraktı, tebrikler , Hasan – 484

8. Bu konu : ” 2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi. ” çok güzel. Selam web siteniz vallaha billaha çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 287

9. Ardahan merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşımın inanki çok iyi, tebrikler 22-12-2020 04:56:33

10. Bu konu : ” 2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha çok iyi, teşekkürler , banu – 461

11. Uşak merkezden ben . Selamın aleyküm web siteniz yeminle çok güzel, teraziye tıkladım 29-12-2020 00:22:54

12. Bu konu : ” 2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi. ” çok güzel. Mrb web siteniz süper ötesi hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 163

13. Kayseri merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 30-12-2020 17:22:56

14. Amasya dan kimler var. 2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi. . Selamlar web siten süper ötesi çok iyi, sağolun , Emine – 27

15. Bu konu : ” 2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım inanılmaz iyi, twitter da paylaştım , doruk – 7

16. Karabük merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar bu web sitesi cidden mükemmel, saolun 09-02-2021 07:38:25

17. Bu konu : ” 2010 yılında Hollandalılar gerçeği söylemenin yasadışı olduğuna karar verdi. ” çok güzel. Merhabalar web siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 137

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link