Kategoriler
Genel

240 milyar koronavirüs tedavisi

Finimize’dan aldığım bir e-posta:

Burada neler oluyor?

Raporlar, hafta sonu boyunca İngiltere’nin en büyük ilaç şirketi olan AstraZeneca’nın ABD biyoteknoloji Gilead ile potansiyel birleşme sırasında güçlerini birleştirmek istediğini ortaya koydu.

Ne anlama geliyor?

Çoğu zaman, AstraZeneca’nın odağı kanser tedavileri ve kardiyovasküler ilaçlardır. Ancak pandemi, 140 milyar dolarlık şirketi mevcut ilaçlarından herhangi birinin koronavirüs tedavisine yardımcı olup olamayacağını araştırmasına ve Oxford Üniversitesi’ndeki geliştiricilerin kendi potansiyel aşılarını üretmelerine yardımcı olmaya itti.

Öncelikle HIV ilacı konusunda uzmanlaşmış olan Gilead, bunun yerine koronavirüs başıyla başa çıkabilen bir ilaç geliştirdi. Ve bu ilaç, bazı ülkelerde acil kullanım için onaylanırken aynı zamanda işe yaradığını kanıtlamak için klinik denemelerden geçerken, yatırımcılar herhangi bir ilerlemeden kar elde etmeyi umarak dikkatle izliyorlar.

Neden umursayayım?

Pazarlar için: Para her şey değildir. Bu anlaşma şimdiye kadarki en büyük ilaç birleşmesi olacak: Ortaya çıkan şirket, yıllık gelirleri 46 milyar dolar ve karları 19 milyar dolar ile en az 240 milyar dolar değerinde olabilir (bunu tweetle). Ve sinerjileri hesaba kattığınızda – çoğu biyoteknoloji birleşmesinde harcamaları% 20-25 oranında azaltan ortadan kaldırılmış maliyetler – kar muhtemelen daha da yüksek olacaktır. Ancak yatırımcılar ikna olmamış gibi görünüyor: Gilead’in hisseleri Pazartesi günü zar zor taşındı, bunun nedeni büyük bağlantıların genellikle süreç çatışmalarıyla dolması ve herhangi bir anlaşmanın kombine şirketin ana işini olumsuz etkileyebilmesidir.

Daha büyük resim: Taklitçiler. Biyoteknoloji firmalarının ilaç şirketleri tarafından satın alınması, daha büyük şirketler, yüksek geliştirme maliyetlerine maruz kalmadan portföylerine daha fazla ürün eklemeye çalıştıklarından, son zamanlarda yaygınlaşmıştır. Ancak radarın altında bazı faydalar da olabilir: örneğin, “vergi arbitrajı” – zaten birkaç sınır ötesi birleşmenin düzenleyiciler tarafından engellenmesine neden oldu. Astra-Gilead bir gerçeklik haline gelirse, ABD veya İngiltere’nin, sonuçta anlaşmanın baltalanmış olabileceği herhangi bir potansiyel koronavirüs tedavisi üzerinde kontrol sahibi olup olmayacağı konusunda benzer endişelerle karşılanabilir.

“240 milyar koronavirüs tedavisi” için 29 yanıt

Elazığ merkezden ben banu. Selamlar paylaşımınız harbiden çok hoşuma gitti, face de paylaştım 21-06-2020 19:56:56

Denizli merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar paylaşımın ciddiyim güzel, face de paylaştım 09-07-2020 15:24:00

Ağrı merkezden ben banu. Selam herkese bu web sitesi valla iyi, face de paylaştım 09-07-2020 20:12:43

Kırşehir merkezden ben Emine. Selam herkese web siten süper ötesi ilgi uyandırıcı, sağolun 17-07-2020 06:12:27

Kilis merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar paylaşımınız cidden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 19-07-2020 10:48:29

Samsun merkezden ben elif yılmaz. Selam siten vallaha billaha mükemmel, teraziye tıkladım 05-08-2020 02:29:09

Erzincan merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar web siteniz ciddiyim hayran edici, linkedinde paylaştım 27-08-2020 00:33:13

Bolu merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar web sitesi gerçekten dikkat çekici, tebrikler 03-09-2020 06:55:25

Niğde merkezden ben doruk. Merhaba herkese web siten inan ki hayran edici, twitter da paylaştım 04-09-2020 23:31:50

Şanlıurfa merkezden ben ahmet. Selam herkese sayfanız ciddiyim çok güzel, şukuladım 10-09-2020 06:59:11

Kocaeli merkezden ben gaye. Merhaba sayfan inanılmaz çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 17-09-2020 23:17:42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir