Geçen yıl Nairobi’de alışveriş yaparken benimle ziyafet çekiyorlardı, fiyat ne kadar yüksek olursa olsun herhangi bir işlem için her zaman% 3 işlem ücreti alıyorlar. Günümüzün yüksek teknoloji çağında, işleme hızlıdır ve insanların% 3’ünün çok çalıştığı paraya ihtiyaç duymaması gerekir.

Neyse ki bu yıl ziyaret ettiğim bazı Afrika ülkelerinde ödeme yapmak için uygulama tabanlı bir yöntem kullanıyorum. Amerika ve Visa’daki bankam çoğunlukla benimle ziyafet çekemez. Uber’i talep ettiğimde, Uber Amsterdam olarak göründüğü için beni% 3 uluslararası ücret alıyor. Jamaika’da bana aynı şey oldu, vize ve bankam% 3’lük bir ücretle benimle ziyafet çekti ve keşfettiğim ilginç şey, otel bana geri ödeme yaptıktan ve ücret hala takılı kaldıktan sonra 30 dolarlık uluslararası işlem ücreti konusunda bir anlaşmazlık yapmak zorunda kalmamdı.

Bankamın da uluslararası ATM dahil herhangi bir işlem için bu% 3’lük işlem ücretinin bir kısmını paylaştığını hissediyorum.

Neden bunu Amerikalılara sırf seyahat ettiğimiz için yapıyorlar? New York dışında Chime uygulamasına sahip olduğu için işlem ücreti almadığım geçici çözüm.

https://imgur.com/a/kc8Zj6T

Author

20 Comments

1. Selamın aleyküm web siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, saolun

2. Antalya merkezden ben ziya. Merhabalar sayfanız valla hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 25-02-2021 14:04:23

3. Bu konu : ” % 3 uluslararası işlem ücretinin tamamı, Visa ve Mastercard domuzlarının alışılagelmiş kar alımından mı ibaret? ” çok güzel. Mrb paylaşım süper ötesi hayran bıraktı, şukuladım , memo – 429

4. Sakarya merkezden ben Emine. Merhaba sayfanız inanki çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 25-02-2021 17:34:21

5. Çanakkale dan kimler var. % 3 uluslararası işlem ücretinin tamamı, Visa ve Mastercard domuzlarının alışılagelmiş kar alımından mı ibaret? . Slm web siteniz valla çok iyi, sağolun , hatice – 468

6. Gürbüz Reply

Bu konu : ” % 3 uluslararası işlem ücretinin tamamı, Visa ve Mastercard domuzlarının alışılagelmiş kar alımından mı ibaret? ” çok güzel. Selam paylaşımınız vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 241

7. Rize dan kimler var. % 3 uluslararası işlem ücretinin tamamı, Visa ve Mastercard domuzlarının alışılagelmiş kar alımından mı ibaret? . Selamın aleyküm sayfan gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım , – 336

8. Bu konu : ” % 3 uluslararası işlem ücretinin tamamı, Visa ve Mastercard domuzlarının alışılagelmiş kar alımından mı ibaret? ” çok güzel. Slm web sitesi valla çok iyi, şukuladım , – 124

9. Bu konu : ” % 3 uluslararası işlem ücretinin tamamı, Visa ve Mastercard domuzlarının alışılagelmiş kar alımından mı ibaret? ” çok güzel. Selamlar sayfa yeminle mükemmel, face de paylaştım , ahmet – 268

10. Rize dan kimler var. % 3 uluslararası işlem ücretinin tamamı, Visa ve Mastercard domuzlarının alışılagelmiş kar alımından mı ibaret? . selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, tebrikler , emin – 18

11. Gümüşhane dan kimler var. % 3 uluslararası işlem ücretinin tamamı, Visa ve Mastercard domuzlarının alışılagelmiş kar alımından mı ibaret? . Selam paylaşımınız inan ki mükemmel, twitter da paylaştım , doruk – 490

12. Gümüşhane merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşım inanki mükemmel, linkedinde paylaştım 14-03-2021 01:00:45

13. Bu konu : ” % 3 uluslararası işlem ücretinin tamamı, Visa ve Mastercard domuzlarının alışılagelmiş kar alımından mı ibaret? ” çok güzel. Merhaba paylaşımın gerçekten hayran edici, sosyal medyada paylaştım , emin – 466

14. Kilis merkezden ben doruk. Selam siten inanki iyi, sosyal medyada paylaştım 19-03-2021 01:40:51

15. Giresun dan kimler var. % 3 uluslararası işlem ücretinin tamamı, Visa ve Mastercard domuzlarının alışılagelmiş kar alımından mı ibaret? . Merhabalar sayfa cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , memo – 326

16. Bilecik dan kimler var. % 3 uluslararası işlem ücretinin tamamı, Visa ve Mastercard domuzlarının alışılagelmiş kar alımından mı ibaret? . Selamın aleyküm paylaşım ciddiyim güzel, linkedinde paylaştım , memo – 382

17. Selamlar siteniz harbiden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

18. Manisa dan kimler var. % 3 uluslararası işlem ücretinin tamamı, Visa ve Mastercard domuzlarının alışılagelmiş kar alımından mı ibaret? . merhaba arkadaşlar siten vallaha billaha çok iyi, teraziye tıkladım , mehmet – 337

19. Gümüşhane dan kimler var. % 3 uluslararası işlem ücretinin tamamı, Visa ve Mastercard domuzlarının alışılagelmiş kar alımından mı ibaret? . Mrb paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler , – 376

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link