3 yıllık bir araştırmadan sonra Atlantis’in Büyük Meteor Seamount olduğuna inanıyorum!

Ben her zaman bir tutumu tuttum: Gizemi çözmeye çalışmayın, basit kanıtların birikmesine izin verin ve cevap kendini göstersin.

Atlantis’i birkaç yıldır okuyorum, muhtemelen çok daha küçük bir miktar. Asla bunun gerçek bir yer olduğunu varsaymadım, ancak insanlığın ana akım tarih iddiaları kadar genç olmadığına ve Mısırlıların eski bir medeniyet olduğuna inanıyorum.

Cevap benim için basit görünüyor, Büyük Meteor Seamount Atlantis (ya da bir kısmı) idi. Standart Plato spielini dışarıda bırakacağım çünkü bunu yazıma kadar okuyorsanız, muhtemelen Timaeus ve Critias’ı okuyacak veya tanıyacaksınız gibi hissediyorum. Bunu birisinin gerçekten okuması umuduyla paylaşıyorum.

Büyük Meteor Seamount, Atlantik Okyanusu’nun ortasında, Azor Adaları’nın güneyinde ve Kanarya Adaları’nın batısında. Google Earth’e bir göz atın 🙂 Argümü kabaca 6 parçaya böldüm. Lütfen benimle ayı, sonunda mantıklı olacağına söz veriyorum.

Bölüm 1: Son Daldırma

Great Meteor Seamount’da 6-700 metre derinlikte büyük miktarlarda mercan kayalığı bulundu. Mercan resifi genellikle 70 metreden daha düşük bir derinlikte bulunur ve 20-30m arasında mükemmeldir. Alıntı yaparım:

“Büyük Meteor Seamount’un eteğindeki düzensiz malzemelerin bulunmasının, o zamanki ikinci Kuzey Atlantik Sırtı’nın (Atlantis) doğu kıyıları boyunca güçlü bir kuzeyden güneye soğuk akımın aktığının bir başka kanıtı olduğunu düşünüyoruz. resif montajı 1000 metreden daha fazla derinliğe indi.Bu, Atlantis Seamount ile aynı şekilde, Büyük Meteor Seamount’un bulunduğu tüm plato gibi bir subaerial dağ olduğu anlamına geliyor. “

Buradaki anahtar kelime subaerial. Makalenin ekran görüntüleri var, ancak daha sonra bir bağlantı yayınlamaya çalışacağım.

Bölüm 2: Puranalar

Tamam, belki bu bazılarınızı kapatacaktır.

Vishnu Purana, Patala’ya (yeraltı mağaraları / yeraltı dünyası) ait yedi Dwipas’tan (adadan) “Beyaz Ada” Atala’yı bulur.ayakların altında olan ”) Yedinci (sıcak) bölgedeki “Batı Okyanusu” nda. Francis Wilford bunu Atlantik’teki Kanarya Adaları ile aynı enlem olan 24 ila 28 derece Kuzey enlemine yerleştiriyor. “Hindistan’ın dünyanın diğer tarafında“ Batı Denizi ”nde yer alan güçlü ve son derece uygar bir ırkın dağlık vatanı olarak tanımlanıyor. Vişnu Purana, Atala’nın şiddetli bir fırtına tarafından yok edildiğini ve diğer Puranas’a göre, doğanın bu müthiş konvülsiyonu sırasında altı diğer ada (dwipas) yok edildiğini söylüyor ”

Büyük Hint destanı Mahabharata (M.Ö. 600 dolaylarında) aynı zamanda “büyük ihtişam adası” olarak tanımlanan Atala’yı da ifade eder. Devam ediyor: “Bu adada yaşayan erkekler Ay’ın ışınları kadar beyaz tenli ve Narayana’ya adanmışlar. . . Kuzey Atlantik’te bulunan Beyaz Ada sakinleri sadece bir Tanrı Narayana’ya (Santi Parva, Bölüm CCCXXXVII) inanıyor ve ibadet ediyorlar. Daha sonra bir dünya selinden sorumlu olan “Suların Oğlu” ve “mübarek destekçi” (Atlas, “destekçi”) Atala’nın kendisi şiddetli bir fırtınada battı.İlginç bir şekilde Yunan tarihçi Herodot (M.Ö. 450) “Asla hayal etmeyen ve hiçbir canlıyı yemeyen” bir Atlantis kabilesini tanımlar.Tarih, Kitap IV)

Hindu mitinde Atala yedi alemin merkezi idi. “Büyük yılan tanrılarının yaşadığı muhteşem saraylarla süslenmişler [compare with Valum, “Kingdom of Serpents,” from which Votan, the Quiche Mayas’ founding father, arrived in Middle America]—Ve Danu oğullarının mutlu olduğu yer. Güzel bahçeler, akarsular ve göller var. ” Bu açıklama Platon’un Atlantis Kritias. Başka bir deyişle, Beyaz Ada Atala, Platon’a oldukça benziyor Atlantishatta dairesel başkenti Tripura’ya kadar. Tripura, tıpkı Platon’un Metropolü’nün eşmerkezli kanallarla üç bölüme ayrılması gibi üç eşmerkezli bölümden oluşur. Tanrılar ve Asuras savaşı sırasında, Asuras’ın kötü şehirleri, yüksek sesle çığlıkların arasında tek tek düşmeye başladı: “Asuras’ı yakmak, [the hero] onları Batı okyanusuna attı “(Karna Parva, Bölüm XXXIV)

Bölüm 3: S.S Jesmond – ilginç olur

19. C’de bir İngiliz ticaret gemisi Atlantik’in ortasında yeni ortaya çıkmış bir ada keşfettiğini iddia etti. Hikaye daha sonra Kaptan’ın mumya ve taş ok uçlarını keşfettiği iddia edildiğinde biraz daha az inanılır hale geliyor. Ancak en önemlisi, Kaptan adanın koordinatlarını kaydediyor. Koordinatlar 31 ° 25 ‘N, 28 ° 40’ W’dir ve tahmin ettiniz, tam olarak Büyük Meteor Seamount ile hizalayın. Bu mutlaka Atlantis olduğunu kanıtlamaz, ancak bence bu toprak parçasının aralıklarla yükselip düştüğüne dair somut kanıtlar veriyor. Lütfen hikayeyi okuyun, harika bir iplik.

Bölüm 4: Piramitlerle İlişki

Evet, piramitlerin tartışma çizgisi ile klasik ilişkiye giriyorum. Yine de beni dinle. Büyük Meteor Seamount, kesin giza piramitleri ile aynı enlem. Aralarındaki mesafe, piramitlerin açısı olan 51 derecedir. Mısırlılar uzak batıdaki Zep Tepi’ye başvurmaya çalışıyorlarsa, anavatanlarının tam doğusunu inşa etmekten daha iyi bir yol olabilir mi?

Bölüm 5: Athanasius Kircher Haritası
Bu harita, büyük boyutu ve tamamen coğrafi yerleşimlerden oluştuğu için kurgu olarak atılır. Ancak, hikaye kurgusal bir haritayı çizen düzenli bir 16. yüzyıl deliğinden daha derin. 1665 yılında Kircher, iyi bir şekilde korunmuş, işlenmiş deri bir harita buldu. Atlantis Vatikan Kütüphanesi’ndeki İmparatorluk Roma’dan sağ kalan nispeten az sayıda belge arasında. Harita Roma değildi, ancak MS 1. yüzyılda idam edildiği Mısır’dan İtalya’ya getirildi. Classical Times’ın ölümünden kurtuldu ve Vatikan Kütüphanesi’ne girdi. Kircher, Yeni Dünya’ya sadece görsel bir referans ekleyerek tam olarak kopyaladı ve 1665’te Mundus Subterraneus: Yeraltı Dünyası kitabında yayınladı. Atlantis aslen Platon’un açıklamasından sonra Mısır’da yapılmıştır ”. Bu, MÖ 4. yüzyıldan sonra, belki de Ptolemies’e bağlı bir Yunan harita üreticisi tarafından yaratıldığını göstermektedir. Büyük olasılıkla, haritanın ilk evi Büyük İskenderiye Kütüphanesi, burada çok sayıda kitap ve referans Atlantis kurumun dini fanatikler tarafından yakıldığı bir milyon milyon cilt daha kayboldu. Harita Roma’ya yerleşirken bu yıkımdan kaçtı. Yine de, bu görünür anomali haritanın özgünlüğünün kanıtıdır, çünkü Mısırlı harita üreticileri, Ptolemaik zamanlarına kadar geç olsa da, haritalarını güneyde bulunan Yukarı Nil Vadisi ile tasarladılar (“Yukarı”, daha yüksek irtifasını ifade ediyor), çünkü nehrin ana suları Sudan’da bulunmaktadır.

Sözde yeni dünyayı ve Avrupa’yı eklemesi ilginçtir, çünkü boyut tutarsızlığını açıklayacaktır. Kircher, haritadaki adanın ne kadar büyük olduğunu bilmiyordu, sadece Atlantik Okyanusu’nun ortasında olduğunu bilmiyordu, bu yüzden hayal ettiği gibi çizdi.

AK’nin haritasının şeklini ve boyutlarını Büyük Meteor Seamount ile çapraz referans alırsanız, neredeyse tam olarak sıralanırlar.

Bölüm 6: St Brendan’s Isle

Bu kısım biraz belirsiz, ancak St Brendan’ın adası olarak adlandırılan efsanevi bir ada vardı. En ünlü Guillaume Delisle’ın 1707 haritasında göründü. Adanın şekli Athanasius Kircher’ın haritası ve GMS ile neredeyse aynı.

Eminim Atlantis’in gerçek bir yer olduğuna ve Platon’un basit bir alegorik masalı olduğuna inandığım için aptal olduğumu söyleyen birden fazla kişi alacağım.

“3 yıllık bir araştırmadan sonra Atlantis’in Büyük Meteor Seamount olduğuna inanıyorum!” üzerine 32 yorum

1. Şanlıurfa merkezden ben gaye. selam arkadaşlar sayfan vallaha dikkatimi çekti, face de paylaştım 02-08-2020 06:28:41

2. Sivas merkezden ben banu. Selamlar web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 02-08-2020 10:28:23

3. Kırklareli merkezden ben Emine. Merhaba sayfan cidden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 02-08-2020 10:28:31

4. Bayburt merkezden ben elif yılmaz. Selam sayfa gerçekten güzel, sosyal medyada paylaştım 02-08-2020 10:30:20

5. Bitlis merkezden ben ahmet. Merhaba herkese paylaşım yeminle mükemmel, sosyal medyada paylaştım 04-08-2020 07:51:34

6. Edirne merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar siteniz gerçekten mükemmel, teşekkürler 14-08-2020 04:52:12

7. Çankırı merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha iyi, facebookta paylaştım 26-08-2020 18:59:13

8. Sinop merkezden ben ahmet. Merhaba herkese sayfa cidden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 29-08-2020 19:56:29

9. Ardahan merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşımın süper ötesi güzel, teraziye tıkladım 10-09-2020 18:38:27

10. Bitlis merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar bu web sitesi yeminle mükemmel, face de paylaştım 28-09-2020 02:44:15

11. Çanakkale merkezden ben Emine. Selamlar paylaşımın vallaha billaha dikkat çekici, teraziye tıkladım 09-10-2020 10:39:23

12. Muğla dan kimler var. 3 yıllık bir araştırmadan sonra Atlantis’in Büyük Meteor Seamount olduğuna inanıyorum! . selamun aleyküm web siteniz cidden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 335

Yorum yapın