5G-kule yakmalarının son zamanlarındaki bazı gözlemler:

Şu an itibariyle dünya çapında cep telefonu kulelerine yapılan en az 77 bildirilen kundaklama saldırısı oldu. Bu saldırılarla ilgili hemen hemen her medya raporu onları açıkça “Anti-5G komplo teorisyenleri” ile ilişkilendirdi ve makalelerinin çoğunu 5G mitlerini tartışmaya adamışken, saldırılar veya bunların nasıl gerçekleştirildiği hakkında neredeyse hiçbir bilgi sunulmadı. .

Yanıklar ve komplo teorisyenleri arasındaki bağlantı kesinlikle hiçbir gerçek bilgi veya gerçek kanıtla desteklenmemekle birlikte, evrensel olarak bir gerçek olarak rapor edilmektedir. Bulabildiğim kadarıyla, bu saldırıların herhangi biri ile ilgili olarak sadece beş tutuklama yapıldı. Hollanda’da iki adam (muhtemelen kardeşler), bir saldırı sırasında bir benzin istasyonunu dolduran bir gaz kamerasını kaydeden bir güvenlik kamerası kaydının tek kanıtı olarak gözaltına alındı:

https://nltimes.nl/2020/04/30/telecom-mast-arson-suspects-reportedly-brothers-said-didnt

İkili herhangi bir müdahaleyi reddediyor ve bir araba arızası nedeniyle sadece benzini aldıklarını iddia ediyor. Üçüncü bir Hollandalı adam da tutuklandı, ancak onun hakkında 30 yaşında olması dışında hiçbir bilgi bulamıyorum.

Diğer iki tutuklama Kanada’da erkek ve kadındı. Quebec’teki 7 saldırıdan şüpheleniliyorlar.

https://www.vice.com/en_ca/article/4aygzb/suspects-of-canada-cell-tower-fires-are-a-model-and-failed-rapper

Parite açık bir açıklama yapmadı ve 5G komplo teorilerini desteklediklerine veya atfedildiklerine dair somut bir kanıt yok (bağlantılı makalede alıntılanan bir şüpheli annenin imaları dışında). Bir polis sözcüsü, 5G komplo teorilerinin bağlantısı hakkında sorulduğunda, “(bu) sadece bir şey ama kesin olarak soruşturmanın bir parçası” dedi.

Bulabildiğim kadarıyla, yapılan tek tutuklamalar bunlar ve hiç kimse saldırılar, komplo teorisyeni ya da başka bir şey için kredi talep etmedi.

Dünya çapında 5G teknolojisinin lider üreticisi, aslında Çin’de CCP’nin teknolojik kolu olan Huawei’dir. 5G’nin ilk eleştirileri bu Çin bağlantısını ele aldı ve dünya çapındaki politikacılar muhtemelen tehlikeye girebilecek Çin teknolojisinin küresel şebekeye girmesini sınırlamaya çalıştılar. Zamanla, halka açık forumdaki bu eleştirilerin sesi 5G’nin kansere neden olabileceğinden endişe duyanlar tarafından boğuldu. Bu anlatı daha sonra COVID-19’un gelişiyle 5G’nin Coronavirüsün yayılmasıyla bağlantılı olduğu inancına dönüştü. Bu fikir neredeyse tüm evrensel olarak atılmış ve tüm büyük haber kuruluşları ve popüler medya tarafından alay edilmiş, 5G’yi eleştiren herkesin portedoscience ve condson kundaklamaya inanan bir nutjob olması gerektiği konusunda yaygın bir izlenim yaratıyor.

İnternette “tehlikeli komplo teorilerini”, “sahte haberleri” ve “propagandaları” zorlayanların susturulmasına yönelik desteklerde artış oldu.

Deneyimlerime göre, komplo teorisyenleri eylemden daha fazla konuşma eğilimindedir. İnsanlar hayatlarımızı kontrol eden gizli düşmanlar üzerinde durup dururlar, ancak bu inançlar kimseyi eyleme geçirecek kadar nadiren güçlüdür. Gerçek “tehlikeli komplo teorisyenleri” vakaları tarih boyunca çok azdır, ancak bir şekilde son birkaç ay içinde aniden terörist olmaya karar veren 77 internet jokey vakası olmuştur. Bütün bunlar koku testini geçmiyor.

Author

90 Comments

1. selamun aleyküm sayfanız yeminle mükemmel, sosyal medyada paylaştım

2. Selam web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

3. Bolu merkezden ben ziya. Merhabalar sayfanız ciddiyim çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 27-05-2020 20:08:10

4. Selamın aleyküm paylaşımın ciddiyim çok güzel, sağolun

5. Şanlıurfa merkezden ben ahmet. Selam sayfan inanılmaz hayran bıraktı, teşekkürler 07-06-2020 12:58:24

6. Hatay merkezden ben gaye. Selamın aleyküm bu web sitesi harbiden güzel, saolun 08-06-2020 05:44:40

7. selamun aleyküm sayfanız harbiden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

8. Selamın aleyküm paylaşımın cidden dikkat çekici, sağolun

9. Slm siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, face de paylaştım

10. Selam paylaşımın inanılmaz dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

11. selam arkadaşlar sayfanız cidden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

12. Muş merkezden ben mehmet. Selam bu web sitesi harbiden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 28-06-2020 17:04:24

13. Merhaba herkese paylaşım inan ki dikkatimi çekti, tebrikler

14. Selam herkese paylaşım cidden hayran bıraktı, teraziye tıkladım

15. Karabük merkezden ben mehmet. Selam herkese web sitesi yeminle güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 07-07-2020 01:46:02

16. Iğdır merkezden ben Aylin. Merhabalar bu web sitesi inanki iyi, teşekkürler 08-07-2020 19:29:39

17. merhaba arkadaşlar web siteniz cidden mükemmel, tebrikler

18. Merhaba web sitesi inanılmaz çok güzel, linkedinde paylaştım

19. elif yılmaz Reply

Eskişehir merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar paylaşım gerçekten çok güzel, twitter da paylaştım 26-07-2020 02:00:07

20. Aksaray merkezden ben gaye. Selamlar sayfan vallaha billaha ilgi uyandırıcı, şukuladım 02-08-2020 03:27:09

21. merhaba arkadaşlar sayfan vallaha iyi, twitter da paylaştım

22. selam arkadaşlar paylaşımın valla dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

23. Selam herkese sayfa vallaha hayran edici, teraziye tıkladım

24. Selamlar sayfa inan ki hayran edici, twitter da paylaştım

25. Mrb web siten süper ötesi çok güzel, facebookta paylaştım

26. Muş merkezden ben ali. Slm sayfanız inanki mükemmel, tebrikler 11-08-2020 14:13:22

27. Kayseri merkezden ben Gürbüz. Selam paylaşımınız süper ötesi iyi, facebookta paylaştım 15-08-2020 03:44:05

28. Iğdır merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar paylaşımın gerçekten çok hoşuma gitti, saolun 16-08-2020 09:31:51

29. Merhaba herkese sayfa inanki çok hoşuma gitti, face de paylaştım

30. Karabük merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfanız vallaha billaha hoşuma gitti, face de paylaştım 15-09-2020 09:38:50

31. Konya merkezden ben ziya. Merhabalar web siten inanki ilgi uyandırıcı, teşekkürler 18-09-2020 12:52:33

32. Gürbüz Reply

Mrb sayfan yeminle ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

33. Kayseri merkezden ben mehmet. Mrb siten yeminle dikkat çekici, sağolun 02-10-2020 11:29:15

34. selamun aleyküm bu web sitesi inanki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

35. Merhabalar web siten gerçekten güzel, linkedinde paylaştım

36. Eskişehir merkezden ben memo. selamun aleyküm sayfa vallaha mükemmel, tebrikler 21-10-2020 16:54:22

37. Bu konu : ” 5G anlatısını kim kontrol ediyor? ” çok güzel. Selam sayfan valla dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , ali – 156

38. Sakarya dan kimler var. 5G anlatısını kim kontrol ediyor? . Merhabalar sayfan inanki çok iyi, saolun , emin – 404

39. Sakarya merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar sayfan inanki mükemmel, teşekkürler 28-10-2020 13:08:40

40. Kastamonu merkezden ben Aylin. Selamlar paylaşımınız süper ötesi çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 02-11-2020 01:42:09

41. Bu konu : ” 5G anlatısını kim kontrol ediyor? ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz süper ötesi çok güzel, şukuladım , banu – 219

42. Selam herkese siten inan ki çok hoşuma gitti, tebrikler

43. Denizli dan kimler var. 5G anlatısını kim kontrol ediyor? . Selamın aleyküm sayfanız cidden iyi, face de paylaştım , memo – 90

44. Bu konu : ” 5G anlatısını kim kontrol ediyor? ” çok güzel. Merhaba siten inanılmaz çok iyi, face de paylaştım , memo – 329

45. Kırşehir dan kimler var. 5G anlatısını kim kontrol ediyor? . Merhaba herkese web siten harbiden mükemmel, face de paylaştım , Emine – 198

46. Bartın merkezden ben Aylin. Selam herkese web siteniz yeminle çok güzel, teraziye tıkladım 20-11-2020 01:29:38

47. Bu konu : ” 5G anlatısını kim kontrol ediyor? ” çok güzel. Merhabalar bu web sitesi inan ki çok güzel, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 309

48. Merhaba herkese web siten inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım

49. Gürbüz Reply

selam arkadaşlar web sitesi vallaha hoşuma gitti, tebrikler

50. Gaziantep dan kimler var. 5G anlatısını kim kontrol ediyor? . Selamlar sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Emine – 431

51. Gürbüz Reply

Çankırı dan kimler var. 5G anlatısını kim kontrol ediyor? . Selamın aleyküm sayfan valla çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 128

52. Selamın aleyküm web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, sağolun

53. İstanbul dan kimler var. 5G anlatısını kim kontrol ediyor? . Selam herkese bu web sitesi valla çok hoşuma gitti, teşekkürler , emin – 188

54. Selamın aleyküm sayfa valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

55. Eskişehir merkezden ben banu. Merhaba siteniz cidden güzel, tebrikler 20-12-2020 16:24:32

56. Bu konu : ” 5G anlatısını kim kontrol ediyor? ” çok güzel. Merhaba siten inan ki mükemmel, face de paylaştım , Aylin – 144

57. Elazığ dan kimler var. 5G anlatısını kim kontrol ediyor? . Selam bu web sitesi inanılmaz mükemmel, tebrikler , – 254

58. Bu konu : ” 5G anlatısını kim kontrol ediyor? ” çok güzel. Slm web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , banu – 116

59. Isparta merkezden ben memo. Selam herkese siteniz vallaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım 23-01-2021 20:40:13

60. Kilis merkezden ben ali. Selam bu web sitesi inan ki güzel, teraziye tıkladım 04-02-2021 21:59:47

61. Karaman dan kimler var. 5G anlatısını kim kontrol ediyor? . Merhaba paylaşım inan ki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , memo – 434

62. selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

63. Bolu dan kimler var. 5G anlatısını kim kontrol ediyor? . Slm paylaşım vallaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , doruk – 30

64. Bu konu : ” 5G anlatısını kim kontrol ediyor? ” çok güzel. Selam sayfanız yeminle hayran bıraktı, facebookta paylaştım , Hasan – 293

65. Merhaba siteniz cidden çok hoşuma gitti, teşekkürler

66. elif yılmaz Reply

Kırıkkale dan kimler var. 5G anlatısını kim kontrol ediyor? . Selamlar sayfa inanki iyi, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 140

67. selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz çok güzel, teşekkürler

68. Uşak dan kimler var. 5G anlatısını kim kontrol ediyor? . Selam herkese siten harbiden çok iyi, twitter da paylaştım , ali – 401

69. selamun aleyküm web siteniz valla çok iyi, facebookta paylaştım

70. Bu konu : ” 5G anlatısını kim kontrol ediyor? ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız vallaha mükemmel, teraziye tıkladım , Aylin – 214

71. Selamlar siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

72. Bu konu : ” 5G anlatısını kim kontrol ediyor? ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi harbiden çok iyi, teşekkürler , ali – 267

73. selam arkadaşlar paylaşımın inanki hayran edici, facebookta paylaştım

74. Merhaba herkese paylaşım gerçekten hayran bıraktı, teraziye tıkladım

75. Gürbüz Reply

Kütahya dan kimler var. 5G anlatısını kim kontrol ediyor? . merhaba arkadaşlar siten gerçekten çok güzel, tebrikler , Gürbüz – 281

76. Antalya merkezden ben ziya. Selamın aleyküm bu web sitesi gerçekten hayran bıraktı, teraziye tıkladım 26-05-2021 23:26:20

77. Adıyaman merkezden ben Aylin. Slm sayfan yeminle dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 29-05-2021 16:53:36

78. Kırşehir merkezden ben . Selam sayfa süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım 02-06-2021 09:32:55

79. Kocaeli merkezden ben mehmet. Merhabalar web siten gerçekten dikkatimi çekti, face de paylaştım 04-06-2021 15:30:00

80. Konya dan kimler var. 5G anlatısını kim kontrol ediyor? . Selam web sitesi gerçekten çok iyi, sağolun , doruk – 489

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link