Kategoriler
Genel

5G’nin gerçek amacı hakkında sorular

Bence uydularla küresel bir 5G kapsama alanı için bu planda balık gibi bir şey var.

Elon, diğer şirketlerle birlikte, Sahra Çölü’nün ortası da dahil olmak üzere Dünya üzerindeki herhangi bir yere 5G kapsama alanı sunmayı amaçlayan 5G uyduları ağı kuruyor. Uydular yörüngeye göndermek için çok paraya mal olurlar, düşük Dünya yörüngesinde kalırlar ve yerçekimi kuvvetleri nedeniyle, birkaç yıl sonra atmosfere batar ve yanarlar. Bu, ölülerin yerini almak için yeni uyduların hiç bitmeyen lansmanını gerektirir. Bu bana harika bir iş modeli gibi gelmiyor.

Zaten burada yüksek hızlı internet sunacak teknolojilere sahip değiliz. Kablolu teknolojiler için bakır, optik fiber, kablo var ve kablosuz erişim için 3G / 4G / 5G var. Zaten nispeten olgun, ucuz, rakip, İnternet erişim teknolojilerine sahibiz. Birçok büyük şehirde, artık nispeten ucuz, düşük gecikme ile evde 500Mbps veya hatta 1Gbps İnternet erişimi elde edebilirsiniz (5G uydusu bununla nasıl rekabet edebilir?). Temel olarak şehir merkezlerinde yaşayan herkesin İnternet erişimi vardır ve tüm gelişmiş ülkeler nüfuslarının% 90’ını kapsamaktadır.

yüksek yoğunluklu şehirlerde tüm ana taşıyıcı iletişim trafiğinin% 50’sini ve yerel İnternet trafiğinin% 10’unu taşımak için yeterli bant genişliğini destekleyecek şekilde tasarlanan tasarım yeteneği.

Peki, 30.000 uydudan oluşan çok pahalı bir ağ (SpaceX tarafından yapılan bir tahmine göre 10 milyar dolar), İnternet erişimi olmayan kişilerin% 10’luk boşluğunu doldurmayı amaçlıyor mu? Ana taşıyıcı iletişimi hakkında, denizaltı kabloları ve kablosuz teknoloji ağına bakın. Olgun ve iyi gelişmiş. Tüm okyanuslarda ve denizlerde tonlarca denizaltı kablosu var.

Bir şey toplanmaz. Toplamda 50.000 uydu yayınlanacağını okudum. Birisi tüm bunları koordine etmek zorunda. Elon, 5G uydularının bu küresel ağını yaymak için “sadece” öncü çaba, ama onu burada Dr kötülük olarak görmüyorum. Plan, bazı uluslarüstü örgütler tarafından koordine edilmelidir.

Ve böyle bir planın jeopolitiği ne olacak? Çin ve Rusya, ABD’de kayıtlı şirketlerden bu 5G uydu ağını ilerleme kaydetmiş olacak mı? Yoksa ulusal güvenliklerine bir tehdit olarak mı?

Hangi irtifa uçan bir cismin bittiğinin artık topraklarının bir parçası sayılmaz? Çin üzerinde bir uçak uçursam, Çin topraklarındayım. Şimdi, Çin’in 300 km yüksekliğinde bir uydu işletirsem, hala resmi olarak Çin topraklarında mıyım? Yoksa bu henüz resmi olarak iyi tanımlanmadı mı?

Neredeyse deliksiz küresel kapsama alanı inşa etme planı olduğu için kaçamazsınız. Ne kaçmak? Sizi gezegenin herhangi bir yerinde izleyecek bazı yeni teknolojilerden kaçmak mı? Elon bu yüzden insanları Mars’a göndermeye kararlı mı? Yakın bir gelecekte, 5G’nin bu aşı pasaport gov’uyla nasıl ilişkilendirileceğini görüyorum. kurumlar hakkında konuşurlar. Belki başka bir amaç.

Bkz. Avrupa Komisyonu tarafından aşı pasaportu için bir yol haritası. AB ve DSÖ gibi uluslarüstü kuruluşlar tarafından geliştirilmiştir. Bu, “aşılama tereddütleri” dediklerini düzeltmek için neden bu kadar çaba harcadıklarını açıklayabilir. Sağlığınızı düzeltmek için bir planın parçası değildir.

Bugün elimizde pasaportla seyahat ediyoruz. Bu küçük 20 sayfalık kitapçık gümrüklere teslim etmek zorundayız. Pasaport her zaman bir şey değildi. Sınırların artık çok iyi tanımlanmadığı yeni, küresel, dünya düzeninde (iletişim, iş, para, sınır yok), bildiğimiz bir pasaportun giderek önemsiz hale geldiğini görebiliyorum. Plan, yerine aşı pasaportu adını verdikleri bu yeni pasaportu koymak olabilir. Bu nedenle DSÖ, diğerlerinin yanı sıra, covid sonrası bir dünyada, covid aşınızı almadıysanız, seyahat edemeyeceğinizi zaten söylüyor.

Senin düşüncelerin ?

“5G’nin gerçek amacı hakkında sorular” için 5 yanıt

Eskişehir merkezden ben ziya. Selam herkese bu web sitesi ciddiyim dikkat çekici, teraziye tıkladım 30-07-2020 16:38:58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir