Daha önceki iki mitinge de Kasım ve Aralık aylarında katılmıştım ve 6 Ocak mitingine katılmaya çok yakındım.

Yine de bu konuda bana bir şeyler hissettirdi. Bunun hakkında önceden çok kötü bir his hissettim ve evde kalmaya ve katılmamaya karar verdim. Önceki rallilerin tabandan ve organik hissettirme şekli, 6 Ocak rallisi çok farklı görünüyordu. Bana zorla ve manipüle edilmiş gibi geldi.

Trump çıkıp bunu onayladı ve hatta konuşmasından sonra destekçilerine Capitol’e yürümelerini söyledi. Onlara o gün her şeyin Mike Pence’e bağlı olduğuna dair güvence verdi ve Pence’in ne yapacağı hakkında hiçbir fikri yoktu. Capitol’e yeteri kadar insan giderse, iktidarda kalma şansının olduğunu, ancak ol Pence’in sadece sıraya girip seçim kurulundan gelen oyunu onaylamaması halinde, koşmaya devam etmeyi önermeye devam etti. O gün konuşması sırasında kesinlikle kalabalığı topladı ve sonuna kadar kazanmanın hala bir yolu olduğu konusunda ısrar etti. MAGA gibi giyinmiş ajitatörler hakkında veya herhangi birinin şiddet uyguladığını reddetmesi konusunda asla uyarıda bulunmadı.

Mike Pence ile konuşmasının öncesinde konuşmamış olması ve Mike’ın sonuçları onaylayacağını bilmesi mümkün değil. O gün Kongre’deki olayların nasıl gelişeceğini tam olarak biliyordu, ancak yine de destekçilerini DC’ye gelmeleri ve daha sonra seçimlerin onaylanacağını bilerek Capitol’de toplanmaları için kışkırttı. Niye ya?

Ayrıca, o gün kalabalığı kışkırtmak için bekleyen düzinelerce gizli muhbirin bulunduğu büyük FBI operasyonundan haberdar olmadığına da inanmıyorum. Bu kadar büyük bir federal kolluk operasyonunun bürokrasideki sadık yandaşlarından hiçbiri tarafından bilinmemesine imkan yok.

Trump, operasyonun tam olarak ne olduğunu önceden biliyordu ve o gün en tutkulu destekçilerini Biden’ın göreve başlamasından önce tutuklanmak üzere bilerek tuzağa düşürdü.

Aktif olarak katılmadığı takdirde kendisinin ve ailesinin hapis cezasıyla tehdit edilip edilmediğinden veya tam olarak neyin teşvik ettiğinden emin değilim, ancak 6 Ocak’ta tam olarak ne olacağını biliyordu ve bunun olmasını teşvik etti.

19 Comments

1. Ankara dan kimler var. 6 Ocak, dönemin en ateşli ve tutkulu taraftarlarını tuzağa düşürmek için önceden planlanmış bir operasyondu. . Slm sayfan inanılmaz çok hoşuma gitti, saolun , – 99

2. elif yılmaz Reply

Iğdır dan kimler var. 6 Ocak, dönemin en ateşli ve tutkulu taraftarlarını tuzağa düşürmek için önceden planlanmış bir operasyondu. . Selam herkese web siten vallaha hayran edici, sağolun , elif yılmaz – 334

3. Gürbüz Reply

Kayseri dan kimler var. 6 Ocak, dönemin en ateşli ve tutkulu taraftarlarını tuzağa düşürmek için önceden planlanmış bir operasyondu. . selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi çok güzel, face de paylaştım , Gürbüz – 120

4. Burdur dan kimler var. 6 Ocak, dönemin en ateşli ve tutkulu taraftarlarını tuzağa düşürmek için önceden planlanmış bir operasyondu. . Merhabalar siten süper ötesi hayran edici, face de paylaştım , memo – 478

5. Gürbüz Reply

Manisa merkezden ben Gürbüz. Merhaba sayfanız gerçekten güzel, face de paylaştım 07-08-2021 06:24:04

6. Ardahan dan kimler var. 6 Ocak, dönemin en ateşli ve tutkulu taraftarlarını tuzağa düşürmek için önceden planlanmış bir operasyondu. . Selamın aleyküm paylaşımınız ciddiyim güzel, facebookta paylaştım , gaye – 108

7. Edirne merkezden ben mehmet. selamun aleyküm sayfa valla çok iyi, sosyal medyada paylaştım 14-08-2021 05:40:52

8. Gürbüz Reply

Aksaray dan kimler var. 6 Ocak, dönemin en ateşli ve tutkulu taraftarlarını tuzağa düşürmek için önceden planlanmış bir operasyondu. . selamun aleyküm paylaşımınız inanılmaz hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 24

9. Bu konu : ” 6 Ocak, dönemin en ateşli ve tutkulu taraftarlarını tuzağa düşürmek için önceden planlanmış bir operasyondu. ” çok güzel. Slm web siteniz cidden dikkat çekici, linkedinde paylaştım , emin – 420

10. Bu konu : ” 6 Ocak, dönemin en ateşli ve tutkulu taraftarlarını tuzağa düşürmek için önceden planlanmış bir operasyondu. ” çok güzel. Merhabalar sayfanız yeminle dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 459

11. Erzincan dan kimler var. 6 Ocak, dönemin en ateşli ve tutkulu taraftarlarını tuzağa düşürmek için önceden planlanmış bir operasyondu. . Selamın aleyküm sayfanız süper ötesi çok güzel, saolun , doruk – 274

12. Bu konu : ” 6 Ocak, dönemin en ateşli ve tutkulu taraftarlarını tuzağa düşürmek için önceden planlanmış bir operasyondu. ” çok güzel. Slm sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, sağolun , ahmet – 104

13. Bilecik merkezden ben memo. selam arkadaşlar web siten harbiden dikkat çekici, twitter da paylaştım 11-09-2021 16:56:08

14. Bu konu : ” 6 Ocak, dönemin en ateşli ve tutkulu taraftarlarını tuzağa düşürmek için önceden planlanmış bir operasyondu. ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi inanılmaz hayran edici, teraziye tıkladım , ali – 415

15. elif yılmaz Reply

Kilis dan kimler var. 6 Ocak, dönemin en ateşli ve tutkulu taraftarlarını tuzağa düşürmek için önceden planlanmış bir operasyondu. . Merhabalar sayfanız ciddiyim hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 163

16. Slm web siten vallaha billaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım

17. Aydın merkezden ben Aylin. Merhaba herkese siten süper ötesi mükemmel, sağolun 24-09-2021 19:05:05

Write A Comment