Öncelikle ve en önemlisi, COVID’in bazılarının söylediği gibi tamamen uydurma bir virüs olduğuna inanmadığımı belirtmek istiyorum. Bununla birlikte, emin olmadığım nedenlerden ötürü büyük ölçüde abartıldığına inanıyorum, ancak aşı risk-yarar analizi üzerine bir makaleyi incelerken (burada makaleBu teoriyi yorumlarda buldum. Herhangi bir teori gibi, birçoğunun hemfikir olacağı ve katılmayacağı yönler var ama nihayetinde bunun oldukça ilgi çekici bir teori olduğunu ve iyi alıntı yapıldığını gördüm.

-Kredi yorumcu “Fast Eddy” e gider –

KOVİD MEDENİYETİN SONU İÇİN KAPATILMIŞTIR

KEŞFETTİĞİMİZ HER 1 İÇİN 6 VARİL YAĞ YAKIYORUZ

Sonuç olarak, geçen yıl keşfedilen 10 milyar varil petrol eşdeğeri ile karşılaştırıldığında, bu yıl yaklaşık 8 milyar varil petrol eşdeğeri yeni keşiflere tanık oldu.

Ancak en çarpıcı olan şey, yeni keşiflerin geleneksel kaynakların kaybına ayak uydurmaya bile yakın olmamasıdır.
Rystad’a göre, geleneksel kaynaklar için mevcut kaynak yenileme oranı yalnızca yüzde 16’dır. Diğer bir deyişle, tüketilen her altı fıçıdan sadece bir fıçı yeni kaynaklarla değiştiriliyor.

Yani sadece keşif hızımız azalmakla kalmadı, aynı zamanda keşifler çok daha zorlu jeolojik yerlerde ve tipik olarak açık denizde, yani yeni kaynakları çevrimiçi hale getirmek uzun yıllar alabileceği anlamına geliyor.

https://oilprice.com/Energy/Energy-General/The-Biggest-Oil-Gas-Discoveries-Of-2019.html

MÜKEMMEL FIRTINA
Ekonomi, parasal değil, artı enerji denklemidir ve Sanayi Devrimi, gittikçe daha fazla miktarda enerjinin kullanılmasından kaynaklandığından beri çıktıdaki (ve küresel nüfustaki) büyüme. Ancak enerji üretimi ile enerji çıkarmanın enerji maliyeti arasındaki kritik ilişki şimdi o kadar hızlı kötüye gidiyor ki, iki yüzyıldan fazla süredir bildiğimiz ekonomi çözülmeye başlıyor. https://ftalphaville-cdn.ft.com/wp-content/uploads/2013/01/Perfect-Storm-LR.pdf

“En son Brookings-FT izleme endeksine göre, koronavirüsün krizden çok önce Mart ayında saldırmaya başlamasıyla küresel ekonomi, ikinci dünya savaşından bu yana en kötü çöküşle karşı karşıyaydı. “Endeks, IMF’nin 1930’lardaki büyük bunalımdan bu yana küresel ekonomi için en derin daralmayı gösteren tahminleri yayınlayacağı bu hafta sanal bahar toplantıları yapmaya hazırlanırken geliyor. https://www.ft.com/content/9ac5eb8e-4167-4a54-9b39-dab48c29ac6c

Not: Otomobil satışları, Çin’in Covid’den önce aylarca parçalanmasıyla küresel olarak düşüyordu – Alman sanayi rakamları (kömür madeninde küresel kanarya) geçen yılın 4. çeyreğinde 2009 seviyelerine düşüyordu. Dünya 2008’den bu yana teşviklerle ilerliyor ancak geçen yıl CB’ler birden fazla diziyi zorluyor gibi görünüyordu – GFC2.0 çok yakındı.

Fed, finansal sisteme sağladığı yardım miktarını keskin bir şekilde artırıyor (kaynak) Bankalar birbirine güvenmedi. Lehman çöktüğünde de benzer durum
Shale patronu ABD’nin petrol zirvesini geçtiğini söyledi | Financial Times

Geleneksel yağ üretimi 2005’te zirveye ulaştı – sonra acilen kayaları parçalamaya ve pislikleri buharlaştırmaya başladık. Shale 2019’da zirveye ulaştı.

Yağ Bolluğu – daha fazla yağ bulduğumuzu GÖSTERMEYİN. Kalanları çok hızlı pompaladık.
Virolog Luc Montagnier – HIV / AIDS arasındaki bağlantıyı keşfettiği için Nobel Ödülü’nü kazandı. Bunda Röportaj ısrar ediyor Covid insan yapımıdır. HK Üniversitesi virologu, aynı iddia.

Özet 2019’da ikinci bir Kusursuz Fırtına yaklaşıyordu – CB’ler on yıldan fazla bir süredir ‘ne gerekiyorsa’ yapıyorlardı…. Esasen hiçbir şey masadan kalkmadı – GFC2.0’ı geleceğe taşımak için mutfak lavabosunu atın. 2019’da CB’lerin silahları yanıyordu ama canavar artık körfezde tutulmuyordu …

Keşfettiğinizden çok daha fazla petrol yakarken ne yaparsınız – ve petrol üretmek için pahalı olmanın etkisini dengeleme çabalarınız sizi uçurumun kenarına iter? Kaderinizi kabul edebilir ve canavarın sizi uçuruma itmesine izin verebilirsiniz…. Ya da ‘nükleer seçeneği’ alıp ekonominin mümkün olduğunca çoğunu kapatabilir, kalan petrolü koruyabilir ve sistemi zayıf bir şekilde canlı tutmak için trilyonlarca dolarlık yaşam desteği pompalayabilirsiniz.

Punchline: Küresel liderlerin karşılaştığı sorun şu ki, nükleer seçeneği bir tür koruma olmadan serbest bırakırsanız, koyunlar ve pazarlar paniğe kapılacak ve işleri vaktinden önce havaya uçurma riskiniz olacak. Öyleyse bunun için – kitleleri korkutmayan – epik miktarlardaki teşvikleri ve aşırı politikaları haklı gösterecek kadar büyük – ve ‘bu sadece geçicidir – bu bittiğinde – açıklamanıza izin veren bir örtüye ihtiyacınız var. normale döneceğiz ‘

Pandemi mükemmel bir örtüdür.

Oyunu Sonlandır – Yukarıdakileri örtbas etmenin yanı sıra, Covid, büyümenin fiziksel sınırlarını ve uygarlık çöküşünü yaşarken 8 milyar insanı sırada tutmanın çok iyi bir yolu. Herkesin istediği son şey küresel Holodomor ve aşırı şiddet. Kitlelerin korkmaya şartlandırıldığına inanıyorum çünkü korkulu insanlar yetkililerden yön arıyorlar ve onları güvende tutacağına inanılırsa hemen hemen her fermanı kabul edecekler. Sıkıyönetimle sonuçlanan sürekli artan tecritleri kabul edecekler.

8B ‘aşıları’ almaya zorlanacak ve hepsi bir sitokin fırtınasında ölecek.

Author

14 Comments

1. Gürbüz Reply

Şırnak dan kimler var. Abartılı Pandeminin Olası Nedeni . selam arkadaşlar sayfan inan ki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Gürbüz – 276

2. Osmaniye merkezden ben gaye. Merhaba bu web sitesi cidden çok iyi, twitter da paylaştım 04-03-2021 22:50:28

3. Gürbüz Reply

Kocaeli dan kimler var. Abartılı Pandeminin Olası Nedeni . Merhabalar web siteniz vallaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 74

4. Hatay dan kimler var. Abartılı Pandeminin Olası Nedeni . Mrb web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler , ali – 19

5. Bu konu : ” Abartılı Pandeminin Olası Nedeni ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız harbiden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , emin – 248

6. Amasya merkezden ben doruk. selamun aleyküm paylaşımınız valla dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 11-03-2021 00:00:25

7. Burdur dan kimler var. Abartılı Pandeminin Olası Nedeni . Slm web siten cidden çok güzel, saolun , ali – 14

8. Bu konu : ” Abartılı Pandeminin Olası Nedeni ” çok güzel. Selamlar siteniz vallaha mükemmel, teşekkürler , Emine – 250

9. Şanlıurfa dan kimler var. Abartılı Pandeminin Olası Nedeni . Selam herkese web siten harbiden mükemmel, sağolun , emin – 201

10. Bu konu : ” Abartılı Pandeminin Olası Nedeni ” çok güzel. Selam siten yeminle güzel, twitter da paylaştım , mehmet – 478

11. Bu konu : ” Abartılı Pandeminin Olası Nedeni ” çok güzel. Selam herkese siten gerçekten güzel, twitter da paylaştım , mehmet – 414

12. Bu konu : ” Abartılı Pandeminin Olası Nedeni ” çok güzel. Slm siten inanılmaz mükemmel, teraziye tıkladım , ali – 272

13. selamun aleyküm sayfanız süper ötesi hoşuma gitti, sağolun

14. Bu konu : ” Abartılı Pandeminin Olası Nedeni ” çok güzel. Merhaba web sitesi gerçekten çok iyi, linkedinde paylaştım , mehmet – 448

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link