ABD artık işlevsel bir demokrasi değil

Başlık abartılı gibi gelebilir, ancak işlevsel bir demokrasiye sahip olmak için özgür ve adil bir medyaya ihtiyacınız var. Bu çoktan gitti. Ancak bundan daha kötüsü, tüm medya makinesinin doğrudan tek bir taraf için çalışıyor gibi görünmesi değil, aynı zamanda istihbarat teşkilatları ve büyük teknoloji için de çalışıyor.

İstihbarat kurumlarının Trump kampanyası hakkında casusluk yapmak için kullanıldığı 2016’daki ilk günden itibaren başladı. Kelimenin tam anlamıyla kampanyasını rahatsız ettiler. Trump seçildikten sonra FBI ve diğer ajanslar onu Rusya kapısı aldatmacasıyla alt etmeye çalıştı. Başarısız olunca, bir CIA ajanı olan yıldız şahitlerini kullanarak onu suçlamaya çalıştılar. Medya ve büyük teknoloji, bu kişinin kimliğini, dışarı sızmış ve kamuya açık bir bilgi olsa bile korumak için işbirliği yaptı. Twitter, Rand Paul’u isminden bahsetmeye cüret ettiği için sansürledi.

Biraz ileri sar, büyük teknoloji ve medya yine Ukrayna kapısı olayının ve Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayarının kapağını korumak için bir araya geldi. Twitter 1984’te tam olarak gitti ve temelde seçilen anlatıya karşı konuşmaya çalışan herhangi bir hükümet yetkilisini sansürlüyor. Şimdi Biden başkan, bu skandalların hepsinin sessizce geçip gideceğinden eminim.

Bence oylama sistemini de bozmuş olmaları büyük bir şans. Ama kapatmadan bunun hakkında konuşamayız bile.

Böyle bir ortamda demokrasinin nasıl var olabileceğini göremiyorum. Sanırım artık bunun yerine otoriterliğe sahip olacağız.

“ABD artık işlevsel bir demokrasi değil” üzerine 14 yorum

1. Batman dan kimler var. ABD artık işlevsel bir demokrasi değil . selam arkadaşlar siteniz ciddiyim ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , memo – 4

2. Yozgat dan kimler var. ABD artık işlevsel bir demokrasi değil . Selamlar sayfanız cidden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 1

3. Bu konu : ” ABD artık işlevsel bir demokrasi değil ” çok güzel. Selamlar paylaşımın inan ki iyi, saolun , Gürbüz – 56

4. Bu konu : ” ABD artık işlevsel bir demokrasi değil ” çok güzel. Merhaba herkese siten yeminle iyi, şukuladım , – 279

5. Bu konu : ” ABD artık işlevsel bir demokrasi değil ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız harbiden dikkat çekici, saolun , Gürbüz – 342

6. Yozgat dan kimler var. ABD artık işlevsel bir demokrasi değil . Merhaba herkese sayfanız inanılmaz hoşuma gitti, tebrikler , ahmet – 25

7. Artvin merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar web sitesi cidden güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 19-01-2021 10:12:11

8. Bu konu : ” ABD artık işlevsel bir demokrasi değil ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız valla güzel, teraziye tıkladım , doruk – 5

9. Balıkesir dan kimler var. ABD artık işlevsel bir demokrasi değil . Merhaba herkese web siten vallaha billaha çok iyi, şukuladım , banu – 208

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link