Neden? Basit.

Çünkü “Amerikan rüyasının” ne olduğuna dair tüm iş modeline aykırı.

“Amerikan rüyasını” yaşadığınızda, üniversiteye gidecek ve öğrenci kredisi alacaksınız. Daha sonra bankalara faiz ödersiniz. Sistem için daha fazla zenginlik yaratmak.

Bu eğitimle; şimdi bir çalışan olacaksın; tüm toplum için en yüksek vergi dilimini ödeyen sonuç.

Bundan sonra, bir evin en büyük varlığınız olacağı öğretildi.

O evi almak için; şimdi başka bir kredi almanız ve halihazırda ödemeye çalıştığınız kredinin üzerine daha fazla faiz ödemeye devam etmeniz gerekecek.

Daha da iyisi, tüketmeniz öğretilir; dolayısıyla, kredi kartı borcunuzda daha fazla “kredi” çekersiniz ve bu da daha fazla faiz ödenmesini sağlar.

Öyleyse gerçekten “Amerikan rüyası” nedir?

Tl; dr

Devlet için sadece nakit akışı varlığısınız.

Sizi sadece nakit akışına dönüştürebilecekken neden finansal okuryazarlığı öğretsinler ki?

Author

10 Comments

1. Hakkari merkezden ben Hasan. Selamın aleyküm paylaşım vallaha iyi, sağolun 27-02-2021 22:02:42

2. selamun aleyküm siten yeminle iyi, linkedinde paylaştım

3. Rize dan kimler var. ABD eğitim sistemi asla finansal okuryazarlığı öğretmeyecek …. . Selamlar paylaşımınız gerçekten hayran edici, linkedinde paylaştım , ziya – 238

4. Kırıkkale dan kimler var. ABD eğitim sistemi asla finansal okuryazarlığı öğretmeyecek …. . Merhaba web sitesi valla iyi, tebrikler , memo – 125

5. Bu konu : ” ABD eğitim sistemi asla finansal okuryazarlığı öğretmeyecek …. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım vallaha mükemmel, sağolun , Emine – 447

6. Niğde merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 26-03-2021 18:48:41

7. Muş dan kimler var. ABD eğitim sistemi asla finansal okuryazarlığı öğretmeyecek …. . merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Emine – 15

8. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” ABD eğitim sistemi asla finansal okuryazarlığı öğretmeyecek …. ” çok güzel. Selam herkese siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 147

9. Bu konu : ” ABD eğitim sistemi asla finansal okuryazarlığı öğretmeyecek …. ” çok güzel. Selam herkese paylaşım yeminle çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Aylin – 372

10. Bingöl merkezden ben doruk. Selamlar siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 08-04-2021 22:19:24

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link