Dün gece tüm Los Angeles’ta 45 dakika süren bir internet kesintisi yaşadık. İşin tuhaf yanı, elektrik kesintisinin cep telefonu verilerini de etkilemiş olmasıydı, bu da 45 dakika boyunca doğrudan telefon görüşmeleri / metinler dışında dış dünyayla bağlantımız olmadığı anlamına geliyordu. İnternet için spektrumu ve hücre hizmetim için Verizon’u kullanıyorum ve bağlantıları çalışmak için birbirlerine güvenmedikçe birinin diğerini nasıl etkileyebileceğini anlamıyorum. Kötü hava, yangın, büyük kaza, güneş patlaması veya bu hizmetlerin aniden durması için herhangi bir mantıksal neden bildirilmedi. Yerel haberlerde veya sosyal medya sitelerinde bununla ilgili haber veya bilgi eksikliği de gerçekten garip görünüyor. Ayrıca, 30 gün önce New York’tan bir kullanıcı gönderisine rastladım, aynı şeyin internet ve hücre verilerinin 45 dakika boyunca çalışmayı bıraktığı yerde gerçekleştiğini söyledi.

ABD’de geçen yıl LA dışında başka biri bunu deneyimledi mi? Bu kasıtlı görünüyor ve birisinin, bizi kesmeye karar verecek güçler durumunda, hepsini nasıl kapatacağını ve yeniden başlatacağını kitlesel ölçekte test ettiğinden endişeleniyorum.

Author

12 Comments

1. Eskişehir merkezden ben mehmet. Merhaba herkese siten inanılmaz çok güzel, teşekkürler 23-02-2021 21:29:49

2. selamun aleyküm sayfa vallaha billaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

3. Iğdır dan kimler var. ABD genelinde internet ve cep telefonu verileri kasıtlı olarak kapatılıyor mu? . selam arkadaşlar paylaşım inanılmaz dikkatimi çekti, sağolun , mehmet – 158

4. Kırıkkale dan kimler var. ABD genelinde internet ve cep telefonu verileri kasıtlı olarak kapatılıyor mu? . Merhabalar sayfan gerçekten çok iyi, tebrikler , banu – 56

5. Bu konu : ” ABD genelinde internet ve cep telefonu verileri kasıtlı olarak kapatılıyor mu? ” çok güzel. Selamlar siten yeminle dikkat çekici, saolun , memo – 295

6. Bu konu : ” ABD genelinde internet ve cep telefonu verileri kasıtlı olarak kapatılıyor mu? ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, teşekkürler , gaye – 220

7. Bursa merkezden ben gaye. Merhaba herkese siteniz vallaha dikkatimi çekti, tebrikler 25-02-2021 02:44:38

8. Nevşehir merkezden ben emin. selam arkadaşlar siten vallaha güzel, facebookta paylaştım 09-03-2021 04:18:33

9. Gürbüz Reply

Erzincan merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm paylaşımınız süper ötesi hayran bıraktı, twitter da paylaştım 14-03-2021 01:04:10

10. Sinop merkezden ben banu. Merhaba paylaşımınız cidden mükemmel, teşekkürler 29-03-2021 21:19:14

11. Bu konu : ” ABD genelinde internet ve cep telefonu verileri kasıtlı olarak kapatılıyor mu? ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten inanılmaz çok hoşuma gitti, sağolun , Aylin – 177

12. Bu konu : ” ABD genelinde internet ve cep telefonu verileri kasıtlı olarak kapatılıyor mu? ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa vallaha billaha dikkat çekici, twitter da paylaştım , banu – 72

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link