Hükümet, Anayasa ve insan haklarınızı ihlal etmek istediğinde, anayasanın eyaletler arası ve dış ticareti düzenlemelerine izin veren Ticaret Maddesini kullanır ve neredeyse istedikleri her şeyi yapmalarına izin vermek için bu yasayı bükerler.

Bu, tecrit ve karantina uygulayabileceklerine inanmalarının nedenidir, bir şekilde tüm Anayasaya aykırı yasaları ABD Anayasasının aynı Ticaret Maddesinin kapsamına girer. (Madde I, Bölüm 8, Madde 3).

Ticaret Maddesi, basitçe Birleşik Devletler Kongresinin “yabancı ülkelerle, çeşitli Devletler arasında ve Hint Kabileleri ile Ticareti düzenleme” gücüne sahip olduğunu belirtir.

Bunun onlara insanlara kenevir ve marihuana yetiştiremeyeceklerini ve sevmedikleri diğer bitkileri yetiştiremeyeceklerini söyleme hakkı verdiğine nasıl inanıyorlar?

“Düzenleme, tam anlamıyla Kongre’nin ticaret gücü dahilindedir, çünkü ister buğday ister esrar olsun, ev tüketimine yönelik bir şeyin üretimi, bu mal için ulusal pazardaki arz ve talep üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.”

Bu yozlaşmış pislikler, 1942’den beri, eğer birisi kendi arka bahçesinde kişisel kullanım için kendi buğdayını veya esrarını yetiştirirse, bunun eyaletlerarası pazardaki arz ve talep üzerinde bir etkisi olduğunu iddia ediyorlar …

Bu, Gonzales v. Raich 2005 Yüksek Mahkeme kararındandı, ancak 1942’de Wickard v. Filburn kararıyla başladı; bu karar, bir çiftçinin kendi hayvanlarını beslemek için buğday yetiştirmesiyle ilgiliydi, kahretsin, hayır, işte bu 1942’de geri talep ettiler:

Ohio’lu bir çiftçi olan Roscoe Filburn, kendi çiftliğinde hayvanları beslemek için buğday yetiştiriyordu. ABD hükümeti, buğday fiyatlarını ve arzını istikrara kavuşturmak için, bir çiftçinin sahip olduğu araziye dayalı olarak buğday üretimine sınırlar koydu. Filburn izin verilenden daha fazla büyüdü ve bu yüzden bir ceza ödemesi emredildi. Buna cevaben, buğdayının satılmadığı için “eyaletler arası” ticaret bir yana, ticaret olarak düzenlenemeyeceğini söyledi.

Bu yüzden hükümet, bir çiftçinin kendi hayvanlarını beslemek için fazladan buğday yetiştiremeyeceğine karar verdi, çünkü eğer kendi hayvanını yetiştirirse, açık pazardan satın almak zorunda kalmazdı ve bu yüzden ona buğday yetiştirdiği için bir ceza ödedi. eyaletler arası ticaretle hiçbir ilgisi olmayan kendi çiftliğinde kullanacaktı.

Ot yetiştirmeyi yasadışı yapmak için aynı bahaneyi kullanıyorlar, çünkü kendi otunuzu yetiştirirseniz, bu, açık pazardan herhangi bir ot satın almanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir ve bu nedenle bunun, eyaletler arası ticaretin etkilendiği anlamına geldiğine inanırlar ve Ticareti düzenlemek için anayasal bir hak ve kendi ticaretinizi büyütmek, eyaletler arası ticarete katılmanıza gerek kalmayacağı ve bu nedenle buna izin vermeyecekleri anlamına gelir.

https://en.wikipedia.org/wiki/Wickard_v._Filburn

https://en.wikipedia.org/wiki/Gonzales_v._Raich

https://en.wikipedia.org/wiki/Commerce_Clause

Author

70 Comments

1. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

2. Merhaba bu web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

3. Selamın aleyküm sayfanız valla hoşuma gitti, tebrikler

4. Slm paylaşım inan ki hayran edici, facebookta paylaştım

5. İstanbul merkezden ben Emine. Merhabalar paylaşımın yeminle güzel, saolun 07-10-2020 18:59:30

6. Gürbüz Reply

selamun aleyküm siteniz inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım

7. Giresun merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siten ciddiyim mükemmel, şukuladım 12-10-2020 17:37:52

8. Muğla merkezden ben emin. Selamlar paylaşımın cidden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 16-10-2020 22:22:43

9. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Mrb sayfan inan ki çok iyi, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 275

10. Eskişehir merkezden ben ali. Slm sayfa harbiden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 25-10-2020 06:07:21

11. Adana merkezden ben Emine. Selam bu web sitesi yeminle hayran edici, sosyal medyada paylaştım 25-10-2020 19:23:00

12. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Selam herkese web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , doruk – 351

13. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha billaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

14. Kocaeli merkezden ben ali. Mrb bu web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 23-11-2020 21:41:14

15. Isparta merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşımınız harbiden mükemmel, sağolun 24-11-2020 00:31:28

16. Merhaba siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

17. Aydın merkezden ben ali. Selamın aleyküm sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, face de paylaştım 02-12-2020 15:40:13

18. Trabzon merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar sayfanız inanılmaz çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 06-12-2020 14:08:22

19. Gürbüz Reply

Merhaba herkese bu web sitesi inanki çok güzel, tebrikler

20. Adıyaman dan kimler var. ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. . selamun aleyküm siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Emine – 353

21. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız harbiden iyi, şukuladım , ziya – 62

22. Tekirdağ merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar sayfan süper ötesi çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 21-12-2020 17:59:06

23. Kırşehir merkezden ben banu. selam arkadaşlar web sitesi ciddiyim çok güzel, sosyal medyada paylaştım 22-12-2020 23:21:59

24. Selam herkese sayfanız harbiden dikkat çekici, sağolun

25. Bayburt merkezden ben . Selamın aleyküm sayfanız cidden dikkat çekici, tebrikler 05-01-2021 00:37:22

26. Selamın aleyküm paylaşım vallaha dikkatimi çekti, teşekkürler

27. Düzce dan kimler var. ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. . Merhabalar bu web sitesi süper ötesi çok güzel, teraziye tıkladım , memo – 176

28. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Selam sayfa süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım , ali – 203

29. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ali – 169

30. Merhaba web siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

31. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın valla ilgi uyandırıcı, şukuladım , Aylin – 146

32. Balıkesir merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar siteniz valla iyi, linkedinde paylaştım 25-01-2021 16:37:38

33. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız vallaha güzel, saolun , memo – 455

34. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Selam herkese sayfa cidden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 265

35. Adıyaman merkezden ben Aylin. Merhabalar paylaşımın cidden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 05-02-2021 17:36:19

36. Adıyaman merkezden ben Hasan. Selam web siteniz vallaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 16-02-2021 00:25:53

37. Slm sayfanız süper ötesi hoşuma gitti, twitter da paylaştım

38. selamun aleyküm paylaşımın valla hayran bıraktı, facebookta paylaştım

39. elif yılmaz Reply

Sakarya dan kimler var. ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. . Merhabalar paylaşımınız inan ki güzel, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 92

40. Trabzon dan kimler var. ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. . merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha çok iyi, saolun , ali – 42

41. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım , banu – 106

42. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Selam sayfanız vallaha çok iyi, facebookta paylaştım , Hasan – 17

43. elif yılmaz Reply

Kocaeli merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar web sitesi vallaha billaha iyi, şukuladım 27-03-2021 02:22:26

44. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. selamun aleyküm web siten yeminle hoşuma gitti, şukuladım , ziya – 334

45. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Selam sayfanız cidden dikkat çekici, face de paylaştım , gaye – 241

46. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Mrb paylaşımınız süper ötesi güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 430

47. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 422

48. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Slm paylaşımın yeminle iyi, linkedinde paylaştım , Hasan – 98

49. Ağrı merkezden ben ahmet. Selam herkese paylaşım valla iyi, face de paylaştım 19-04-2021 19:54:34

50. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese paylaşımın vallaha billaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

51. Tekirdağ dan kimler var. ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. . Selamlar paylaşımın yeminle dikkat çekici, face de paylaştım , ali – 313

52. Trabzon dan kimler var. ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. . Mrb web siten inan ki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , doruk – 258

53. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Selam paylaşım vallaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım , Hasan – 267

54. Eskişehir dan kimler var. ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. . selamun aleyküm siten gerçekten çok hoşuma gitti, saolun , Aylin – 472

55. Gürbüz Reply

Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan ciddiyim çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Gürbüz – 122

56. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Slm paylaşımınız vallaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , – 331

57. Selam bu web sitesi inanılmaz mükemmel, şukuladım

58. Kahramanmaraş dan kimler var. ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. . selamun aleyküm web sitesi cidden mükemmel, linkedinde paylaştım , banu – 333

59. Erzurum dan kimler var. ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. . Merhabalar web siten gerçekten hoşuma gitti, facebookta paylaştım , banu – 237

60. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Merhabalar web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, teşekkürler , gaye – 399

61. Aydın merkezden ben mehmet. selamun aleyküm web sitesi gerçekten çok güzel, saolun 02-06-2021 07:13:15

62. Nevşehir dan kimler var. ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. . Mrb siteniz inanki hoşuma gitti, teraziye tıkladım , memo – 239

63. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. Slm sayfanız harbiden hoşuma gitti, şukuladım , ali – 245

64. Karaman dan kimler var. ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. . merhaba arkadaşlar web siteniz ciddiyim ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , gaye – 284

65. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım

66. Bu konu : ” ABD Yüksek Mahkemesinin esrarı yasadışı yapma anayasal hakkı yoktur, Ticaret Maddesini kullanan bu 2005 kararı, onların gerçekte ne kadar yozlaşmış olduklarını göstermektedir. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz harbiden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 72

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link