Şu anda bir kayıpta olduğum için biraz yardım arıyorum. Beni sahada iş bazında işe alan birkaç belirli şirketin müteahhidiyim, işin diğer ayrıntılarını gizli tutmayı tercih ederim, ancak bir kerede dalgalanan sayıda insan etrafında sahada çalışmayı içeriyor (büyük ve/veya küçük insan grupları). Neredeyse 7 yıldır şirket aracılığıyla işe alındım, onlarla iş dışında arkadaşlıklar kurdum, onları aileden sayın, son 7 yıldır onlara beni sorsaydın onlar da aynısını söylerlerdi. Maaş almıyorum, sosyal yardım almıyorum, serbest/bağımsız yüklenici olarak kendi işimi yürütüyorum, bu nedenle kağıt üzerinde ‘çalışan’ olarak etiketlenmiyorum.

Bugün (son 7 yılda bana birincil gelir kaynağımı sağlayan) bu müşteri bana, covid aşısı olmadıkça artık sahada mürettebat üyesi/yüklenici olarak çalışmama izin verilmeyeceğini söyledi. Onsuz sahada olmamın çevremdeki insanlar ve mürettebat için bir tehdit olduğunu söylediler, bu yüzden tartışmaya yer yok. Bunu doğru mu yanlış mı tartışmasına dönüştürmek istemiyorum, mesele bu değil. Mesele şu ki, ben bir ‘çalışan’ değilim, ben kiralık katilim, serbest çalışıyorum. Onların iş teklifini kabul etmek zorunda değilim, ama sahip olduğum tek şey bu, bu yüzden bunu vücuduma sokmayı reddedersem bir sonraki emre kadar işsizim.

Buradaki duruşum hakkında biraz arka plan, 20-30 yaş arasındayım, çok katı yeme/spor salonu alışkanlıklarım var ve bir arkadaşımdan aldıktan yaklaşık 3 ay sonra Covid testi pozitif çıktı. Belirtilerim minimum düzeydeydi ve hayatıma devam ettim. Şimdi, ben ‘bilim karşıtı’ veya ‘vx karşıtı’ değilim, henüz bu aşıyı alma gereğini hissetmedim çünkü en azından şu anda istatistiklerin ‘risk altında’ olarak değerlendireceği kişi değilim. Geçmişte aşıların amaçlanan şeyi yaptığına inanıyorum, insanlara yardım ettiklerine inanıyorum. Bilimsel yönteme inanıyorum ve iz, hata ve ayarlamanın hepsinin sürecin bir parçası olduğunu biliyorum, bu nedenle, neden tamamen yeni bir şeye atlamadım, bu zamanda hala erken aşamalarındayım. İnsanların kendileri için en iyisinin bu olduğunu düşünüyorlarsa bunu almasına karşı değilim, aynı sebepten dolayı almayı reddetmelerine de karşı değilim. Ancak, insanları FDA tarafından onaylanmayan (şu anda) henüz deneysel aşamada olan bir şeyi almaya zorlamak ve aksi halde insanların anayasal haklarını elinden almak için tamamen ortaya çıkan bu yıldırma oyunu, insanları utandırmak kesinlikle aklımı başımdan alıyor.

Burada karşılaştığım sorun, hiçbir doktor notunun veya dini duruşun burada bana yardımcı olmayacağıdır. Onlara bir doktor notu alıyorum ve ‘Bu işe uygun değilsin, üzgünüm bir sonraki adama vermemiz gerekiyor’ diyorlar VEYA – ‘Dini duruşunu anlıyorum, sana asla baskı yapmayız. Ancak aşı yaptırmanız, bu maalesef aşı yaptırmamakla bu sözleşmeli işin gereklerine uymadığınız anlamına geliyor, bu nedenle sizi işe almayacağız’. Onlara sorumluluk hakkında soru soruyorum, varsayımsal olarak aşı yaptırıp yaptırmadığımdan, bana ve sağlığıma bir şey olursa sorumlu olacaklar mı? Yine, aşı yaptırmam için beni ZORLAMAdıklarını açıkça belirtiyorlar, bu sadece işi kabul etmek için bir gereklilik.

İnternette okuduğum tek şey, aşısız insanların, bu gerçekleştiğinde ve ne zaman olursa olsun işverenlerine karşı nasıl tavır alacakları konusunda diğer aşısız insanları desteklediği. Hayır, hiçbir yerde, iş bazında çalışan bağımsız müteahhitler için çözümlerden bahseden birinin geçim kaynaklarının iptal edildiğini ve mevcut gelir ve erzak araçlarını tamamen değiştirdiğini görüyorum. Birkaç kişiden biri olamam. Gerçekten tek seçeneğimiz, tüm bunlar bitene kadar kenarda oturmak, iflas etmek, halka açık yerlere girmeme vs. ya da başka bir şekilde uymak mı? Karşılaştığım aynı sorunlarla ilgilenen biri olmalı ve bir çözüm üzerinde çalışmayı umuyorum.

Bunun bizim haklı olduğumuz veya onların haksız olduğu konusunda büyük bir tartışmaya dönüşmesini istemiyorum, bu konudaki kişisel görüşlerim ve inançlarım şu anda beni hiçbir yere götürmüyor. Bir çözüm hakkında herhangi bir katkısı olan ve buna nasıl meydan okuyabileceğimizi ve gıpta edilecek şekilde giderek daha fazla güç oyunu haline gelecek olanı nasıl değiştirebileceğimizi bilen herkesten haber almak istiyorum. Birine yeterince kontrol ve güç verirsen o daha fazlasını isteyecektir, bunu daha önce görmedik mi? Bu tür bir kontrolün bildiğimiz şekliyle ülkemize ve dünyaya ne yapacağından endişe ediyorum. Bu kahrolası bir aşıya karşı duran ben değilim, şu anda bizimle oynadıkları bu çarpık, stratejik oyuna karşı durmaya çalışıyorum, sadece onların bizden ne kadar kontrol ve hak almalarına izin vereceğimizi görmek için. ulus. Şu anda buna karşı hiçbir ateş gücüm yokmuş gibi hissediyorum ve bu beni küçültüyor, eminim diğer birçok insan da benim gibi, bir hiç. Sahip olduğunuz herhangi bir girdi büyük beğeni topluyor.

42 Comments

1. Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz cidden dikkat çekici, teraziye tıkladım , doruk – 472

2. Adana dan kimler var. ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. . merhaba arkadaşlar web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , mehmet – 400

3. Yalova dan kimler var. ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. . Merhaba sayfanız valla çok güzel, teşekkürler , ali – 160

4. Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. Merhabalar sayfanız inanki hoşuma gitti, saolun , emin – 26

5. Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten vallaha billaha çok iyi, teşekkürler , Aylin – 53

6. Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa valla ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , – 67

7. Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. Selam web siteniz valla dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , emin – 29

8. Bilecik merkezden ben . Mrb paylaşımınız cidden hoşuma gitti, tebrikler 06-08-2021 15:54:00

9. Ankara dan kimler var. ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. . Mrb paylaşımınız yeminle mükemmel, teşekkürler , doruk – 239

10. Selamın aleyküm sayfan harbiden mükemmel, face de paylaştım

11. Selam herkese web siteniz süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım

12. Isparta dan kimler var. ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. . Mrb web siten vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , Emine – 201

13. Siirt merkezden ben gaye. selamun aleyküm web siteniz ciddiyim dikkat çekici, facebookta paylaştım 06-08-2021 16:10:43

14. Tunceli dan kimler var. ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. . selam arkadaşlar siteniz süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım , mehmet – 433

15. Eskişehir merkezden ben ziya. selamun aleyküm sayfa inanki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 06-08-2021 17:38:05

16. elif yılmaz Reply

Uşak merkezden ben elif yılmaz. Mrb web sitesi inanılmaz dikkat çekici, face de paylaştım 06-08-2021 23:37:48

17. Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , emin – 216

18. Kırıkkale merkezden ben emin. Selam web siten inan ki güzel, facebookta paylaştım 07-08-2021 11:37:40

19. Kars merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar paylaşım inanki güzel, tebrikler 11-08-2021 01:49:01

20. Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. Selam sayfan vallaha güzel, saolun , ali – 201

21. Malatya dan kimler var. ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. . Selam herkese paylaşımınız süper ötesi ilgi uyandırıcı, sağolun , ali – 279

22. Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. Mrb sayfan inanki mükemmel, teşekkürler , banu – 64

23. Merhabalar bu web sitesi vallaha billaha mükemmel, facebookta paylaştım

24. Çankırı dan kimler var. ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. . Selam herkese bu web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, face de paylaştım , ahmet – 109

25. Karaman dan kimler var. ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. . merhaba arkadaşlar bu web sitesi gerçekten çok hoşuma gitti, face de paylaştım , gaye – 131

26. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. Merhaba web siten harbiden çok güzel, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 366

27. Giresun merkezden ben doruk. Slm paylaşımın inan ki mükemmel, sağolun 18-08-2021 20:04:58

28. Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. Mrb sayfa cidden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , – 192

29. Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi harbiden çok güzel, sosyal medyada paylaştım , – 91

30. Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. Mrb web siteniz gerçekten hayran edici, teraziye tıkladım , ali – 134

31. Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha güzel, sosyal medyada paylaştım , hatice – 145

32. Sinop dan kimler var. ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. . Merhaba herkese siten gerçekten güzel, twitter da paylaştım , Hasan – 115

33. Malatya merkezden ben memo. Mrb paylaşımınız cidden hayran edici, twitter da paylaştım 30-08-2021 19:15:03

34. Bu konu : ” ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. ” çok güzel. Mrb web siten harbiden hayran bıraktı, twitter da paylaştım , gaye – 385

35. Kütahya merkezden ben . Mrb sayfan harbiden hoşuma gitti, teraziye tıkladım 06-09-2021 09:22:42

36. Balıkesir merkezden ben ahmet. Merhaba paylaşımınız harbiden ilgi uyandırıcı, teşekkürler 08-09-2021 10:58:36

37. Tunceli dan kimler var. ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. . Selamlar siten ciddiyim iyi, linkedinde paylaştım , hatice – 1

38. Kırıkkale dan kimler var. ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. . selam arkadaşlar sayfanız inan ki çok iyi, tebrikler , mehmet – 215

39. Karabük merkezden ben banu. Merhaba bu web sitesi cidden hayran edici, sağolun 23-09-2021 21:20:59

40. Bursa dan kimler var. ABD’de gelirimin geri kalanını vax gereklilikleri nedeniyle kaybeden bağımsız bir müteahhitim. . Selamın aleyküm web siteniz gerçekten çok iyi, linkedinde paylaştım , Emine – 327

Write A Comment