Kategoriler
Genel

Abraham Lincoln, asla Amerikan kölelerine özgür köleler yapmak istememiştir.

Bu üzücü olabilir, ama şüphesiz ki bir gerçekçilik, "kamuoyu" çoğu zaman sloganların ürünüdür. Sokaktaki ortalama bir Amerikalıya Sanctuary'nin en büyük sembolümüzün ne olduğunu ve New York Limanı'ndaki Ellis Adası'ndaki Özgürlük Heykeli'ni önereceğini söyleyen on kişiden dokuz kez sorun. “Özgür göçün sembolü değil mi?” Onlar düşünecekler.

Birkaç Amerikalı, Özgürlük Anıtı'nın Fransa'dan Amerika Birleşik Devletleri'ne dostluk armağanı olduğunu ve "Bana yorgun, açını vb." Sloganının olduğunu fark etti. kaide üzerine çok sonra yazılmıştır. Orijinal heykelin göçle ilgisi yoktu. Bir Emma Lazarus tarafından yazılmış olan slogan, ancak Ellis Adası'nın göç geçiş istasyonu haline gelmesinden sonra eklendi.

Ortalama bir Amerikalıya Thomas Jefferson’un ırk ilişkileri hakkında ne söyleyeceğini sorun ve kuşkusuz Washington DC’deki Jefferson Anıtı’nın üzerine yazdığı sloganı soracak: “Bu kaderinkinden daha kesin bir kader kitabında hiçbir şey yazılı değil. özgür olmak için. " Bununla birlikte, Bay Ortalama'nın bilme olasılığı düşük olan, şu cümlesidir: "İki ırkın, aynı ölçüde özgür, aynı hükümette yaşayamayacağından daha az emin değil.

Köleleri kimin serbest bıraktığını ve neden sokaktaki adamın İbrahim Lincoln'ü doğru bir şekilde önereceğini tekrar söyleyin, ancak şüphesiz ki bunun Amerikan vatandaşlarını Zencilerden uzaklaştırmak olduğu fikrine sahip olacak. Hiçbir şey gerçeklerden daha fazla olamaz. Lincoln, köleleri serbest bırakarak Afrika'ya geri gönderilebildi. Birkaç kez ırksal entegrasyona karşı çıktı ve Negro Amerikan vatandaşlarına sahip olma fikrini şiddetle kınadı.

“Ben, ABD Başkanı ABRAHAM LINCOLN, Ordu ve Deniz Kuvvetleri Başkomutanı, bu vesile ile ilan ediyorum ve bunu tekrar beyan ediyorum. Köleliğin derhal veya kademeli olarak kaldırılması … ve Afrika kökenli insanları, kıta veya başka bir yerde, rızalarıyla, daha önce var olan hükümetin daha önce alınmış rızasıyla kolonileştirme çabalarının devam edeceği, Ocak günümüz, Rabbimiz'in bin sekiz yüz altmış üçünde, herhangi bir Devlette veya bir Devletin belirlenmiş bir bölümünde köle olarak tutulan bütün kişiler, o zamanlar Amerika Birleşik Devletleri'ne karşı isyan edeceklerdir. o zaman, ileri ve sonsuza dek özgür; Özgürlük Bildirgesi, köleler için özgürlük ilan etti ve onları kolonileştirme çabalarının sürdürüleceğini ilan etti.

Bu belgenin kabine okunması arasındaki dönemde, kölelerin özgürleşmesini ilan etmeden önce Federal bir zafer beklerken, Başkan Lincoln Beyaz Saray'a ücretsiz Zenciler topladı ve çözecekleri genel bir programa girmeyi planladıklarını bildirdi. ırk sorunu, ırkların barışçıl ve gönüllü olarak ayrılmasıyla. Adresini ücretsiz Zencilere şu sözlerle kapattı: "Tespit etmek istediğim pratik şey, kanıt sunarken gitmeye istekli olan eşleriyle ve çocuklarıyla, birkaç güçlü vücutlu erkek alıp alamayacağım. cesaretlendirme ve koruma, konuşabilmek için yüzleri tolere edilebilecek kadar zeki bir erkek, eşleri ve çocukları ile birlikte alabilir ve konuşabilmeleri için 'kendi yemlerini kesebilir' mi? Elli tane alabilir miyim? Kadınlar ve çocuklar karıştığında, aile ilişkilerinde iyi şeyler olduğunu düşünüyorum; —Başarılı bir başlangıç ​​yapabilirim. Bunun yapılıp yapılmayacağını bana bildirmenizi isterim. Bunlar çok büyük öneme sahip konulardır – bir saat içinde yapılan bir konuşma yerine, bir aylık bir araştırmaya layık görülüyor. O zaman, sizden ciddiye almayı, sadece kendinize ait olmayı değil, şu anki yarışınızı ve bizim için değil. zaman, ama başarılı bir şekilde başardıysanız, bunlardan biri olarak nkind – şimdiki nesiller ile sınırlı değil, ama yaştan yaşına kadar yatacağı gibi, milyonlarca insan olmak için, yankıları sonsuzluğa doğru gidene kadar.

Bu Beyaz Saray'da Zencileri serbest bırakmak için Başkan Lincoln, kolonizasyon için gönüllü olacaklara Federal yardım önerdi ve 25 kadar gönüllü gönüllü olursa harekete başlayacağını belirtti.

NEGRO MEMORIAL Aşağıda, Etiyopya Barış Hareketi tarafından Başkan Franklin D Roosevelt’in ("Etiyopya", burada bir Kutsal Yazı anlamında kullanıldığı ve "Afrika" ya eşdeğer) tarafından imzalandığını belirtti. 400.000 Zenciler, Liberya'ya göç etmek ve Amerika Birleşik Devletleri'nden gelen göçmenler için güvenilen topraklara yerleşmek isteyenler için Federal yardım talep ediyor. Başvuranların birçoğu yardım rulolarına indirgenmiş ve Cumhurbaşkanı'na, yardım fonlarını Liberya'da yer almalarına yardımcı olmak için kullanmalarını istemiştir. ".. İmzacılar hiçbir ücret veya başka bir ücret ödemiyorlar ve Etiyopya Barış Hareketi görevlileri tamamen bedelsiz olarak hizmet ediyor, harcamalarını tamamen kendi kaynaklarından mahrum bırakıyorlar. Federal Hükümetin, kabul edilen planların başlatılması gibi başlangıçtaki harcamaları doğrudan karşılamasını öneriyoruz. ” (Başvuranların birçoğunun Güney'de doğduğu, durumlarını iyileştirmek için kuzeye geldiği ve yeni devletlerinde geçim kazanma fırsatı olmadan kendilerini buldukları bir alıntıyı takip ediyor.) “Biz basit düşünceli, içten, az basit dürüstlük, endüstri ve meyvellik geleneğini zorunluluktan seçtiği kadar koruyan yasaya sayılan işçiler, birçoğumuz eğitim aldık, ancak çok az eğitim aldık, ancak kendini arayan politikacıların, sahtekârların ve taklitlerin sıkıntılarına kulak vermemeyi öğrendik. doğası gereği yabancı olan telaşlı bir medeniyetin değersiz ve istenmeyen ürünleri. ”Planlarımızın tuhaf bir alanda gerçekleşmesini gerektiren zorlukların ve çürümenin canlı bir şekilde gerçekleşmesini sağladık. Ancak, çalınmaya mecburuz ve sosyal ve ekonomik özgürlüğün nihai hedefi, çocuklarımızın uğruna sıkıntılarımızı memnuniyetle karşılamamız için bize gönül veriyor. . . Atalarımıza ait Afrika'da bir fırsat verildiğinde, burada edindiğimiz tarım ve basit tarım makineleri ve uygulamalarının bilgisi, bakir topraklardan ve Liberya'nın elverişli ikliminden meyvemsi ama makul bir geçim kaynağı olmamızı sağlayacaktır. . . Ne kadar büyük olursa olsun, şu anda bir sorumluluktayız ve bu projenin herhangi bir maliyeti var.

“Abraham Lincoln, asla Amerikan kölelerine özgür köleler yapmak istememiştir.” için 42 yanıt

Kars merkezden ben banu. Selamın aleyküm sayfanız yeminle mükemmel, sosyal medyada paylaştım 15-12-2019 03:27:01

Kırşehir merkezden ben Aylin. Selam herkese sayfanız harbiden ilgi uyandırıcı, teşekkürler 15-12-2019 03:41:58

Erzurum merkezden ben doruk. Merhaba herkese web siteniz süper ötesi iyi, twitter da paylaştım 15-12-2019 05:28:18

Balıkesir merkezden ben elif yılmaz. Selam siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 19-12-2019 06:25:02

Tunceli merkezden ben doruk. Merhaba siteniz vallaha billaha iyi, linkedinde paylaştım 20-12-2019 06:56:41

Muş merkezden ben doruk. Selamlar web siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 20-12-2019 06:56:42

Batman merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm paylaşımın inanılmaz çok güzel, sosyal medyada paylaştım 20-12-2019 06:56:42

Mardin merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese web siteniz harbiden hayran edici, teraziye tıkladım 17-01-2020 23:55:10

Afyon merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar sayfa yeminle hayran edici, sağolun 19-01-2020 06:25:55

Trabzon merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar web sitesi ciddiyim dikkat çekici, facebookta paylaştım 19-01-2020 21:17:35

Bartın merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar paylaşımınız harbiden çok iyi, face de paylaştım 01-03-2020 02:06:15

Bingöl merkezden ben ali. Selam paylaşımınız valla dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 04-03-2020 01:58:03

Çorum merkezden ben ahmet. Merhabalar web siteniz gerçekten çok güzel, tebrikler 04-03-2020 22:16:52

Çorum merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm sayfan harbiden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 06-03-2020 19:02:04

Kırşehir merkezden ben doruk. Merhaba web siten süper ötesi mükemmel, sağolun 08-03-2020 17:09:09

Mardin merkezden ben gaye. Selamın aleyküm paylaşım yeminle çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 17-03-2020 18:33:30

Sinop merkezden ben ziya. Selamın aleyküm siten harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 19-03-2020 02:28:52

Samsun merkezden ben doruk. Merhaba herkese siten vallaha hayran edici, linkedinde paylaştım 20-03-2020 21:23:01

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir