Kategoriler
Genel

Açık kaynaklı BIOS yasalarca SEÇENEK olarak zorunlu kılınmalı mı?

Buraya gönderiyorum, çünkü güvenlik hatalarının ve arka planların herhangi bir r / Amd, r / donanım ve r / pcmasterrace üzerinde hemen silinir. Bu konuda bir anket göndermeye çalıştım, ancak kısa bir süre sonra da silindi.

IOW, “kötü 5G” olarak bazı kutuları yakmak için bekliyoruz. Ama tanrı bir kutuya göz atmanı yasakladı …

“BIOS” ile klasik PC’nin duvarını Mac’ler vb. Eşdeğeri olarak kabul edilebilecek bir şey olarak ifade ediyorum. Telefonlar, tabletler vb. İçin önyükleme kodu ile aynıdır. , bilinmeyen ortamı değiştirme, birçok sensör, sürekli sahibi vb.).

Açık kaynaklı BIOS seçeneği sorusunun iki temel mantığı vardır:

• Güvenlik.
    BIOS, başka bir BIOS’u kullanmamayı veya kullanmamayı seçebileceğiniz bir şey değildir. Ayrıca, işletim sisteminizden daha düşük seviyededir, bu nedenle işletim sisteminiz tarafından algılanmayacak (UEFI, PSP, SMM blob, çevresel FW blobları, mikrokod blob vb.)

• Yapılandırılabilirlik ve bakım kolaylığı
    BIOS genellikle belirli bir panonun belirli bir pazara kullanılabilirliğini engellemek ve kasıtlı olarak yazılımın gerekliliğinden önce yeni modeller için kullanılmaması için kullanılır. ECC desteği ve AM4 ve önceki platformlardaki belirli CPU modelleri (AM3 +, AM3 vb.) İçin iyi örnekler. Muhtemelen bilmediğim tonlarca Intel örneği var.

AB ve diğerleri GDPR gibi kamuya açık boş jestlerde büyükler. Ne kadar küresel bir saçmalık.
Soru, BIOS her PC’nin bir parçası olduğu (ve diğer platformlarda eşdeğeri olduğu) için açık kaynak seçeneğinin yasalarca zorunlu kılınmaması gerekir mi? Ben zorunlu veya varsayılan seçenek olması gerektiğini söylemiyorum. Sadece piyasadaki herkesin tamamen açık kaynak seçeneğini etkinleştirmek için belgelerini yeterince açması ve her ikili blob için bir kaynak olması gerekir.

Bu, bölgeye bazı dezenfekte edici güneş ışığı sağlar ve açık kaynakla ilgilenmeyen kullanıcılar için bile işleri daha güvenli tutar.

Ayrıca, kullanıcıların donanımı ihtiyaç duydukları şekilde kullanmaya devam etmelerini ve donanım eskime kadar kullanmalarını sağlayacaktır. Kesinlikle yeşil hareket ve geri dönüşüm programları bunu takdir edebilir.

Tıpkı bundan büyük fayda sağlayacak en son birkaç örnek, AM4 platformunda yeni Zen3 ve Intel’in Thunderbolt’taki keşfedilmemiş “böceğidir”. Başkalarının temelleri var. Çoğu kasıtlı olarak kasıtlı olarak yerleştirilir. Bunun için sınıf-aksiyon kıyafetleri olmalı, ama bu başka bir mesele.

Fikirler, yorumlar?

“Açık kaynaklı BIOS yasalarca SEÇENEK olarak zorunlu kılınmalı mı?” için 17 yanıt

Kırşehir merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar paylaşım ciddiyim çok iyi, facebookta paylaştım 13-05-2020 09:29:57

Batman merkezden ben doruk. Selam paylaşım gerçekten dikkat çekici, teraziye tıkladım 14-05-2020 08:04:30

Tunceli merkezden ben mehmet. selamun aleyküm siteniz inanılmaz dikkat çekici, face de paylaştım 14-05-2020 08:15:22

Kahramanmaraş merkezden ben doruk. selamun aleyküm web sitesi cidden çok güzel, linkedinde paylaştım 14-05-2020 09:20:08

Gaziantep merkezden ben Aylin. Merhabalar sayfan inanki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 14-05-2020 09:24:09

Tokat merkezden ben Aylin. selamun aleyküm siteniz inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım 14-05-2020 09:26:35

Artvin merkezden ben banu. Selamlar paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, teşekkürler 25-05-2020 03:20:11

Yalova merkezden ben gaye. Slm web siteniz vallaha dikkatimi çekti, face de paylaştım 03-06-2020 12:35:04

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir