Aşıyı kabul eden tanıdığım ve birlikte çalıştığım çoğu insan çok fazla sorun yaşamadı. Bir gün hafif hasta olmaktan başka, ancak aşının yapıldığı gün veya sonrasında hastaneye ciddi sorunlarla gelen endişe verici sayıda insan var. Kabul edelim ki, bu hastaların çoğu 70 yaşın üzerindedir, bazıları 40’lı ve 50’li yaşlardadır. Biri günlerce yatalaktı ve henüz 30’lu yaşlarındaydı. Aksi takdirde sağlıklı.

Yaklaşık 85 yaşındaki bu tatlı yaşlı kadın, A-Fib ve her türlü kalp / kardiyovasküler sorunla geliyor. Zavallı şey kalp atış hızını 140’ın altına alamazdı ve daha önce kalbiyle hiçbir sorunu yoktu. Temelde, önceden herhangi bir sorunu olmayan 85 yaşında bir Kadın vardı, çekim yüzünden tüm sistemi bozuldu.

Ona ne olduğunu bile sordum ve ilk söylediği şey “Aşıyı bugün erken saatlerde aldım ve buraya geldim çünkü ölecekmiş gibi hissettim” oldu

Birkaç gün sonra stabilize oldu. Ama yine de doğru gelmiyor. Fark edilir derecede daha zayıf ve baş dönmesi ve gelip giden kalp çarpıntısı ve tansiyon sorunları var.

Aşıyı reddediyorum çünkü istemiyorum ve ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. Bir yıldır covid oldum ve hastalanmadım. Ve insanlara ne yaptığını gördükten sonra vücuduma yeni bir ilaç koymak istemiyorum.

Elbette aşılananların küçük bir kısmı, ancak kişisel olarak neredeyse tüm ilaçlara kötü tepki veriyorum ve kendi sağlık sorunlarım var. Şansımı almayı tercih ederim

Beni en çok üzen şey dürüst bilgi eksikliği. Bu zavallı yaşlı erkekler ve kadınlar sadece doktorlarına, haber spikerine ve İncil’lerine güveniyor. Söylenen yalanlar ve bu aşıdan gelebilecek veya gelmeyecek olası sağlık sorunları hakkında hiçbir şey bilmiyorlar. Doktorun dediğini yapmaktan heyecanlı ve mutlular.

Bununla ilgili ne yapacağımı bilmiyorum. İnsanların gereksiz bir nedenle acı çektiğini görmek berbat

Author

6 Comments

1. Bu konu : ” Acil serviste çalışıyorum ve birkaç hastanın aşıya orta ila şiddetli reaksiyonlarla geldiğini gördüm. ” çok güzel. Merhaba herkese web siten süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım , ali – 432

2. Bu konu : ” Acil serviste çalışıyorum ve birkaç hastanın aşıya orta ila şiddetli reaksiyonlarla geldiğini gördüm. ” çok güzel. Selamlar paylaşımın inanılmaz çok iyi, sağolun , – 105

3. Uşak dan kimler var. Acil serviste çalışıyorum ve birkaç hastanın aşıya orta ila şiddetli reaksiyonlarla geldiğini gördüm. . Selamın aleyküm sayfa harbiden hoşuma gitti, tebrikler , hatice – 110

4. Yozgat dan kimler var. Acil serviste çalışıyorum ve birkaç hastanın aşıya orta ila şiddetli reaksiyonlarla geldiğini gördüm. . Selam siten cidden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , – 370

5. Bu konu : ” Acil serviste çalışıyorum ve birkaç hastanın aşıya orta ila şiddetli reaksiyonlarla geldiğini gördüm. ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz yeminle çok güzel, twitter da paylaştım , – 385

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link