Adam Weishaupt’un beş medeniyet aşaması. Şu anda 4. aşamadayız

Weishaupt her şeyin beşte olduğunu öğretti. İnsanlık tarihinin beş aşamalı bir döngü içinde geldiğine inanıyordu: (1) Kaos, tüm toplumların başlangıç ​​noktası. Weishaupt’un zihninde bu, antik çağın tanrıça kültleriyle ilişkiliydi; özellikle Lilith, Eris, Diana veya Kali ibadetlerine. (2) Egemen bir sınıfın ortaya çıktığı ve kontrolü ele geçirdiği Dicord. Weishaupt, bu dönemi Marduk veya Osiris ibadetlerinin tanıtılmasıyla ilişkilendirdi. (3) Halkın önceki iki kuvvet arasında bir denge kurmaya çalıştığı kafa karışıklığı. Bu dönemi çocuk tanrı Loki veya Horus ya da bir tür şeytanla ilişkilendirdi. (4) Bürokrasi, 3. aşamanın başarısız olmasının sentezinin sonucudur. Kesinlikle hiçbir ilahın kabul edilmeyeceği manevi bir boşluk. İnsanlar bu boşluğa dayanamaz ve fanteziye, uyuşturucuya veya deliliğe kaçamazlar. Bu aşamada orta sınıfın yıkımı gerçekleşir. (5) Toplumun iç içe geçtiği ve kaosa geri döndüğü sonuç. Bürokrasi kendi bürokrasisinin ağırlığı altında çöküyor ve işler kontrolden çıkıyor. Sihir ve doğa şimdi yeniden hüküm sürüyor ve döngü yeniden başlamaya hazırlanıyor. İskoç Ayini 32 ° sloganı: “Kaostan Düzen”

“Adam Weishaupt’un beş medeniyet aşaması. Şu anda 4. aşamadayız” üzerine 12 yorum

1. Bu konu : ” Adam Weishaupt’un beş medeniyet aşaması. Şu anda 4. aşamadayız ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız harbiden iyi, face de paylaştım , memo – 227

2. Tekirdağ merkezden ben ziya. selamun aleyküm sayfa harbiden hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 11-01-2021 18:21:15

3. Sinop merkezden ben Aylin. Selam web sitesi inanki hayran edici, face de paylaştım 13-01-2021 12:57:05

4. Zonguldak merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar sayfa cidden hayran bıraktı, face de paylaştım 18-01-2021 12:54:33

5. Karaman dan kimler var. Adam Weishaupt’un beş medeniyet aşaması. Şu anda 4. aşamadayız . Merhabalar siteniz cidden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , memo – 282

6. Mardin dan kimler var. Adam Weishaupt’un beş medeniyet aşaması. Şu anda 4. aşamadayız . selam arkadaşlar web sitesi vallaha dikkat çekici, şukuladım , Gürbüz – 221

7. Edirne merkezden ben Hasan. Selamın aleyküm siten vallaha billaha dikkat çekici, teraziye tıkladım 28-01-2021 12:14:06

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link