Sanki yanılıyorsam beni hemen yere bırak ama neler olup bittiğine dair görüşüm şu. Dolayısıyla, Afganistan’ın tam kontrolüne sahip olan Talbian ile, Afganistan ve Batılı güçler ülke dışındayken, muhtemelen “ABD’yi ve NATO’yu yendik” gerçeği konusunda oldukça ölüler. Ve ayrıca taliban şimdi potansiyel olarak ÇKP tarafından meşru bir siyasi güç olarak tanınırken, bu ÇKP’nin bir güç hamlesi yapması için mükemmel bir kırmızı halı mı?

Okuduklarıma göre, yalnızca Afganistan’da doğal kaynaklar varsa yaklaşık 1 trilyon dolar değerinde. Yani ÇKP kartlarını doğru oynarsa, taliban ile hareket eder ve Orta Doğu’da bir varlık yaratır. Onlara yalnızca zengin doğal kaynaklara erişim sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda oldukça istikrarsız olan bir bölgede meşru bir dayanak noktası sağlıyorlar, bu da bu bölgede hemen hemen hiçbir direnç göstermeden genişlemeye teşebbüs edebilecekleri anlamına geliyor. Ordularının tüm potansiyelini kolaylıkla kullanmaları için Çin’e yeterince yakın ve ayrıca geçmişte kendilerine karşı olan işgallerin ana sorununu ortadan kaldıran taliban ile “müttefik”. Bu konuda başka fikri olan var mı?

21 Comments

1. Bu konu : ” Afganistan ” çok güzel. Selamlar paylaşım ciddiyim ilgi uyandırıcı, sağolun , Hasan – 402

2. Karaman merkezden ben Hasan. selamun aleyküm paylaşım cidden hayran bıraktı, tebrikler 16-08-2021 09:04:45

3. Burdur merkezden ben doruk. Selamın aleyküm web siteniz ciddiyim güzel, twitter da paylaştım 16-08-2021 09:08:24

4. Mrb sayfanız ciddiyim ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

5. Bu konu : ” Afganistan ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız gerçekten mükemmel, sağolun , mehmet – 400

6. Bu konu : ” Afganistan ” çok güzel. Mrb sayfan cidden çok güzel, face de paylaştım , mehmet – 128

7. Bu konu : ” Afganistan ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın inan ki çok hoşuma gitti, saolun , ali – 400

8. Erzurum merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar web siteniz inan ki çok hoşuma gitti, teşekkürler 17-08-2021 01:19:00

9. elif yılmaz Reply

Gaziantep merkezden ben elif yılmaz. Mrb siten yeminle mükemmel, twitter da paylaştım 20-08-2021 11:59:04

10. Selamın aleyküm sayfanız süper ötesi güzel, facebookta paylaştım

11. Kütahya merkezden ben banu. Selamın aleyküm paylaşımınız inanılmaz çok güzel, sosyal medyada paylaştım 22-08-2021 16:41:27

12. Samsun merkezden ben hatice. Mrb sayfa süper ötesi çok hoşuma gitti, face de paylaştım 23-08-2021 02:53:23

13. Bu konu : ” Afganistan ” çok güzel. Slm siten inanki çok güzel, sağolun , Emine – 470

14. Merhabalar web siteniz vallaha hayran edici, linkedinde paylaştım

15. Bu konu : ” Afganistan ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın ciddiyim dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 58

16. Bu konu : ” Afganistan ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım inanki hayran bıraktı, sağolun , ali – 238

17. Muş merkezden ben ali. Merhabalar web siteniz harbiden iyi, saolun 10-09-2021 19:09:42

18. Merhaba web sitesi valla dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

Write A Comment