Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken

RBG’nin Ağustos’ta bir düğünü yönettiğini iddia ettiği ve sahte olduğunu iddia eden kanıtları gösteren başka bir fotoğrafla birlikte dolaşan bir fotoğraf var. Bunu başka bir yerde tartışıyordum ve biri bunun hakkında bir gönderi yapmamı önerdi, işte burada.

Sorumluluk reddi: Dijital görüntü adli bilimi konusunda uzman değilim.

Bu gerçek görüntü Karşılaştım. Mantıklı değilse, işte bir değiştirilmiş görüntüleri tespit etmeye giriş Dr. Thorsten S. Beck tarafından headt.eu’da. İnsanların görünüşte çirkin iddialarda bulunduğunu gördüğümde genellikle şüpheci oluyorum, bu yüzden böyle bir deneyi çoğaltmak için imkanım / zamanım / otizmim varsa, sık sık yapacağım.

Fotoğrafın / analizin doğru olup olmadığını görmek için kendimi kontrol etmek istedim. Bunların bir yanlış bilgi kampanyasından kaynaklanması ve görüntü analizi resminin kendisinin manipüle edilmesi ya da bir trolün normal bir düğün fotoğrafı çekip onu satın alması ihtimali her zaman sıfırdan farklıdır.

Bulmak için, düğün fotoğrafını kırparak tersine görsel araması yaptım. Tineye orijinali bulmak ve ilk gönderinin değiştirilmiş olma olasılığını dışlamak ve ilk başta var olduğunu doğrulamak.

Fotoğraf, Barb Solish’in twitter adlı bir kadından geldi. Onun hesabı özel, ama işte bir ekran görüntüsü tweet’inden ve görüntü kendisi.

Orijinali indirdim ve Forensically’i kullanarak yükledim fotoğraf adli tıp aracı. Sonuçlar yayınlananla eşleşti, tutarsızlıkları gösteren alternatif görünümler de ekledim.

Barb Solish’i araştırmak için fazla zaman harcamadım, ancak twitter profilinden onun şu anda Ulusal Pazarlama ve İletişim Direktörü olduğunu öğrendim. NAMIUlusal Akıl Hastalığı İttifakı. Profilinde ayrıca, daha önce Steve Sisolak (Nevada’nın şu anki valisi) için çalıştığını ve DCCC (Demokratik Kongre Kampanya Komitesi). Ayrıca, artık var olmayan veya hiç olmayan bir hesaba götüren “@ la2028” de listelenir. Sanırım 2028 Olimpiyatları ile ilgili ve yanlışlıkla hashtag yerine @ sembolü koydu.

İşte bir Washington Post makale RBG’nin Barb’ın düğününü yönettiğini iddia ediyor.

Muhtemelen son bir buçuk yılı Ruth Bader Ginsburg’un zaten öldüğüne ve onu sakladıklarına dair şaka yaparak geçirdim, ama bu, bunda herhangi bir gerçek olup olmadığını merak etmeme neden oluyor. İnanılmaz derecede sahte görünmesini sağlayan sadece bu görüntüdeki ışıklandırma mı? Barb, düğününde yanlışlıkla Ginsburg’un fotoğraflarını çekmeyi unuttu mu, sonra fark ettikten sonra onu Photoshop’ta mı çekti? Bu düğünü RBG yönetmiş olsaydı başka fotoğraflar olmaz mıydı?

Dijital görüntü manipülasyonunu tespit etme konusunda daha bilgili olan biri bu konuya biraz ışık tutmak isterse, benim sınırlı anlayışımdan ve “mikroskop altında” bakıldığında değiştirilmiş görüntülerden gördüğüm örneklerden bu tamamen sahte görünüyor.

“Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken” üzerine 16 yorum

1. Bitlis merkezden ben ali. selamun aleyküm web sitesi vallaha billaha hayran edici, face de paylaştım 21-09-2020 05:25:42

2. Yalova merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşımınız cidden güzel, sağolun 02-10-2020 09:16:12

3. Şırnak merkezden ben mehmet. Selam herkese web siteniz ciddiyim çok iyi, sağolun 02-10-2020 11:18:55

4. Kilis merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web siten inanki dikkatimi çekti, saolun 02-10-2020 12:50:11

5. Kocaeli merkezden ben Hasan. Merhabalar siteniz harbiden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 15-10-2020 19:53:49

6. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Slm bu web sitesi inan ki güzel, twitter da paylaştım , emin – 214

7. Sinop dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha hayran bıraktı, saolun , Gürbüz – 460

8. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Mrb paylaşımın gerçekten iyi, linkedinde paylaştım , emin – 453

9. Kırklareli dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . Merhaba herkese sayfan süper ötesi çok iyi, twitter da paylaştım , doruk – 125

Yorum yapın