RBG’nin Ağustos’ta bir düğünü yönettiğini iddia ettiği ve sahte olduğunu iddia eden kanıtları gösteren başka bir fotoğrafla birlikte dolaşan bir fotoğraf var. Bunu başka bir yerde tartışıyordum ve biri bunun hakkında bir gönderi yapmamı önerdi, işte burada.

Sorumluluk reddi: Dijital görüntü adli bilimi konusunda uzman değilim.

Bu gerçek görüntü Karşılaştım. Mantıklı değilse, işte bir değiştirilmiş görüntüleri tespit etmeye giriş Dr. Thorsten S. Beck tarafından headt.eu’da. İnsanların görünüşte çirkin iddialarda bulunduğunu gördüğümde genellikle şüpheci oluyorum, bu yüzden böyle bir deneyi çoğaltmak için imkanım / zamanım / otizmim varsa, sık sık yapacağım.

Fotoğrafın / analizin doğru olup olmadığını görmek için kendimi kontrol etmek istedim. Bunların bir yanlış bilgi kampanyasından kaynaklanması ve görüntü analizi resminin kendisinin manipüle edilmesi ya da bir trolün normal bir düğün fotoğrafı çekip onu satın alması ihtimali her zaman sıfırdan farklıdır.

Bulmak için, düğün fotoğrafını kırparak tersine görsel araması yaptım. Tineye orijinali bulmak ve ilk gönderinin değiştirilmiş olma olasılığını dışlamak ve ilk başta var olduğunu doğrulamak.

Fotoğraf, Barb Solish’in twitter adlı bir kadından geldi. Onun hesabı özel, ama işte bir ekran görüntüsü tweet’inden ve görüntü kendisi.

Orijinali indirdim ve Forensically’i kullanarak yükledim fotoğraf adli tıp aracı. Sonuçlar yayınlananla eşleşti, tutarsızlıkları gösteren alternatif görünümler de ekledim.

Barb Solish’i araştırmak için fazla zaman harcamadım, ancak twitter profilinden onun şu anda Ulusal Pazarlama ve İletişim Direktörü olduğunu öğrendim. NAMIUlusal Akıl Hastalığı İttifakı. Profilinde ayrıca, daha önce Steve Sisolak (Nevada’nın şu anki valisi) için çalıştığını ve DCCC (Demokratik Kongre Kampanya Komitesi). Ayrıca, artık var olmayan veya hiç olmayan bir hesaba götüren “@ la2028” de listelenir. Sanırım 2028 Olimpiyatları ile ilgili ve yanlışlıkla hashtag yerine @ sembolü koydu.

İşte bir Washington Post makale RBG’nin Barb’ın düğününü yönettiğini iddia ediyor.

Muhtemelen son bir buçuk yılı Ruth Bader Ginsburg’un zaten öldüğüne ve onu sakladıklarına dair şaka yaparak geçirdim, ama bu, bunda herhangi bir gerçek olup olmadığını merak etmeme neden oluyor. İnanılmaz derecede sahte görünmesini sağlayan sadece bu görüntüdeki ışıklandırma mı? Barb, düğününde yanlışlıkla Ginsburg’un fotoğraflarını çekmeyi unuttu mu, sonra fark ettikten sonra onu Photoshop’ta mı çekti? Bu düğünü RBG yönetmiş olsaydı başka fotoğraflar olmaz mıydı?

Dijital görüntü manipülasyonunu tespit etme konusunda daha bilgili olan biri bu konuya biraz ışık tutmak isterse, benim sınırlı anlayışımdan ve “mikroskop altında” bakıldığında değiştirilmiş görüntülerden gördüğüm örneklerden bu tamamen sahte görünüyor.

Author

73 Comments

1. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz güzel, sosyal medyada paylaştım

2. Selam bu web sitesi vallaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım

3. Bitlis merkezden ben ali. selamun aleyküm web sitesi vallaha billaha hayran edici, face de paylaştım 21-09-2020 05:25:42

4. Gürbüz Reply

Yalova merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşımınız cidden güzel, sağolun 02-10-2020 09:16:12

5. Şırnak merkezden ben mehmet. Selam herkese web siteniz ciddiyim çok iyi, sağolun 02-10-2020 11:18:55

6. Selam web sitesi gerçekten güzel, face de paylaştım

7. Selam herkese web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, saolun

8. Kilis merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web siten inanki dikkatimi çekti, saolun 02-10-2020 12:50:11

9. Merhabalar web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, sağolun

10. Kocaeli merkezden ben Hasan. Merhabalar siteniz harbiden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 15-10-2020 19:53:49

11. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Slm bu web sitesi inan ki güzel, twitter da paylaştım , emin – 214

12. Gürbüz Reply

Sinop dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha hayran bıraktı, saolun , Gürbüz – 460

13. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Mrb paylaşımın gerçekten iyi, linkedinde paylaştım , emin – 453

14. Kırklareli dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . Merhaba herkese sayfan süper ötesi çok iyi, twitter da paylaştım , doruk – 125

15. Kilis dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . Mrb siten vallaha dikkatimi çekti, teşekkürler , ali – 188

16. Merhaba sayfanız yeminle çok iyi, sosyal medyada paylaştım

17. Ankara merkezden ben ahmet. Selamlar sayfa süper ötesi ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 02-11-2020 21:29:08

18. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Slm paylaşımınız cidden hayran bıraktı, saolun , banu – 211

19. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Slm web siteniz vallaha billaha iyi, teşekkürler , ziya – 408

20. Selamın aleyküm sayfan yeminle ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

21. Merhaba web siten inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım

22. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın inan ki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 256

23. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz süper ötesi çok güzel, face de paylaştım , Aylin – 211

24. Yozgat merkezden ben . Slm siteniz cidden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 15-12-2020 22:44:02

25. Amasya dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . Merhaba sayfan inanki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 136

26. Gürbüz Reply

selam arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

27. Kilis dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . Selamlar web siteniz gerçekten mükemmel, sosyal medyada paylaştım , ziya – 434

28. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Selamlar web sitesi valla hoşuma gitti, tebrikler , Hasan – 3

29. Sivas dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . Mrb siten ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , ahmet – 64

30. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Slm sayfa valla güzel, saolun , memo – 164

31. Antalya merkezden ben ali. Selamın aleyküm siteniz inanılmaz hoşuma gitti, sağolun 31-12-2020 18:10:17

32. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Merhabalar web siteniz valla çok hoşuma gitti, face de paylaştım , doruk – 258

33. Gürbüz Reply

Kırklareli merkezden ben Gürbüz. Merhaba web sitesi gerçekten iyi, face de paylaştım 02-01-2021 16:33:24

34. Selam herkese bu web sitesi harbiden hayran bıraktı, twitter da paylaştım

35. Çanakkale dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . Merhaba web sitesi gerçekten hayran bıraktı, sağolun , Emine – 402

36. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım süper ötesi iyi, tebrikler , memo – 65

37. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım , Aylin – 152

38. Şırnak merkezden ben ziya. Merhaba sayfa harbiden çok iyi, linkedinde paylaştım 12-01-2021 22:35:23

39. Antalya dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . selam arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi dikkat çekici, şukuladım , emin – 160

40. Bitlis merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm web siteniz süper ötesi hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 29-01-2021 09:41:30

41. Samsun dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . Merhaba web sitesi süper ötesi çok iyi, tebrikler , ziya – 405

42. Tokat merkezden ben emin. Merhaba herkese web siteniz valla mükemmel, sosyal medyada paylaştım 07-02-2021 06:57:39

43. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz harbiden hayran edici, face de paylaştım , ziya – 445

44. Diyarbakır merkezden ben Emine. selam arkadaşlar paylaşım inanki güzel, tebrikler 22-02-2021 00:53:14

45. Muş dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . Selam sayfanız vallaha billaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , hatice – 386

46. Muş dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . Merhabalar sayfanız inanki hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , ali – 68

47. Manisa dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz dikkat çekici, şukuladım , – 195

48. Çankırı merkezden ben hatice. selamun aleyküm siten cidden çok güzel, face de paylaştım 17-03-2021 06:54:25

49. Merhabalar sayfanız inan ki çok hoşuma gitti, şukuladım

50. Erzurum merkezden ben . Selamlar web sitesi süper ötesi hoşuma gitti, face de paylaştım 21-03-2021 17:17:59

51. Ağrı merkezden ben mehmet. Selamlar paylaşımınız inan ki çok iyi, teşekkürler 21-03-2021 17:39:29

52. Mersin dan kimler var. Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken . Mrb siten ciddiyim hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ali – 421

53. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım süper ötesi mükemmel, teşekkürler , – 477

54. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Selamlar web siten gerçekten çok güzel, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 195

55. Şanlıurfa merkezden ben doruk. selamun aleyküm siten vallaha billaha güzel, twitter da paylaştım 07-04-2021 06:16:11

56. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, sağolun , gaye – 223

57. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Merhaba sayfanız cidden mükemmel, teşekkürler , Aylin – 226

58. Hatay merkezden ben Hasan. Selam herkese sayfanız gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım 29-04-2021 17:14:47

59. Gürbüz Reply

selamun aleyküm siten vallaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım

60. Tokat merkezden ben ahmet. Selamlar web siteniz vallaha billaha çok iyi, linkedinde paylaştım 16-05-2021 18:02:48

61. Bolu merkezden ben ali. Merhaba herkese web sitesi harbiden iyi, tebrikler 22-05-2021 04:27:47

62. Erzurum merkezden ben ali. Merhaba herkese web siten süper ötesi güzel, facebookta paylaştım 30-05-2021 04:25:21

63. Sivas merkezden ben hatice. Selamlar sayfanız ciddiyim güzel, teraziye tıkladım 06-06-2021 20:48:58

64. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, saolun , ahmet – 372

65. Selamın aleyküm web siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, tebrikler

66. Bu konu : ” Ağustos’ta bir düğünü yöneten Ruth Bader Ginsburg’un fotoğrafını araştırırken ” çok güzel. Mrb bu web sitesi inanki hayran edici, saolun , ali – 321

67. Amasya merkezden ben Aylin. Selam web sitesi gerçekten çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 18-06-2021 02:38:49

68. Elazığ merkezden ben ali. Mrb paylaşımın cidden çok iyi, saolun 23-06-2021 23:17:44

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link