Kategoriler
Genel

Akıllı şehirler mevcut altyapıya karşı

Çoğunuz akıllı şehir ve günlük yaşamın her yüzüne veri ve bilgi teknolojisi uygulanarak daha fazla verimlilik ve sürtünmesiz yaşam vaat eden akıllı ev teknolojilerine aşina olacaksınız. Muhtemelen, toplam sürveyanstan programlı popülasyonlara, kovan beyinlerine ve Azınlık Raporu tarzı suç öncesi polisliğe kadar, bu teknolojinin olası kabus senaryolarını da düşünmüş olacaksınız.

Şu an bulunduğumuz yerden akıllı şehre nasıl gidebileceğimizi düşündün mü? Mevcut piyasa temelli mekanizmalar işe yarayacak gibi gözüküyor, fakat yavaşlar. İnsanlar Alexa veya Google Home gibi "Oracular" (gözetim ve sosyal programlama) teknolojisini benimsiyorlar, ancak her zaman bekletmeler, geç kabul edilenler ve alternatif / rekabet eden teknolojiler var, bu nedenle pazar yaklaşımının tam olarak ulaşması zordur. Bireysel akıllı evlerden entegre akıllı şehirlere ulaşmak için başlangıçta göründüğü kadar kolay değildir ve akıllı şehirlerin yandaşlarının "vizyonlarını" gerçekleştirmelerini engelleme yolunda duran şeylerden biri; mevcut şehirler Gerçek şu ki, altyapı zaten çok iyi çalışıyor ve mevcut sosyal yapılarımıza, kurumlarımıza ve uygulamalarımıza çok fazla bağlı. Bu şeylerle birlikte büyümüş ve birlikte gelişmiştir ve bunun sonucu olarak organik olarak bizim şu andaki yaşam biçimimizle bağlantılıdır.

Akıllı şehri gerçekten kurmak için toplumu bir trilyon pahasına değiştirmek için mevcut altyapısını atmaya ve değiştirmeye ikna etmeniz gerekir. Akıllı teknoloji bir dereceye kadar merkezi planlama, paylaşılan protokoller vb. Gerektirdiğinden, tüm parçalarının birlikte çalışabilmesi için bu bir miktar koordinasyon gerektirecektir. Piyasa rakipleri, ürünlerini, kârlılıkları menfaatleri altındayken, bir dereceye kadar birlikte çalışabilir hale getireceklerdir, ancak bu genellikle durum olsa da, işlem rekabetçi çıkarlar, özel çözümler vb. Tarafından geri çekilir. Bu bağlamda, pazar güçleri, ortak standartların benimsenmesine ve birlikte çalışabilir bileşenlerin benimsenmesine karşı hem kolaylaştırma hem de direniş / engellemeyi teşvik ettiğinden, bu bağlamda.

Çin hükümeti, şu anda bunlar ıssız olmasına rağmen, akıllı şehirlerin inşasını merkezi olarak koordine ediyor. Altyapıyı bir "sonraki aşama" için hazır hale getiriyor gibi görünüyorlar.

Bu arada "düşman", batının geri bombaladığını, taş çağının, akıllı şehir modelini "gelecekleri" olarak benimsemeleri durumunda beklenmedik bir avantaja sahip olabileceğini belirtiyor. Mevcut altyapı, bütün şehirler ve yerleşim bölgeleri yok edildiğinde, sıfırdan yeniden inşa edilebilirler. Bu arada, batılı güçler inşa edilecekleri etkili sıfırlama sıkıntısı çekiyorlar. Yenisine yer açmak için eskisini kolayca süpüremezler. Nihai "birleştirilmiş" sivil altyapı konusundaki vizyonlarını gerçekleştirmek için gerekli olacak şekilde ve bu tür bir koordinasyonla bunu doğrulamak için tutarlı bir anlatıdan yoksundurlar.

Bu, (tek neden olmadan) nedeninin, toprakta yıkıcı savaşlar yaptığını görmemizden korkmamın nedenidir. Arazinin önceden seviyelendirilmesi, mevcut altyapının tahrip olması ve “kalkınma” projelerini gerçekleştirmek için büyük miktarda kamu fonu ve merkezi koordinasyon talep etmenin bir nedeni olacaktır. Savaş her zaman nihai “yıkıcı yenilik” olmuştur. Avrupa, geçen yüzyılın ortasındaki hava bombardımanıyla seviyelendirildi. Amerika asla olmadı. Her iki kıta da bu büyük yıkımın yüzlerce yıl sonra tekrarlandığını görebilir miydi? Umarım değildir. Sadece kıtamın yok edilmesini istemediğim için değil, akıllı şehirler yaşayan bir cehenneme benziyor, ve onlar için yol açacak olan eski dünya da yüzlerce yılda, hatta binlerce yıl boyunca organik olarak büyüdü. Yeri doldurulamaz.

“Akıllı şehirler mevcut altyapıya karşı” için 29 yanıt

Şanlıurfa merkezden ben banu. Selamlar paylaşımınız inanılmaz çok hoşuma gitti, tebrikler 14-12-2019 23:59:30

Iğdır merkezden ben gaye. Merhabalar siteniz yeminle hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 20-12-2019 06:46:47

Bolu merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşımınız inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım 20-12-2019 06:56:58

Edirne merkezden ben ali. Selam sayfan yeminle hayran edici, linkedinde paylaştım 19-01-2020 21:19:57

Osmaniye merkezden ben doruk. selamun aleyküm web siteniz inanki çok hoşuma gitti, saolun 07-02-2020 12:00:33

Manisa merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfanız cidden hayran edici, linkedinde paylaştım 10-02-2020 03:00:27

Trabzon merkezden ben elif yılmaz. Mrb siten cidden hoşuma gitti, face de paylaştım 14-02-2020 20:32:54

Trabzon merkezden ben mehmet. Merhaba paylaşımınız gerçekten dikkat çekici, şukuladım 24-02-2020 06:47:02

Bursa merkezden ben Gürbüz. Slm bu web sitesi vallaha çok güzel, facebookta paylaştım 29-02-2020 10:16:37

Sinop merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 29-02-2020 13:01:13

Kahramanmaraş merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web sitesi inanki mükemmel, teşekkürler 09-03-2020 06:42:13

Ardahan merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm web siten valla hoşuma gitti, saolun 12-03-2020 12:02:11

Kırıkkale merkezden ben mehmet. Mrb sayfanız inanılmaz iyi, twitter da paylaştım 17-03-2020 17:51:32

Erzincan merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar siten cidden güzel, twitter da paylaştım 21-03-2020 22:25:25

Kütahya merkezden ben banu. Selamlar bu web sitesi harbiden hoşuma gitti, teraziye tıkladım 25-03-2020 20:08:49

Muğla merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, face de paylaştım 26-03-2020 15:56:07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir