Sırf eğlenmek ve ABD siyasetinin bu konuya girmemesini sağlamak için, özellikle ABD’den açıkça bahsetmiyorum. Ancak, ikinci dalga saçmalığının tüm hızıyla sürdüğü küçük bir orta Amerika ülkesinden bir basın toplantısı dinledim. 12 fitlik sosyal mesafe, maskeler ve yüz siperleri istiyorlar ve sosyal toplantılar kültürümüzün bir parçası olsa da sağlık görevlisinin dediği gibi maskeli bile sosyal toplantı yok! Hatta ikiniz de maske taksanız bile arkadaşlarınızla konuşmaya yaklaşmayın dediler. Herkesi vurgulamak, herkesi kurtarmaktan sorumludur.

Hiç bir muhabir, ABD CDC’nin yeni ölüm oranı rakamları gibi önemli soruları sormuyor, bu önlemler neden on yıllar önce kötü grip mevsimlerinde uygulanmadı? Kimse maske takmadığı için altı ay önce kaç yaşlı ve hasta insanın öldüğünü bir düşünün! On yaşın üzerindeki herkes öldürdü!

Hiçbir muhabir bundan geçiş planının ne olduğunu sormuyor? Bu yeni normal olamaz, bu tek başına yaşayan mahkumlardan neredeyse daha aşırı bir sosyal izolasyondur. İnsanlar sosyal hayvanlardır, insanlar aklını kaybedecek ve intihar edecektir. Bunun yeni normalin ne kadar saçma olduğunu yeterince vurgulayamıyorum.

Şu anda biçimlendirici yıllarında olan tüm çocuk nesli çok, çok berbat olacak.

Kimse sormuyor İnsanların bir yıl böyle yaşamasını bekliyor musunuz? İki? Beş? Sonsuza dek?!

Author

73 Comments

1. selamun aleyküm web siten yeminle ilgi uyandırıcı, saolun

2. Kastamonu merkezden ben ali. Selamlar web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 08-08-2020 21:13:32

3. Selam sayfanız süper ötesi mükemmel, teşekkürler

4. Mrb web siten inanılmaz iyi, facebookta paylaştım

5. Konya merkezden ben Aylin. Merhaba bu web sitesi gerçekten çok hoşuma gitti, saolun 24-08-2020 06:34:12

6. Selamlar paylaşımın ciddiyim iyi, teraziye tıkladım

7. Gürbüz Reply

Tokat merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm paylaşımın ciddiyim güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 26-08-2020 18:56:01

8. Slm sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

9. Selamın aleyküm paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

10. Ordu merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfanız inanılmaz iyi, teşekkürler 05-09-2020 03:56:19

11. Kars merkezden ben mehmet. Selam web siteniz yeminle mükemmel, sosyal medyada paylaştım 11-09-2020 19:08:39

12. Adıyaman merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web siten inan ki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 19-09-2020 20:07:53

13. Merhaba herkese web sitesi gerçekten hayran edici, face de paylaştım

14. Aydın merkezden ben ali. Selam herkese web siteniz yeminle çok iyi, teraziye tıkladım 02-10-2020 11:22:32

15. elif yılmaz Reply

Selamlar sayfa vallaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

16. Yalova dan kimler var. Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 . Merhaba siteniz süper ötesi iyi, linkedinde paylaştım , hatice – 80

17. Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. Merhabalar siten vallaha billaha dikkatimi çekti, saolun , hatice – 159

18. elif yılmaz Reply

Kars merkezden ben elif yılmaz. Slm paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 22-10-2020 18:43:07

19. selam arkadaşlar paylaşımın inanki mükemmel, twitter da paylaştım

20. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. Mrb paylaşım cidden çok iyi, sağolun , Gürbüz – 496

21. Diyarbakır dan kimler var. Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 . Merhaba herkese paylaşım inanılmaz çok güzel, saolun , ali – 28

22. İstanbul merkezden ben ziya. selam arkadaşlar siteniz harbiden iyi, tebrikler 09-11-2020 00:47:46

23. elif yılmaz Reply

Ardahan merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm sayfanız cidden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 11-11-2020 06:41:12

24. Kırıkkale dan kimler var. Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 . Selamın aleyküm paylaşımınız inan ki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , banu – 199

25. selamun aleyküm paylaşım vallaha billaha iyi, saolun

26. elif yılmaz Reply

Selamlar web sitesi inanki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

27. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın ciddiyim iyi, teraziye tıkladım , Gürbüz – 387

28. Gürbüz Reply

Merhaba web siteniz inanılmaz hayran edici, sağolun

29. Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. Slm siten ciddiyim iyi, tebrikler , – 215

30. Gürbüz Reply

Düzce merkezden ben Gürbüz. Selam web sitesi inanılmaz mükemmel, twitter da paylaştım 09-12-2020 05:22:16

31. elif yılmaz Reply

Düzce merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımınız cidden dikkat çekici, saolun 15-12-2020 22:48:41

32. selamun aleyküm paylaşımın süper ötesi dikkat çekici, teşekkürler

33. Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. Merhabalar siten harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , Emine – 297

34. Merhabalar sayfa inanki hayran bıraktı, teraziye tıkladım

35. Mrb bu web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, sağolun

36. Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. Selamlar sayfa inan ki dikkat çekici, teraziye tıkladım , ali – 336

37. merhaba arkadaşlar sayfan cidden mükemmel, twitter da paylaştım

38. Selamlar sayfanız inanılmaz dikkat çekici, facebookta paylaştım

39. Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. Merhaba sayfa vallaha güzel, face de paylaştım , mehmet – 427

40. Gürbüz Reply

Mrb siten vallaha billaha iyi, twitter da paylaştım

41. Merhaba web siteniz harbiden hayran edici, face de paylaştım

42. Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan cidden dikkatimi çekti, saolun , Hasan – 19

43. Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. Slm paylaşımınız gerçekten güzel, sağolun , emin – 132

44. Tekirdağ dan kimler var. Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 . Merhaba herkese siteniz inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , ahmet – 353

45. Karaman merkezden ben emin. Merhaba paylaşımınız vallaha billaha hayran bıraktı, tebrikler 19-01-2021 03:08:49

46. elif yılmaz Reply

Hatay merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar web siteniz ciddiyim hoşuma gitti, tebrikler 19-01-2021 13:36:10

47. Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. selam arkadaşlar siten cidden dikkatimi çekti, saolun , memo – 247

48. Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa inan ki hayran edici, twitter da paylaştım , doruk – 422

49. Iğdır dan kimler var. Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 . Merhaba herkese sayfanız ciddiyim mükemmel, sağolun , Hasan – 343

50. Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan valla çok iyi, linkedinde paylaştım , emin – 232

51. Bayburt merkezden ben Aylin. Selam herkese web siteniz gerçekten çok güzel, teşekkürler 08-02-2021 00:47:41

52. Rize dan kimler var. Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 . Selamın aleyküm web siten inan ki hoşuma gitti, face de paylaştım , Emine – 476

53. Kahramanmaraş dan kimler var. Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 . Merhaba sayfa vallaha çok hoşuma gitti, sağolun , Emine – 434

54. Giresun merkezden ben ali. Merhaba paylaşımın cidden mükemmel, sosyal medyada paylaştım 03-03-2021 02:56:41

55. İstanbul dan kimler var. Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 . selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , ali – 341

56. Siirt dan kimler var. Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 . merhaba arkadaşlar web sitesi inanki dikkat çekici, sağolun , mehmet – 331

57. Malatya dan kimler var. Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 . Slm paylaşım inan ki ilgi uyandırıcı, saolun , ali – 317

58. Ankara dan kimler var. Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 . Merhaba herkese sayfanız inan ki hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Aylin – 150

59. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. Selam herkese web siten vallaha billaha mükemmel, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 358

60. Yalova dan kimler var. Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 . Mrb sayfanız yeminle mükemmel, twitter da paylaştım , ziya – 476

61. Selamın aleyküm paylaşım harbiden çok iyi, teşekkürler

62. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. Selamlar web siteniz yeminle çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Gürbüz – 415

63. Gürbüz Reply

selam arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, sağolun

64. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın süper ötesi çok güzel, face de paylaştım , elif yılmaz – 493

65. Bu konu : ” Aklıma gelen şey, hiçbir hükümetin COVID’den normalliğe geri dönen bir planı olmamasıdır19 ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan inan ki çok güzel, şukuladım , ali – 146

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link