Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet

https://www.youtube.com/watch?v=OaTKaHKCAFg&ab_channel=PowerfulJRE

https://en.wikipedia.org/wiki/Tristan_Harris

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Social_Dilemma

Var yankı odaları insan toplumunun doğasında (aileler, topluluklar, kulüpler, dinler, uluslar), ancak teknoloji (örneğin sosyal medya) polarizasyonu güçlendirmek ve hızlandırmak reklam kârınızı artırmak için sizi daha fazla meşgul edecek daha fazla içerik önermeye çalışarak.

Özgür konuşmanın ve sosyal medya platformlarına yayıncılar olarak değil platformlar olarak davranmanın destekçisi oldum. Konuşmaları filtrelemekten sorumlu olmaları gerektiğini düşünmemiştim. Ancak sorun öyle görünüyor yeni ve benzersiz. Kar amacı gütmeyen şirketlerin otomatikleştirilmiş yazılımı nasıl geliştirdiklerine odaklanır insanların dikkatini daha uzun süre tutmak için. Daha sansasyonel içerik daha ilgi çekici olma eğiliminde olduğundan, bunun kaygan bir eğim etkisi vardır. Heyecan verici içerik yoluna bir kez başladığınızda, yalnızca daha aşırı içerik önermek mantıklı düşüncenin sınırına gelene kadar.

Bunun takdir etmeme yardımcı olduğu şey, sosyal medyanın, süreci oluşturan bir teknoloji olmasıdır. bilgi yayımı daha verimli, ancak tehlikeli bir şekilde. Tükettiğimiz bilgileri kontrol etmemize ve filtrelememize zaman tanımıyor. Doğruyu kontrol eden kuruluşlarda bile, insanlar gerçekleri kontrol etmiyorlar çünkü öneri akışı çok sabit.

Kendi kendime merak ediyorum “bu ne çözüm?” Açıkçası sosyal medyayı kes, sağ? Dışında, boşluğu kim doldurur? Büyük olasılıkla kitle iletişim araçları gibi daha önce kullanılan platformlar. Televizyondan önce radyo vardı, ondan önce gazete vardı, ondan önce mektuplar ve kararnameler vs. vardı.

Var her zaman sürü düşüncelerini besleyen biri olmuştur. Kendimizi yeni içerik / düşüncelerle karşı karşıya bulduğumuz her yerde her zamankinden daha gayretli olmalıyız çünkü her zamankinden daha hızlı ve daha sık oluyor.

TL; DR Bir şey sansasyonel ise (adj; Halkın ilgisini ve heyecanını kışkırtacak şekilde bilgi sunmak, doğruluk masrafı), düşünmek için biraz zamanınız olduktan sonra geri gelin ve geri döndüğünüzde hafifçe yürüyün.

“Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet” üzerine 33 yorum

1. Bu konu : ” Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet ” çok güzel. selam arkadaşlar web sitesi ciddiyim dikkat çekici, şukuladım , ahmet – 43

2. Bitlis dan kimler var. Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet . selamun aleyküm paylaşımın inanki hayran edici, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 275

3. Bu konu : ” Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız yeminle çok güzel, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 32

4. Siirt dan kimler var. Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet . Merhabalar paylaşımın ciddiyim çok hoşuma gitti, saolun , – 320

5. Bu konu : ” Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın gerçekten çok iyi, facebookta paylaştım , Aylin – 38

6. Sivas dan kimler var. Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet . merhaba arkadaşlar sayfa cidden hayran edici, sağolun , gaye – 315

7. Muğla dan kimler var. Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet . selamun aleyküm sayfan yeminle çok güzel, tebrikler , ali – 466

8. Kastamonu dan kimler var. Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet . merhaba arkadaşlar web siten harbiden çok iyi, saolun , – 304

9. Tokat dan kimler var. Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet . Mrb web siten inanki dikkat çekici, face de paylaştım , ahmet – 91

10. Kırıkkale dan kimler var. Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet . Merhaba herkese paylaşımınız vallaha billaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 426

11. Çankırı merkezden ben gaye. Merhabalar web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, saolun 29-12-2020 01:50:26

12. Bu konu : ” Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet ” çok güzel. Merhaba paylaşımın valla hayran edici, teraziye tıkladım , emin – 283

13. Bu konu : ” Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz ciddiyim çok iyi, facebookta paylaştım , Aylin – 183

14. Şanlıurfa merkezden ben Gürbüz. Selam sayfa inanılmaz ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 11-01-2021 20:01:51

15. Bu konu : ” Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi cidden hayran edici, teşekkürler , ali – 66

16. Bingöl merkezden ben hatice. Merhabalar web sitesi vallaha billaha güzel, linkedinde paylaştım 18-01-2021 18:45:33

17. Denizli merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfanız süper ötesi dikkat çekici, şukuladım 20-01-2021 00:44:18

18. Ankara merkezden ben Emine. selamun aleyküm web sitesi süper ötesi hoşuma gitti, twitter da paylaştım 01-02-2021 10:29:33

19. Şanlıurfa dan kimler var. Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet . Mrb web siten inanılmaz çok güzel, saolun , ali – 362

20. Burdur merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar web siten inanki çok iyi, teraziye tıkladım 12-02-2021 04:37:11

21. Denizli dan kimler var. Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet . Selam sayfan vallaha billaha hayran bıraktı, saolun , ahmet – 278

22. Burdur dan kimler var. Algoritmaların toplumu nasıl şekillendirdiğine dair büyüleyici sohbet . Merhaba web sitesi vallaha güzel, teşekkürler , Hasan – 231

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link