Alternatif Görüş: Kilitlenmeler ve Yüz Maskeleri

Kilitlenmelere ve yüz maskelerine karşı çok fazla sayıda gönderi görüyorum, her ikisinin de bariz olan dışındaki nedenlerden dolayı varım (yayılmayı durdurmak).

Kilitlenmeler – Kilitlenmeler başladığından beri neredeyse tanıdığım herkes daha mutlu. İnsanlar eşlerini, çocuklarını ve evcil hayvanlarını daha sık görürler. İnsanlar artık uzun yolculuklar yapmak zorunda değiller (benimki her yönden kapıdan kapıya neredeyse bir saatti). Giysilerimi kuru temizleme ve her gün öğle yemeği satın alma zorunluluğundan tonla para biriktirdim çünkü evde kendi başıma yapabiliyorum. İnsanlar artık tasarruf etmek için yüksek maliyetli yaşam alanlarından daha ucuz alanlara geçebilir. Coğrafi olarak artık kısıtlanmadığınız için daha fazla fırsat açıldı. Ayrıca omzunuzun üzerinden bakan bir patronunuz da yok. Bir paradigma değişimi var ve WFH’nin ileriye gitmesini dört gözle bekliyorum.

Yüz maskeleri – Biz komplo teorisyenleri mahremiyetimize değer veririz. Yine de, insanların neden yüz maskesi takmak istemedikleri beni aşıyor. Her yerde kameralar ve yüz tanıma gününde, biz meli mahremiyetimizi korumak için maske takmak istiyorum. Cehennem, eğer birileri beni tanırsa, işim bittiğinde insanlardan uzak durabildiğim için mutluyum. Şimdi yüz maskesi görgü kuralları olmasına sevindim. Hiç kalabalık bir trene bindiniz ve biri öksürüyor veya hapşırıyor mu ?!

Görünüşe göre insanlar sadece kilitlenmelere ve yüz maskelerine karşı çıkıyorlar çünkü onlara ne yapacaklarını söyleyen bir otorite figürü ve bu sadece çocukça.

“Alternatif Görüş: Kilitlenmeler ve Yüz Maskeleri” üzerine 9 yorum

1. Burdur merkezden ben doruk. selamun aleyküm paylaşım cidden dikkatimi çekti, sağolun 03-10-2020 14:08:16

2. İzmir merkezden ben ziya. Selamlar sayfa inanki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 03-10-2020 21:08:53

3. Bu konu : ” Alternatif Görüş: Kilitlenmeler ve Yüz Maskeleri ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz vallaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 293

4. Şırnak merkezden ben banu. selamun aleyküm sayfa süper ötesi hoşuma gitti, face de paylaştım 22-10-2020 06:15:04

Yorum yapın