Bu durgun ekonomik dönemde yerel toplumum için bir şeyler yapmak istiyorum.

Yerel para birimleri birkaç şekilde var ve bunları araştırırken bir ortak noktam vardı ve bir şey fark ettim …

1 – Totnes Poundu (2001-2016)

• Devon İngiltere’de Totnes adlı kasabada faaliyet gösteriyor.

• £ GBP ile desteklenir ve ücretsiz olarak pound olarak yayınlanır ve paraya çevrilebilir.

• Paranın yerel olarak dolaşımını sağlarken değeri korur.

• Gönüllüler tarafından yapılan idari görevler. Toplamda 13000 sterlin yayınlandı, küçük bir deney.

2- Chimgauer (2003-günümüz)

• Bavyera, Almanya’da yayınlandı.

• Notu alan insanları chimgauer ekonomisinde kalmaya teşvik etmek ve diğer işletmeleri bu notu kabul etmeye ikna etmek için € uro ile desteklenen ve% 95 oranında Euro karşılığında kullanılabilir.

• Tahviller, alıcı işletme tarafından tekrar avroya dönüştürülürse,% 5 maliyet, para basımının yönetici maliyetleri için% 2’ye ve başlangıçta avroya dönüştürüldüklerinde bu banknotların ilk dönüştürücüsü tarafından seçilen yerel hayır kurumuna% 3’e bölünür.

• En son verilere göre yaklaşık 800.000 € ihraç edildi. -Canlı / harcanabilir kılmak için her 3 ayda bir para birimlerinin değerinin% 2’sini ödemesi gerekir. Demuraj olarak adlandırılan bunun, istiflemeyi durdurduğu ve ekonomiler için iyi olan paranın hızını artırdığı söylenir.

3 – Scrip (şirket tarafından verilen), halihazırda çalışılan emek saatleriyle (fabrika mağazalarında harcanabilir şirket yazısı vb.) Desteklenen ve endüstriyel tarih boyunca madeni para miktarı düşükken kullanılan bir kağıt nottur. Çalıştığınız mağaza için hediye kartlarıyla ödeme alırsanız, bu o zamanlar yaptıklarına benzer olacaktır.

4 – Zamana dayalı notlar (çalışma saati için verilen topluluk)

Böylelikle Bitcoin ortaya çıktı ve benzer çizgilerde küresel bir para birimi çıkardı, ancak zaman ve enerji temelli ihraç, madencilere zamanla daha az bitcoin verdikleri anlamına geliyor (sonunda enflasyonu düşürüyor, ancak başlangıçta ilk kullanıcıları ağa teşvik ediyor). Ayrıca madenciler bilgisayarlarla bitcoinleri çıkarmak için elektrik kullandıklarından enerji temellidir. Madencilik yapan tüm bilgisayarların rastgele bir çekilişinde her 10 dakikada bir sadece birkaçı dağıtılıyor.

Yabani ot için kullanılabilecek jetonlar biçiminde, zaman ve enerjiyle desteklenen dünya çapında bir para birimi oluşturabiliriz.

Weed’in büyümesi için zaman ve enerji (genellikle elektrik) gerekir, BTC de öyle.

Herkesin güçlü bir bilgisayarı yoktur, bu nedenle herkes enerjisini bu para birimiyle değiştiremez. Herkes bitki yetiştirebilir, bu yüzden bu enerjiyi kullanarak madencilik yapmak yerine o enerjiyi kullanarak ot yetiştiriyoruz.

Sadece ot yetiştiricilerinin ödemeler için jetonu kabul etmeye istekli olmalarına ihtiyacım var. Sırayla, bir sonraki kişi onun her zaman değerli bir şey için kullanılabileceğini bildiği için jetonu harcayabilecekler.

Weed de yakılır, bu nedenle daha düşük token değerlerine yol açan aşırı üretim riski yoktur. Yeni bir altın madeni varsayımsal olarak altının değerini diğer hizmetlere karşı aniden düşürebileceğinden, bu altın destekli bir jetonda gerçekleşebilir.

Öyleyse ben zihinsel mıyım yoksa bu topu yuvarlatmaya çalışalım orospu çocukları !?

Author

13 Comments

1. Bu konu : ” Altın veya hükümetler yerine otla desteklenen bir para birimi yapacağım. ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi inanılmaz hayran edici, teraziye tıkladım , ziya – 311

2. Bu konu : ” Altın veya hükümetler yerine otla desteklenen bir para birimi yapacağım. ” çok güzel. Slm siteniz yeminle iyi, tebrikler , memo – 339

3. Muş merkezden ben Hasan. selamun aleyküm web siten ciddiyim güzel, sosyal medyada paylaştım 07-03-2021 07:18:24

4. Mrb bu web sitesi cidden hayran edici, teraziye tıkladım

5. Selamın aleyküm sayfanız valla dikkat çekici, teşekkürler

6. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha ilgi uyandırıcı, saolun

7. Amasya dan kimler var. Altın veya hükümetler yerine otla desteklenen bir para birimi yapacağım. . selam arkadaşlar web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, facebookta paylaştım , emin – 388

8. Rize dan kimler var. Altın veya hükümetler yerine otla desteklenen bir para birimi yapacağım. . selamun aleyküm sayfa ciddiyim güzel, teşekkürler , – 4

9. Uşak dan kimler var. Altın veya hükümetler yerine otla desteklenen bir para birimi yapacağım. . merhaba arkadaşlar siten ciddiyim çok hoşuma gitti, sağolun , Emine – 290

10. Bu konu : ” Altın veya hükümetler yerine otla desteklenen bir para birimi yapacağım. ” çok güzel. Selam paylaşım ciddiyim hayran edici, linkedinde paylaştım , banu – 403

11. Bu konu : ” Altın veya hükümetler yerine otla desteklenen bir para birimi yapacağım. ” çok güzel. Selamlar siteniz gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım , Hasan – 366

12. Bu konu : ” Altın veya hükümetler yerine otla desteklenen bir para birimi yapacağım. ” çok güzel. Merhaba sayfanız inanılmaz hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 145

13. Karabük merkezden ben Emine. selam arkadaşlar paylaşım harbiden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 08-04-2021 03:13:21

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link