Kategoriler
Genel

Amerika hakkındaki fikrim bilerek Çin gibi olmayı arzuluyor.

Bunlar sadece düşüncelerim. Kanıtım veya sigara silahım yok, bu yüzden kanıta dayalı şeyleri tercih ediyorsanız, şimdi ayarlayın.

Amerikan hükümeti, Çin’in sonunda güç açısından önemli olan her şekilde onu aşacağını biliyorsa ve Çin’in komünist diktatörlüğünün sadece işe yaramadığını, aynı zamanda uzun oyunda yenilmez olduğunu fark ettiyse ne olacak? Amerika, çok iyi bir sistem olmasına rağmen, demokrasinin birlikte boktan bir komünist rejimi yenemeyeceğini fark ederse ne olur? Bu gerçekleşmenin olası sonucu nedir? Bana göre, Amerika’nın Çin’in kazanan formülünü en azından bir dereceye kadar kopyalaması olurdu.

Bana göre, Amerika zaten bir tür Çin-ish. Dümende çılgın bir adam var, anayasal haklara atıyor ve halkını bastırıyor, toplu iç propaganda ve sansür uyguluyor, uygun olduğunda uluslararası hukuku görmezden geliyor, muhbirleri hapse atıyor, yaptırımları tehdit ediyor, izolasyonda büyüyor, diğer ulusları işgal eder, polislik sistemi kırılır ve kontrol edilmez, servet açısından büyük bir tutarsızlığa sahiptir ve fakir olanları umursamaz ve hükümet açıkça lanet gibi çarpıktır. Hepsi Çin gibi değil mi?

Öyleyse Amerika’nın uzun zaman önce Çin’in bir pislik ülkesi olduğunu ancak bir pislik olarak kazandığını ve sonunda kazanacağını iddia edelim. Bu yüzden Amerika’nın zirvesinde kalmak için sadece iki seçenek Çin’i ortadan kaldırmak veya Çin gibi olmak olacaktır.

Öyleyse belki de eski Amerika’nın Özgür Ülkesi’nin bu yıkımı tasarım gereğidir? Belki de gerekli? Belki de Amerika, tüm kuralları, yasaları ve hakları ve iyi huylu niyetiyle, bir süre önce, çürük yasalara, Hükümet yönetimine, anti-haklara ve boktan bir doğaya sahip bir komünist Goliath’ı yenemeyeceğini biliyordu?

Belki Amerika ihmal veya kötü yönetimden çökmüyor, ancak kasıtlı ve zorunlu olarak Çin v2.0 olacak şekilde yeniden tasarlanıyor, böylece devam edebiliyor? Belki demokrasinin ancak kendi protestolarında, davalarında, açgözlülüğünde ve bürokrasisinde boğulmaya başlamadan çok ileri gidebileceği keşfedildi? Ve belki de komünizmin bu endişeleri veya sınırları yoktur? Çin kesinlikle bunu her geçen gün daha fazla kanıtlıyor.

TL; DR: İster beğenmeseniz de Çin’in sistemi – süper güç bir ulus yaratmada işe yarıyor ve belki de komünist bir diktatörlük küresel hakimiyet için demokrasinin hiç olmadığı kadar hızlı bir yol olabilir mi? Ve Amerika bunu çözdü ve bir numaralı küresel güç olarak konumunu koruyabilmesi ya da en azından uzayda rekabet edebilmesi için Çin’e daha yakın olmak demokrasiyi yavaş yavaş söküyor mu?

“Amerika hakkındaki fikrim bilerek Çin gibi olmayı arzuluyor.” için 6 yanıt

Ağrı merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşımınız gerçekten iyi, tebrikler 17-05-2020 17:07:08

Kırıkkale merkezden ben Emine. selam arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi güzel, sosyal medyada paylaştım 17-05-2020 21:33:19

Niğde merkezden ben ziya. selam arkadaşlar siteniz cidden çok hoşuma gitti, şukuladım 21-05-2020 18:39:08

Isparta merkezden ben ahmet. Merhabalar siteniz vallaha billaha güzel, face de paylaştım 21-05-2020 20:59:23

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir