Amerika’da, Başkan’a oy verirken yazma seçeneği olmayan 9 Eyalet var …

Bu 9 eyaletten birinde yaşıyorsanız, istediğiniz kişiye oy vermenize izin verilmez, hükümet tarafından önceden onaylanmış bir Adaya oy vermeniz gerekir. Yazma seçenekleri yok _____________.

Diyelim ki Tulsi Gabbard şu anda Bağımsız Aday olarak Başkanlık yapmak istediğine karar verdi, bu 9 eyaletten 1 oy bile alamayacaktı, çünkü sadece hükümetin izin verdiği Adaylara oy verebilirsiniz.

Bu eyaletler Nevada, New Mexico, Güney Dakota, Oklahoma, Arkansas, Louisiana, Mississippi, Güney Carolina ve Hawaii’dir.

İstediğiniz kişiye oy vermenize izin verilen sadece 7 eyalet var. Yani Tulsi Gabbard şu anda Başkanlık için aday olmaya karar verseydi, sadece bu 7 eyaleti kazanabilecekti.

Oregon, Iowa, Pennsylvania, New Jersey, Rhode Island, New Hampshire ve Vermont

Özgür seçimlerle gerçekten bir demokrasimiz olsaydı, istediğiniz kişiye oy verebilirsiniz, ancak şu anda sadece hükümet tarafından onaylanan zengin Adayların olma şansına sahip olabileceği bir oynamak için ödeme sistemimiz var. Başkan.

“Amerika’da, Başkan’a oy verirken yazma seçeneği olmayan 9 Eyalet var …” üzerine 12 yorum

1. Trabzon merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar paylaşım ciddiyim güzel, sosyal medyada paylaştım 12-09-2020 18:59:52

2. Sivas merkezden ben ziya. selamun aleyküm bu web sitesi yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 12-09-2020 23:04:42

3. Artvin merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm paylaşımın yeminle dikkat çekici, teraziye tıkladım 23-09-2020 07:26:19

4. Bu konu : ” Amerika’da, Başkan’a oy verirken yazma seçeneği olmayan 9 Eyalet var … ” çok güzel. Merhaba web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , memo – 73

Yorum yapın