Bu alt ve başka yerlerdeki insanlarla politika tartışırken gördüğüm gözden kaçan bir gerçek, aslında insanların fark ettiği bir şeydir, ancak bir sorunun ne kadar büyük olduğunu tam olarak kabul etmiyorlar:

Politikada para

Şu nosyon var: “Ah, tüm politikacılar seçkinler ve halkı umursamıyorlar” ve bu doğru olsa da (pek çok * çoğu * politikacıların% 99’u gibi), bazılarının doğasında değil, siyasetteki para nedeniyle doğrudur. politikacı olma gerçeği. Bazı Joe Schmoe siyaset için koşabilir ve bu onu kötü bir insan yapmaz. Aslında, bunu çok görüyorsunuz ve pek çok insan yerel düzeyde siyasetin çoğu zaman ‘en saf’ olduğu konusunda hemfikir, çünkü yerel düzeyde görev yapan topluluklarını önemseyen gerçekten iyi insanlar var; ama bu aynı zamanda yerel düzeyde siyasi bağışlara çok fazla para harcanmamasından kaynaklanıyor

GERÇEK: En çok siyasi bağışı alan politikacı % 90’dan fazla kazanır zamanın. Kaynak: https://www.opensecrets.org/news/2008/11/money-wins-white-house-and/ . Bu, Amazon, Google, Exxon Mobile, Raytheon, adını bir politikacı olarak adlandırırsanız, politikacı bu şirketlerden bağış almayan ve dolayısıyla daha az paraya sahip olan politikacıya karşı * büyük * bir avantaja sahip olacağı anlamına gelir. kampanya için para. Elbette bu kuralın istisnaları var,% 90, diğer% 10’un var olduğu anlamına geliyor ve ayrıca Bernie Sanders’ın eşi görülmemiş kampanyasında gördüğümüz gibi, 27 $ ‘lık ortalama katkı ile ve hayır Süper-PAC’ler vb.

Politikacılar bu gerçeği biliyor ve bir politikacıyı seçimi / yeniden seçimi kazanmak istediği için suçlayamaz. Aslında, seçimi / yeniden seçimi kazanmak istemeleri demokrasi için doğal olarak sağlıklı bir davranıştır. Bununla birlikte, bunun doğası gereği sağlıklı olmasının nedeni, normalde seçimleri / yeniden seçimleri kazanmanın, seçmenleri memnun ettiğiniz ve halkı mutlu ettiğiniz anlamına gelmesidir. Ancak seçim / yeniden seçim, kimin daha fazla para alacağına bağlı olarak zamanın% 90’ında tahmin edilebilir olduğunda, politikacılar bunun seçmenleri memnun etmek değil, bağışçılar. Bu, politikacıların yeniden seçimleri kazanmak için politikacıların bağışlarına bağımlı hale geldiği kötü bir döngü yaratır, bu nedenle iyi niyetle göreve başlasalar bile, 4 veya 6 yıl içinde yeniden seçilmek için siyasi bağışlara ihtiyaç duyacaklarını bilirler. yeniden seçimi kazanmak istiyorlarsa bu şirketler. Bir siyasetçinin siyasetçi olarak kariyerine son vereceği ve daha sonra uygun anlaşmalar yapan şirketlerden birinde çok rahat bir işte çalışmaya başlayacağı, dolayısıyla da teşvik edeceği “siyasetin döner kapısı” meselesi de var. politikacının şirkete olumlu davranması; Bazen o kadar kötüdür ki politikacı olurlar, rahat bir iş bulurlar, sonra tekrar politikacı olurlar ve sonra daha da rahat bir işe geri dönerler ve içeri girdiklerinden beri ‘döner kapı’ adı bu şekilde olur ve kamu ofisi dışında / özel işler

Bu yüzden, bundan sonra ne zaman siyaseti düşünürseniz, büyük resmi görmeye çalışın. “Ah tüm politikacılar kötüdür” demek son derece nüanssızdır, hayır, bunun yerine tüm politikacılar yeniden seçim stratejisiyle yozlaşmaya teşvik edilir, bu yüzden olur. Politikadan para kazanın ve ÇOK daha az “kötü” politikacı görürsünüz

Ve son olarak, bu altta genellikle eksik olduğunu hissettiğim eyleme geçirilebilir bir ifadenin parçası olarak (çoğu zaman sadece “ah burada toplumumuzla ilgili bir sorun var, ancak bunu nasıl düzelteceğimi boşver: D”), nasıl yapacağımızı önereceğim siyasetten para kazanmak. Seçimlerin özel finansmanını yasaklamak için bir anayasa değişikliği yapmalı ve herhangi bir kuruluştan özel katkılara izin vermeyen kamu finansmanına geçmeliyiz. Kurucu babalarımız, anayasa değişikliği yapmanın 2 yolunu anayasaya koydular: “Anayasa, bir değişikliğin gerek Temsilciler Meclisi’nde gerekse Senato’da üçte iki çoğunlukla Kongre tarafından veya bir anayasa konvansiyonu ile önerilebileceğini öngörmektedir. Eyalet yasama meclislerinin üçte ikisi tarafından çağrıldı “(https://www.archives.gov/federal-register/constitution). Meclisin / Senatonun hem büyük bağışçılar tarafından satın alındığını hem de büyük bağışçılara ait olduğunu bildiğimizden ve bu nedenle siyasetten para kazanmak için asla bir anayasa değişikliği yapmayacağımızı bildiğimiz için, eyalet yasama meclislerinden geçmeli ve eyalet yasama meclislerinin 2 / 3’ünü çağırmalıyız. anayasal bir sözleşme. Bu yine mümkün, çünkü daha önce de söylediğim gibi, yerel seçimlerde paranın seçimler üzerinde daha az etkisi olduğunu görüyorsunuz ve gerçekten de küçük şehirlerde / eyaletlerde bir ana cadde Joe Schmoe galibiyet ofisine sahip olabilirsiniz.

Biz ne düşünüyoruz? Amerika’daki siyasetle ilgili tüm sorunların kaynağının siyasette para olduğuna katılıyor muyuz? Ve eğer öyleyse, siyasette özel parayı yasadışı ilan eden bir anayasa değişikliğini kabul eden bir anayasa konvansiyonu çıkarmak için önerilen çözüm hakkında ne hissediyoruz? Cevaplarınızı okumaktan ve aşağıdaki yorumlarda bu tartışmaya devam etmekten zevk alacağım!

Author

18 Comments

1. Batman merkezden ben ahmet. Merhabalar siteniz yeminle hayran edici, tebrikler 13-02-2021 09:53:26

2. Uşak dan kimler var. Amerika’da siyasetle ilgili tüm sorunların kökü: özel para . selamun aleyküm siten harbiden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 459

3. Osmaniye merkezden ben Aylin. Mrb sayfa inan ki çok güzel, tebrikler 13-02-2021 10:20:55

4. Erzurum merkezden ben memo. Selam herkese bu web sitesi cidden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 13-02-2021 10:20:56

5. Bu konu : ” Amerika’da siyasetle ilgili tüm sorunların kökü: özel para ” çok güzel. Slm web siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , – 202

6. Bu konu : ” Amerika’da siyasetle ilgili tüm sorunların kökü: özel para ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Gürbüz – 156

7. elif yılmaz Reply

Van dan kimler var. Amerika’da siyasetle ilgili tüm sorunların kökü: özel para . Mrb paylaşım gerçekten ilgi uyandırıcı, şukuladım , elif yılmaz – 360

8. Yozgat dan kimler var. Amerika’da siyasetle ilgili tüm sorunların kökü: özel para . merhaba arkadaşlar siteniz ciddiyim mükemmel, facebookta paylaştım , Aylin – 161

9. Bursa dan kimler var. Amerika’da siyasetle ilgili tüm sorunların kökü: özel para . Selamlar sayfanız ciddiyim çok iyi, tebrikler , hatice – 50

10. Nevşehir dan kimler var. Amerika’da siyasetle ilgili tüm sorunların kökü: özel para . Selam herkese sayfanız ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım , ahmet – 247

11. Bu konu : ” Amerika’da siyasetle ilgili tüm sorunların kökü: özel para ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten süper ötesi iyi, twitter da paylaştım , Hasan – 21

12. Merhaba web sitesi ciddiyim hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

13. Kırşehir merkezden ben gaye. Selam sayfanız cidden iyi, face de paylaştım 26-02-2021 11:22:27

14. elif yılmaz Reply

Selam herkese web siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, şukuladım

15. Bu konu : ” Amerika’da siyasetle ilgili tüm sorunların kökü: özel para ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi cidden hayran edici, sosyal medyada paylaştım , doruk – 70

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link