Amerika’da sol yok

Yalnızca sağ (demokratlar / neo liberalizm) ve aşırı sağ (cumhuriyetçiler / muhafazakarlık) arasında bir seçim vardır.

Şu grafiğe bakın:

https://i0.wp.com/www.freexenon.com/wp-content/uploads/2019/07/Political-Compass-for-2020-Election.png?fit=814%2C837&ssl=1

Tek (hafif) sol görüşlü demokratlar, zorbalığa uğrayan / aldatılan Bernie ve dışlanan / görmezden gelinen / lekelenen Gabbard’dır.

Medyada Bernie, fikirleri dünyanın geri kalanında oldukça normal olmasına rağmen, sürekli olarak radikal sol olarak tasvir ediliyor.

Bütün 2 parti sistemi, insanları gerçek bir değişim yaratmaktan alıkoyan bir aldatmaca, demokratlar sadece cumhuriyetçilerin solunda oldukları için bırakılıyor, hatta belki de değil, bu 2016 grafiklerinde Clinton, Trump’tan daha ileride vardı:

https://www.politicalcompass.org/images/us2016.png

Bu bir komplo, buna politik baskı deniyor, Amerikalılar da Ruslar kadar politik özgürlüğe sahipler, evet bazen bir rakip çıkıyor ama bununla başa çıkma yolları var. Rusya’da öldürülüyorlar, ancak Amerikan seçkinleri karalama kampanyasının yeterince iyi olduğunu biliyor.

Bunu bilmek, tüm bu Marksist / Komünist fikri devralmayı gülünç hale getiriyor. Çünkü bu fikirler için siyasi bir platform yok. BLM insanları Marksist fikirlere sahip olabilir, ancak hepsi sadece Biden’a oy verecek ve böylece ebedi sağcı otoriter yönetimi sürdürecek.

Biden’ın RNC’de sosyalist olarak adlandırılması ya da insanların Obama’nın gizli bir komünist olduğunu iddia etmesi çok komik, çünkü zenginleri memnun etmekten başka bir şey yapmıyorlar.

Evet, küçük farklılıklar var, Demokratlar insanlara eşcinsel evlilik ve kısmi ot yasallaştırma verdi, ama bu artımlı. % 1’i incitecek ve geri kalanına yardım edecek hiçbir şey yapmayacaklar (tıpkı ücretsiz sağlık hizmetinin yaşayan ücretler olduğu gibi).

Sonra “solcu medya” var, başka bir hastalık. Evet, medya cinsiyet ayrımı gözetmeyen banyolar, güvenli alanlar ve ırkçılık hakkında konuşmayı seviyor. Ancak hiçbir zaman temel sorunların derinliklerine inmezler ve kurumsal efendilerini asla eleştirmezler.

Çoğunuzun siyasi paylaşımlardan nefret ettiğini biliyorum, ama bu partizan saçmalığı değil. “Özgürlerin ülkesi” hiç de ücretsiz değil, sadece Corporate Elite ve Corporate Elite Light arasında bir seçim yapmanız yeterli.

Bana ilham veren video https://youtu.be/ULYWIDcUOY4

“Amerika’da sol yok” üzerine 14 yorum

1. Erzincan merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha hayran edici, teraziye tıkladım 30-08-2020 14:38:15

2. Ağrı merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar sayfanız inanılmaz hoşuma gitti, facebookta paylaştım 30-08-2020 19:25:01

3. Osmaniye merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm web siteniz ciddiyim dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 05-09-2020 00:40:53

4. Van merkezden ben Emine. Merhabalar web siteniz vallaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 00:02:17

5. Adıyaman merkezden ben ali. Selam herkese paylaşım cidden hayran edici, face de paylaştım 02-10-2020 09:48:58

6. Mersin merkezden ben gaye. Merhaba herkese siten yeminle iyi, twitter da paylaştım 02-10-2020 11:20:44

7. Ankara merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfanız cidden çok güzel, saolun 13-10-2020 02:18:34

8. Uşak dan kimler var. Amerika’da sol yok . Slm sayfa inanılmaz güzel, teraziye tıkladım , mehmet – 100

Yorum yapın