Experian’ın desteğiyle ilgili, banka hesabınızı ekleyerek kredi puanınızı yükselten bir ürün olan ve o hesapta ödenen elektrik faturaları gibi şeyler puanınızı artıracak bir reklam gördüm.

https://www.cnbc.com/select/experian-boost-adds-hulu-disney-plus-hbo-starz-to-eligible-streaming-services/

Şimdi, Netflix, Hulu vb. Gibi bir yayın hizmetine sahip olmanın da puanınızı artıracağı bir yere sahipler.

Bu ilk başta kötü bir fikir gibi görünmese de, bir akış hizmeti ödemeye ek olarak bir hizmet faturalandırması genellikle kaçınılmazdır.

Bazılarınız aynı fikirde olmasa da, bu tam anlamıyla puanınızı yükseltmek için para ödemeye benziyor.

Ayrıca bazı çıkar çatışmaları ve olası yasal sorunlar da görüyorum.

Birincisi, birçok banka hala destek tarafından desteklenmiyor. Kredi Birliğimin eyalette birçok yeri var ve kendi listesinde yoklar. 2 yıldan fazla bir süre önce boost başladığında onları eklemek için onlara e-posta gönderdim ve umursamadıkları anlaşılıyor.

Öyleyse kime bankanız tercih ediliyor. Kabul ettikleri bankalardan birine banka yapmazsanız, sizin için destek yok.

İkincisi, daha önce de bahsettiğim gibi bu, puanınızı yükseltmek için ödeme yapmak gibi görünüyor. Kredi değerinizin herhangi bir göstergesi olmayan bir yayın hizmetine abone olarak kredi puanınızın yükseleceğinin reklamını yaptıkları için.

Experian’ın gerçek anlamda bir akış hizmeti satın almanın kredi puanınıza fayda sağlayacağının reklamını yaparak akış sağlayıcılardan bir tür komisyon alması tamamen mümkündür.

Onları bu konuda genişletmekten ve Planet Fitness veya AAA üyeliğinin de puanınızı yükselteceğini söyleyen şey nedir? Yine, bu ürünleri satın almak kredi değerliliği göstermez ve Experian’ın böyle bir şey yapmasının tek yararı, adı geçen şirketlerden mali bir teşvik olacaktır.

Ayrıca, bir şey bedava ise ürünün de sen. Bu şirkete banka hesabınıza açık erişim veriyorsunuz ve bu verileri bir yerde tutmadıklarını bana söyleyemezsiniz. Şirketler, tüketicilerin finansal satın alımlarını ve harcama alışkanlıklarını görmek için büyük paralar ödemeye istekli olacaktır.

Ayrıca, boost kullanmak puanınızı ortalama 13 puan artırabilirse (verileri), bu da önyargı yaratır çünkü diğer iki kredi bürosu (Transunion, Equifax) böyle bir programa sahip değildir.

Hepimizin bildiği gibi, daha yüksek bir puana sahip olmak, daha düşük faiz oranları anlamına gelir, bu yüzden kullandığınız kredi ürünü veya kredi kartı Experian’a dayanmıyorsa, sanırım siz olmak çok kötü.

Üzgünüm, ancak bu, bir kredi bürosunun yapması gerekenlerin tamamen ötesine geçiyor, özellikle de gerekli olmayan bir hizmet için ödeme yaparken artık varsayılan kredi değerliliğiniz artıyor ve bence bu bir Önümüzdeki birkaç yıl içinde bazı gözetim olmadan sorun.

Author

13 Comments

1. Merhabalar web siten süper ötesi hayran edici, teşekkürler

2. Gürbüz Reply

Şırnak dan kimler var. Amerikan kredi puanı sistemi aptallığın zirvesine ulaştı. Görünüşe göre şimdi kredi puanınızı yükseltmek için para ödeyebilirsiniz. . Mrb paylaşımın yeminle hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Gürbüz – 412

3. Şırnak dan kimler var. Amerikan kredi puanı sistemi aptallığın zirvesine ulaştı. Görünüşe göre şimdi kredi puanınızı yükseltmek için para ödeyebilirsiniz. . Merhaba herkese sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , Aylin – 379

4. elif yılmaz Reply

Çanakkale merkezden ben elif yılmaz. Slm sayfa cidden çok güzel, linkedinde paylaştım 09-03-2021 09:28:29

5. Hakkari merkezden ben Hasan. Selam herkese siten valla iyi, teraziye tıkladım 14-03-2021 00:59:02

6. Yozgat merkezden ben Emine. Merhaba paylaşım vallaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım 26-03-2021 11:46:21

7. Aydın merkezden ben ziya. selamun aleyküm siten inan ki dikkat çekici, sağolun 26-03-2021 19:07:43

8. Merhaba sayfa gerçekten çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

9. Mersin merkezden ben mehmet. Selamlar web siten inanılmaz dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 08-04-2021 11:30:19

10. Siirt merkezden ben hatice. Merhaba paylaşımınız süper ötesi ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 09-04-2021 07:51:05

11. elif yılmaz Reply

Trabzon dan kimler var. Amerikan kredi puanı sistemi aptallığın zirvesine ulaştı. Görünüşe göre şimdi kredi puanınızı yükseltmek için para ödeyebilirsiniz. . Merhaba sayfanız valla dikkat çekici, sağolun , elif yılmaz – 285

12. Bu konu : ” Amerikan kredi puanı sistemi aptallığın zirvesine ulaştı. Görünüşe göre şimdi kredi puanınızı yükseltmek için para ödeyebilirsiniz. ” çok güzel. Merhaba web siten süper ötesi çok iyi, tebrikler , banu – 460

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link