2021 daha yeni başladı, ancak bizi zorlu korkunç olaylarla şaşırtmayı çoktan başardı. Yeni yılın ilk günlerinde, insanların öldüğü birkaç olay oldu. En göze çarpanı Washington DC’deki Capitol mitingiydi.

6 Ocak’ta Trump’ın takipçileri Washington’da bir toplantı yaptı. Daha sonra protestocular Kongre Binası’nı işgal etti. Yetkililere göre 4 kişi öldürüldü.

Gelecek dönem başkanı Joe Biden karakterize ABD Kongre Binası’na saldıran mafya ev içi teröristler olarak, şiddete “milletimizin tarihindeki en karanlık günlerden biri. “

“Onlara protestocu demeye cesaret etme” Bay Biden, Wilmington, Del. Onlar isyankar bir kalabalıktı. İsyancılar. Yerli teröristler. Bu bu kadar basit. Bu kadar basit.”

Ama birkaç ay önce, Mayıs 2020’de Jorge Floyd öldürüldüğünde daha kesin olmak gerekirse geri dönelim. Ölümünden sonra, ABD hareket eden BLM protestolarıyla kuşatıldı. ABD şehirleri yıkıldı. Protestocular dükkan ve benzin istasyonlarındaki camlara ateş edip camları kırıyor, arabaları ve çöp tenekelerini yakıyorlardı. Ve sadece ABD değil, Almanya ve İngiltere’deki insanlar da protestolara katıldı. Bu da bu olayın uluslararası bir etkisi olduğu anlamına geliyor.

Dediğim gibi, protestolar uluslararasıydı. Ve Avrupa’daki BLM protestocuları ABD’dekiyle aynı şekilde davrandılar. Ama hiç kimse, tekrar ediyorum, kimse onlara Terörist demeye bile çalışmadı.

Bu, renkli biriyseniz öldürebilir, soyabilir veya istediğiniz gibi davranabilirsiniz ve beyazlar sizi şımartmalı anlamına mı geliyor?

Dünya bir anda değişti. Spor etkinlikleri, siyasi toplantılar ve benzeri olaylar dizlerinin üstüne çökerek siyahlara sempati göstermekle başladı. Joe Biden onlardan biriydi. Ve onlara terörist demeye bile çalışmadı.

Tabii ki yapmadı. Aksi takdirde seçim sırasında siyahların desteğini aktaramazdı.

Zamanı gelecek ve LGBT, feministler ve diğer azınlıklar protestolarını aynı şekilde gösterecek. Aynı şekilde davranmaya başlayacaklar.

Sonunda nasıl olacak? Gay’e sempati duyduğumu göstermek için bir adamı öpmek zorunda kalacak mıyım? Ve yapmazsam, tehdit edilir miyim?

Eşcinsellere karşı hiçbir şeyim yok, bu sadece bir örnekti, ancak ikinci kişi toplumumuzun güvenliğini ve istikrarını tehdit ettiğinde biri diğerine nasıl sempati duyabilir?

Sonuç olarak ABD’de çifte standart olduğunu söylemek isterim. Görebileceğimiz gibi, eğer başkanlık dönemine aday bir adaysanız, çoğu insanın sempati duyduğu dezavantajlı grupları desteklemek ve oy kazanmalarına destek olmak daha kolaydır. Ve rakibinizin seçmenleri yasayı ihlal ettiğinde – onlara terörist demeniz yeterli.

Author

18 Comments

1. Giresun dan kimler var. Amerika’yı yeniden harika yapmanın bir yolu olarak çifte standart . Merhaba herkese web sitesi süper ötesi mükemmel, teraziye tıkladım , – 268

2. Adana dan kimler var. Amerika’yı yeniden harika yapmanın bir yolu olarak çifte standart . Selamın aleyküm paylaşımın vallaha billaha hayran edici, şukuladım , banu – 475

3. Kayseri merkezden ben . Selamlar sayfanız inan ki hayran edici, twitter da paylaştım 22-01-2021 21:58:01

4. Erzurum merkezden ben ali. Selam web siteniz süper ötesi hoşuma gitti, saolun 23-01-2021 09:28:53

5. Isparta dan kimler var. Amerika’yı yeniden harika yapmanın bir yolu olarak çifte standart . Merhabalar bu web sitesi harbiden hayran bıraktı, sağolun , doruk – 246

6. Gürbüz Reply

Hatay merkezden ben Gürbüz. Selam bu web sitesi vallaha billaha çok güzel, teraziye tıkladım 24-01-2021 00:22:22

7. Merhabalar bu web sitesi harbiden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

8. Antalya merkezden ben doruk. Merhaba siteniz inanılmaz hoşuma gitti, tebrikler 11-02-2021 09:06:20

9. Selamın aleyküm web siteniz ciddiyim hayran bıraktı, facebookta paylaştım

10. Samsun merkezden ben ziya. Selamlar sayfanız vallaha billaha çok güzel, sağolun 15-02-2021 10:32:56

11. Gürbüz Reply

Erzurum merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi hoşuma gitti, tebrikler 27-02-2021 05:09:46

12. Kütahya merkezden ben Aylin. Mrb paylaşım gerçekten hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 08-03-2021 21:51:57

13. Merhabalar web siten ciddiyim dikkatimi çekti, tebrikler

14. Bursa dan kimler var. Amerika’yı yeniden harika yapmanın bir yolu olarak çifte standart . Slm paylaşımınız valla hayran bıraktı, saolun , Aylin – 311

15. Bursa merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfan gerçekten çok iyi, sosyal medyada paylaştım 24-03-2021 21:22:54

16. Bu konu : ” Amerika’yı yeniden harika yapmanın bir yolu olarak çifte standart ” çok güzel. Merhaba web sitesi harbiden çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , – 495

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link