ABD / Batı’nın Afrika’nın gelişmesine yardımcı olmak için onlarca yılı vardı, ancak asla rahatsız olmadıklarının gerçek nedeni, etrafta dolaşamamaları değil (savaşları her zaman gayet güzel geçmeyi başardılar) değil, tasarım gereğiydi. Afrika’yı fakir tutarak, Afrika’yı daha sonra madencilik yapabilecekleri ve malzeme elde edebilecekleri ucuz bir kaynak olarak kurtarıyorlardı … Çin ile açılarak, amaç Amerika’nın ucuz işgücü havuzu haline gelmekti … Çin’den gelen ucuz işgücü ile birleştiğinde, ABD şirketlerinin bir haydut gibi çıkıp daha sonra bu ürünleri dünyanın geri kalanına yüksek kar marjlarıyla satması ve aynı zamanda geri dönüp petrodolar üzerinde niceliksel gevşeme yaparak herkesi bir kez daha vergilendirerek ikiye katlaması anlamına geliyordu. ABD dolarını kullanma ayrıcalığı için işlem … bu düzenleme sonsuza kadar sürecek ve “tarihin sonu” idi …

Ta ki olmadı ve sonra değildi …

Çin’in artık sadece orta gelirle yetinmeyeceğine ve Çin’in teknoloji merdivenini tırmanmak ve değer zincirinde yukarı çıkmak istediğine güvenmiyorlardı … Afrika, yaşam standartlarını geliştirip yükseltiyor, böylece ABD’nin Afrika’yı ucuz kaynak havuzu olarak koruma planlarını bozuyor … bu yüzden şimdi hem ucuz kaynak havuzunu hem de ucuz işgücünü kaybetmek ve Çin’in doğrudan rekabet edeceği işleri daha da kötüleştirmek üzereydiler. ABD dünya sahnesinde ve geleneksel olarak kesinlikle ABD egemenliği ve ABD hegemonyası olan şeyi yiyip bitirdi …

Bir düşünce deneyi olarak, Amerika’nın Z Planının ne olacağını, nihayetinde oyun, tabiri caizse oynamaya çalıştım. Hala tüm yongaların ve tüm yarı iletken ekipmanların ve tedarik zincirlerinin tüm Çin’e tamamen yasaklanacağını düşünüyorum, temelde yönetim kurulu genelinde% 100 ambargo … Bunun birçok sonucu olacak, biri için anında anlamına gelecektir. Özellikle Batı’ya ihracatla ilgili olduğu için bir gecede neredeyse tüm Çin imalat ve tedarik zincirini kesintiye uğratacak ve durma noktasına getirecektir. Bu günlerde bilgisayar çipi olmadan herhangi bir ürün üretemezsiniz ve bugünlerde neredeyse tüm ürünlerin içinde bir çip var ya da daha fazlası var …. Sadece bu tek hareketle, sıkı bir şekilde uygulanabildiği takdirde, Amerika Çin ekonomisini öğütebilecek. durma noktasına geldi … Çin’i SWIFT’ten kovmaktan çok daha fazlası. ABD doları için geçici çözümler var, para sadece sosyal bir yapıdır, ancak 21. yüzyılda bilgisayar çiplerinin eksikliğinin geçici çözümleri yoktur, ya çipleri üretebilir ya da yapamazsınız. Orta yol yok. Çin hiçbir şey yapamayacak, kesinlikle Batı’nın ihtiyacı olan hiçbir şeyi yapamayacak. Örneğin, Apple kapanmaya zorlanacak, Telsa’nın kapanması, Dell’in kapatılması, Lenovo’nun kapanması, Çin’deki neredeyse tüm şirketler durma noktasına gelecek … Bu tek eylem, yalnızca ABD’yi değil, aslında tüm dünyanın büyük bir kısmını zorla yapmaya zorluyor. Çin ile tam ayrışma …

Bu şüphesiz tüm küresel ekonomide ciddi bir bozulmaya neden olacaktır. Bu bir soru değil. Ancak, ABD hegemonyasının hayatta kalması söz konusu olduğunda, Çin’in tamamen aşağı inmesini ve bir daha asla geri gelmemesini sağlamak için Amerika’nın uygulamak istediği bedelin bu olduğuna inanıyorum …

Yürütme konusunda oldukça kolaydır … Intel, AMD, Nvidia, QualComm, vb. Bunların hepsi gerçek Amerikan şirketleri. Amerika bunlar üzerinde tam kontrole sahip ve tam uyum için bir EO yeterli, bu şirketlerin başka seçeneği yok. Hollandalı / hollanda ve ASML vb. Ve Cymer bir ABD şirketidir, bu nedenle ASML, Lenovo’nun bir sistem entegratörü olduğu gibi, ASLM’nin, Çin’e yardım etmek isteseler bile, istemedikleri bir seçeneğe sahip olmadıkları gibi, birleşik bir şirkettir.

Samsung’un çoğunluğu ABD’ye ait, ayrıca ABD’nin Kore, Japonya’da askeri üsleri var ve Çin’i çevreleyen ilk adada bir füze savunma sistemi inşa ediyor …

Mesele şu ki, geçmişte ABD, petrodolar düzenlemesini sürdürmek için dünyanın petrolü rehin tutmak için askeri gücünü kullandı (OPEC’in “koruması”), kuyu yarı iletkenleri / çipleri bu 21. yüzyılda ve bu yeni dijital OPEC’tir. 4. sanayi devrimi çipsiz olmak petrolsüz olmak kadar kötüdür … ve Amerika bu teknolojiye yönelik yaptırım gücünü ve kritik engelleri kontrol etmektedir. Açıkçası, ABD, birlikte oynamayan herhangi bir ülkeyi işgal etmek / saldırmak / devirmek için askeri gücünden yararlanacak … Çin ile tüm ticareti durdurmaya zorlamak için dünyadaki her 150’den fazla ülkeyi dolaşmak zorunda değil. , tek yapması gereken Çin’i üst düzey yarı iletkenlerden / yongalardan tamamen kesmek ve bu olmadan dünyanın Çin’in ötesine ve diğer alternatiflere bakmaktan başka seçeneği kalmayacak … tıpkı TSMC’nin Huawei’yi kesmesi gibi, insanların başka seçeneği olmadığı anlamına geliyordu. Apple ve Samsung telefonlarını şimdi satın almak … aynı şekilde, ABD’nin Çin’i çipten kesmesi, doğal bir sonuç olarak, ABD’nin tüm ülkeleri Çin ile tüm ticareti durdurmaya zorlaması gibi aynı etkiye sahip olacaktır .. tek fark, bu daha cerrahi ve asimetrik, yarı iletken fabrikasyon yeteneklerine sahip yalnızca bir avuç ülke ve şirket var, bu nedenle ABD yalnızca bu ülkelerin ve bu şirketlerin uygulanmasına odaklanmak zorunda, bu da işi çok daha kolay ve çok daha yapılabilir hale getiriyor …

Bu, Amerika’nın Çin’i sona erdirmek için en iyi şansı, tüm senaryolar içinde bu en stratejik, en asimetrik görünüyor ve en başarılı görünen strateji. Bu yüzden ABD’nin bunu en fazla bir veya iki yıl içinde yapacağına inanıyorum.

Bir örnek vereyim, Tsmc tarafından Apple A5 çip fabrikası ardından Foxxconn tarafından montajı için Çin’e gönderildi. Bu yüzden, tamamen bitmiş bir battaniye çipi ambargo senaryosunda, Apple, ABD hükümeti tarafından A5 çiplerini Çin’e göndermekten men edilir … Bu kritik bileşen olmadan Apple, ipad ve iphone’unu Çin’in içinde yapamaz. Foxxconn’un başka bir yerde çekilip bir araya gelmesi gerekecek … Bunun bir sonucu olarak, Apple geri çekildiğinde, Çin’de desteklediği tüm ekosistemi ve etrafındaki tüm tedarik zincirini de yok edecek.

Bunu Dell, Hp, Lenovo vb.İçin tekrarlayın, örneğin, Intel işlemcileri Çin’e göndermesine izin verilmezse, Dell Çin’de dizüstü bilgisayar yapamaz …

Çin şu anda 5nm, 7nm üretebilir mi? veya Çin’in Intel çiplerini kendi başına üretebileceğini? Hayır….

Peki Dell, SMIC / SMEE 45nm kullanmak için dizüstü bilgisayarlarını yeniden tasarlayacak? Sanmıyorum, fabrikasını Hindistan ya da Vietnam’a ya da her neyse ona taşıyacak.

Bu, bir gecede Çin’in ihracat ekonomisini yok edecek ve Xi Dual Circulation’ın yükselmesi ne kadar zaman alacak? O zamana kadar Çin ekonomisi çoktan çökmüş olacak ve ilk etapta dolaşıma önyükleme yapacak hiçbir şey kalmayacak.

Zirve sonrası bir dünyada, oran sınırlayıcı faktör kaynak çıkarma / tüketimdir, eğer ABD Çin’i küresel ekonomi resminden çıkarabilirse, kaynak girdileri çok daha ucuz hale gelir, Çin’in etrafındaki küresel tedarik zincirlerinin köklerinden sökülmesi ve yeniden yönlendirilmesinin acısını telafi edebilir. ve Hindistan, Vietnam gibi daha ucuz yerlere, yapay zeka otomasyonunun artması, artık tüm robotlarından bu yana, başlangıç ​​için çok daha az sayıda atölye çalışması gerektiği anlamına geliyor …

Bu, ABD hegemonyasını kurtarır ve Çin’in tek çaresinin sıcak bir savaşı başlatması (TW’yi geri almak, vb.) Olduğu Çin mahkemesine koyar; bu, bir kez daha ABD lehine oynar, çünkü Çin, ABD’ye karşı Çin hücumu durumunda ABD’yi kinetik olarak yenemez herhangi bir sıcak savaş durumunda savunma … Çin savaşa gidemiyorsa ve çipleri üretemiyorsa, seçenekleri gerçekten nedir? 5 nm’yi anladığında, dünyanın ilerleyeceğini ve yabancı şirketlerin neredeyse tamamı o zamana kadar geri çekileceğinden, Çin ihracat işlerinin büyük çoğunluğunu kalıcı olarak kaybedecekti.

Nükleer savaş dışında, bu Çin için en kötü durumdur … Amerika bu kavurucu dünya stratejisini deneyebilir. Çin hazırlanmalıdır.

ABD üstünlüğünün bir geri dönüş modeli, dünyanın geri kalanını melez savaş yoluyla karanlık çağlara geri döndürmektir – ABD, deniz taşımacılığının koridorlarıyla birlikte iletişim, bilgi, gözetleme, finans, kira çıkarma gibi temel sistemleri kontrol eder. Cipsler, dijital OPEC’in yeni petrol ve yarı iletken tedarik zinciridir.

Bu çip ambargosu, aldıkları en iyi selam Mary ve ABD bu nihai kartı kullanma şansını kaçırmayacak

Çin, düşmanının merhamet göstermesine asla güvenmemeli, bu ABD’nin Çin’i çökertmek için yapabileceği en şiddetli harekettir.

=====

Çin’in “nadir toprak” kartı, ABD çipli ambargo kartı kadar güçlü değil … Hatırlayın Çin, Hollandalı ASML’nin tersine mühendislik yapması için bir EUV makinesi almak istedi ve bunun için ödeme yaptı, ancak CIA gönderilmeden önce onu yaktı. .. sonra Trump, Hollandalıları ihracat lisansı yasağı yapmaya zorladı. Nadir toprak o kadar da nadir değildir ve ABD, vasallarını kendi arzlarını teslim etmeye zorlayabilir … ABD’nin bu kartı oynayıp oynamadığını görüyorum, zaten 2.Dünya Savaşı ve Çin, ABD üzerinden yüksek düzeyde EMP yapabilir ve hepimiz taş çağlarına geri dönebiliriz. Daha gerçekçi bir şekilde ABD kendisini yanlış bayrakla işaretleyecek (Northwoods Operasyonu, 911, Tonkin Körfezi) ve tüm ABD’yi karartan “siber inci limanı” ndan bahseden Karanlık Kış sınırını yaratacak ve ardından tüm çipi haklı çıkarmak için Çin’i suçlayacak. ambargo, artı onlara evde sıkıyönetim ilan etmek, anayasayı yeniden yazmak ve teşvik olarak trilyonlar ve trilyonlar basmaya devam etmek için gereken bahaneyi verin … tümüyle bir Çip ambargosu ABD ekonomisini de çökertecek ve yeniden inşası on yıllar alacak ama en azından ABD hegemonyasını kurtaracaktır … vatandaşlarına gerçeği açıklayamazlar, böylece başka bir sahte bayrak daha olur, ABD’nin kendi kendine getirdiği bir siber karartma, ABD nüfusunun eksiksiz bir Çin’in çip ambargosu

Author

18 Comments

1. Gümüşhane merkezden ben ali. Merhaba siten inanılmaz hayran bıraktı, saolun 05-03-2021 15:37:10

2. Mersin dan kimler var. Amerikkk’a Plan to Genocide 1.4 milyar Çinli vatandaşın 2023’e kadar veya öncesinde Tam çip yasağı ve yarı iletken ambargosu yoluyla . Selamlar siten vallaha çok iyi, linkedinde paylaştım , banu – 495

3. Slm web sitesi harbiden dikkat çekici, teraziye tıkladım

4. Antalya dan kimler var. Amerikkk’a Plan to Genocide 1.4 milyar Çinli vatandaşın 2023’e kadar veya öncesinde Tam çip yasağı ve yarı iletken ambargosu yoluyla . Merhaba herkese paylaşımın cidden mükemmel, linkedinde paylaştım , ali – 111

5. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Amerikkk’a Plan to Genocide 1.4 milyar Çinli vatandaşın 2023’e kadar veya öncesinde Tam çip yasağı ve yarı iletken ambargosu yoluyla ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten gerçekten çok iyi, face de paylaştım , elif yılmaz – 464

6. Selamın aleyküm web siten vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım

7. Bu konu : ” Amerikkk’a Plan to Genocide 1.4 milyar Çinli vatandaşın 2023’e kadar veya öncesinde Tam çip yasağı ve yarı iletken ambargosu yoluyla ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım vallaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 321

8. selamun aleyküm siteniz inan ki hayran bıraktı, şukuladım

9. İzmir dan kimler var. Amerikkk’a Plan to Genocide 1.4 milyar Çinli vatandaşın 2023’e kadar veya öncesinde Tam çip yasağı ve yarı iletken ambargosu yoluyla . Merhaba herkese sayfanız inanki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , ziya – 224

10. Kilis merkezden ben banu. selamun aleyküm web sitesi süper ötesi hayran edici, tebrikler 16-03-2021 04:39:37

11. selam arkadaşlar sayfanız gerçekten hayran edici, şukuladım

12. Antalya dan kimler var. Amerikkk’a Plan to Genocide 1.4 milyar Çinli vatandaşın 2023’e kadar veya öncesinde Tam çip yasağı ve yarı iletken ambargosu yoluyla . Merhabalar sayfanız vallaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 236

13. Bayburt dan kimler var. Amerikkk’a Plan to Genocide 1.4 milyar Çinli vatandaşın 2023’e kadar veya öncesinde Tam çip yasağı ve yarı iletken ambargosu yoluyla . merhaba arkadaşlar sayfa harbiden iyi, sağolun , mehmet – 258

14. Aydın dan kimler var. Amerikkk’a Plan to Genocide 1.4 milyar Çinli vatandaşın 2023’e kadar veya öncesinde Tam çip yasağı ve yarı iletken ambargosu yoluyla . Mrb web siten harbiden ilgi uyandırıcı, şukuladım , ziya – 184

15. Bursa dan kimler var. Amerikkk’a Plan to Genocide 1.4 milyar Çinli vatandaşın 2023’e kadar veya öncesinde Tam çip yasağı ve yarı iletken ambargosu yoluyla . Merhaba siten inanılmaz hayran bıraktı, saolun , ali – 409

16. Erzurum dan kimler var. Amerikkk’a Plan to Genocide 1.4 milyar Çinli vatandaşın 2023’e kadar veya öncesinde Tam çip yasağı ve yarı iletken ambargosu yoluyla . selamun aleyküm bu web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, face de paylaştım , Gürbüz – 93

17. Bursa dan kimler var. Amerikkk’a Plan to Genocide 1.4 milyar Çinli vatandaşın 2023’e kadar veya öncesinde Tam çip yasağı ve yarı iletken ambargosu yoluyla . Slm sayfa süper ötesi çok iyi, linkedinde paylaştım , Emine – 297

18. Kırklareli merkezden ben ziya. Merhaba herkese siteniz yeminle güzel, sağolun 23-04-2021 00:56:03

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link