İsrail ve Yahudilerin bunu yapmasıyla hiçbir ilgisi yok ama benim yaşam ve siyaset konusundaki gözlemlerime dayanıyor. Yazmak üzere olduğum şeyin doğru ve bastırılmış olduğuna inanıyorum.

Herhangi bir ırktan nefret etmiyorum, bana ırkçı diyorum ama aynı ırktan veya en azından benzer ten renginden veya kendimize daha çok benzeyen insanlarla daha iyi arkadaş olmaya yönelik biyolojik veya sosyolojik bir kayırmanın olduğuna inanıyorum.

“Çok kültürlü bir toplumda” büyüdüm, herkese eşitliği ve kabulü öğrettim, okullarımda her zaman geniş bir etnik köken vardı ve sosyal çevrem her zaman çoğunu içeriyor. 30’lu yaşlarıma girerken, tanıdığım hemen hemen herkesin bilinçsizce etnik gruplara ayrıldığını fark ettim; Asyalılar ile Asyalılar, İspanyollar ve kendileriyle mediteliler, diğer Araplarla Araplar.

Daha sonra iktidardakilere ve burada sözü edilenler gibi iktidar figürlerine baktım ve aynı kalıbı fark ettim. Sıkı örülmüş sosyal grupların hepsinde aynı etnisiteyi tercih etme oranı% 80-90 civarında. Yani% 10-20 doğal istisnalar olacak, örneğin Demokratlar’daki Obama.

Para ve sıkı çalışma sizi sadece bir yere kadar götürür, üst orta sınıfta daha fazla paranın sizi mutlu etmeyeceği bir kesme noktası vardır. Ancak, önemli olan insanlarla birlikteyseniz, paranız daha da uzağa gider, ailenize daha iyi bakılır, sözde “beyaz ayrıcalığından” daha iyi gerçek bir ayrıcalığa sahipsiniz.

Biri beni ırkçılıkla suçlamadan önce, klasik ırkçılığın, sözde, bütün bir ırk için bağnaz bir nefret ya da küçümseme davranışı olduğuna işaret etmek istiyorum, bu ben değilim. Görünüşe göre ırkçılığın tanımı değişti ve bu yüzden lütfen bana ırkçı derken bunu bir düşünün.

Benim teorim, özellikle zengin bir ülkeye göç etmek yerine küreselleşmenin artmasıyla birlikte göç etmeniz gerekiyorsa, ebeveynleriniz veya büyükanne ve büyükbabanızın etnik kökeni olan bir ulusa göç etmeniz gerekiyorsa, çoğunluk nüfusun size en çok benzediği bir yere gitmekten emin değilseniz. Yüzünüz DNA parmak izinizdir ve bilinçsiz bir güven unsuru olarak benzer yüzleri tercih ediyoruz.

Author

153 Comments

1. Adıyaman merkezden ben Emine. Selam paylaşımınız inanılmaz mükemmel, teraziye tıkladım 23-09-2020 23:34:19

2. Ardahan merkezden ben Aylin. selamun aleyküm sayfan cidden iyi, saolun 28-09-2020 17:49:39

3. Karaman merkezden ben doruk. Selamın aleyküm web sitesi ciddiyim çok iyi, sağolun 02-10-2020 09:10:42

4. Merhaba herkese web siteniz harbiden güzel, face de paylaştım

5. Samsun merkezden ben doruk. selamun aleyküm paylaşımın ciddiyim dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 11:43:27

6. Trabzon merkezden ben Aylin. Merhaba herkese paylaşım vallaha billaha çok güzel, facebookta paylaştım 03-10-2020 04:23:31

7. selam arkadaşlar web siteniz valla hayran edici, sağolun

8. Bilecik dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . selam arkadaşlar sayfan cidden dikkat çekici, şukuladım , Aylin – 353

9. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Mrb siteniz cidden iyi, twitter da paylaştım , ziya – 25

10. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

11. Kilis dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . selamun aleyküm web sitesi vallaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 340

12. elif yılmaz Reply

Konya merkezden ben elif yılmaz. Selamlar web siten gerçekten çok hoşuma gitti, saolun 21-10-2020 03:05:36

13. Gürbüz Reply

Kırklareli dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selam herkese siteniz inanılmaz çok iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 33

14. Merhaba sayfan ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım

15. İstanbul dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . selamun aleyküm siten ciddiyim hayran bıraktı, teraziye tıkladım , hatice – 409

16. Merhaba sayfan valla ilgi uyandırıcı, şukuladım

17. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız harbiden çok iyi, twitter da paylaştım , emin – 81

18. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın ciddiyim çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Hasan – 380

19. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Mrb web siteniz cidden çok iyi, face de paylaştım , memo – 431

20. Antalya dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selamın aleyküm siten inanki hoşuma gitti, saolun , emin – 392

21. Gürbüz Reply

Iğdır merkezden ben Gürbüz. Selam siten yeminle çok iyi, saolun 23-11-2020 21:44:44

22. merhaba arkadaşlar siten inanki ilgi uyandırıcı, saolun

23. Tunceli merkezden ben ali. Selamlar paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, sağolun 27-11-2020 11:29:15

24. Bartın dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selamlar web siteniz süper ötesi çok güzel, facebookta paylaştım , memo – 225

25. selam arkadaşlar sayfanız vallaha billaha iyi, sosyal medyada paylaştım

26. Afyon merkezden ben doruk. selamun aleyküm sayfa yeminle güzel, facebookta paylaştım 06-12-2020 14:08:43

27. Hakkari dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selamın aleyküm paylaşımınız harbiden mükemmel, facebookta paylaştım , mehmet – 15

28. Aydın merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha billaha mükemmel, face de paylaştım 09-12-2020 06:39:58

29. Isparta merkezden ben doruk. Slm paylaşımınız yeminle çok iyi, şukuladım 15-12-2020 22:43:46

30. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Merhabalar web sitesi cidden çok iyi, face de paylaştım , banu – 270

31. Gürbüz Reply

selam arkadaşlar sayfa inanki ilgi uyandırıcı, teşekkürler

32. Erzincan merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 22-12-2020 08:29:54

33. Selamlar web sitesi vallaha mükemmel, facebookta paylaştım

34. Selam herkese sayfa cidden hoşuma gitti, şukuladım

35. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Merhaba paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 255

36. Malatya dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selam herkese paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım , emin – 277

37. Nevşehir merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web siteniz ciddiyim iyi, twitter da paylaştım 31-12-2020 10:00:21

38. Zonguldak dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selamın aleyküm web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , doruk – 496

39. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan gerçekten dikkatimi çekti, saolun , banu – 429

40. İstanbul dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . selamun aleyküm sayfanız gerçekten ilgi uyandırıcı, şukuladım , Hasan – 399

41. Zonguldak dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selam herkese siteniz ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım , ali – 417

42. Iğdır merkezden ben hatice. Selamlar web siteniz harbiden güzel, saolun 23-01-2021 17:50:11

43. Bayburt dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selam herkese paylaşım vallaha hayran bıraktı, face de paylaştım , – 468

44. Nevşehir dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selamlar paylaşım ciddiyim çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 291

45. Tokat merkezden ben ziya. Selamlar sayfa vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 26-01-2021 15:05:20

46. elif yılmaz Reply

Bingöl merkezden ben elif yılmaz. Merhaba paylaşımın yeminle çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 26-01-2021 20:30:46

47. Kahramanmaraş merkezden ben Emine. Slm bu web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler 26-01-2021 20:30:51

48. merhaba arkadaşlar sayfanız gerçekten dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

49. elif yılmaz Reply

Mersin dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selam herkese bu web sitesi valla çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 487

50. Bilecik merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siteniz valla güzel, teraziye tıkladım 03-02-2021 00:16:05

51. Tokat merkezden ben Emine. Selamlar paylaşımın inanki hoşuma gitti, facebookta paylaştım 04-02-2021 23:06:28

52. Düzce merkezden ben . Selamlar paylaşımınız ciddiyim çok güzel, saolun 04-02-2021 23:06:31

53. Merhabalar siteniz süper ötesi çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

54. Tokat merkezden ben Emine. selamun aleyküm paylaşımın ciddiyim dikkat çekici, face de paylaştım 06-02-2021 06:33:10

55. Afyon merkezden ben Emine. Merhaba herkese web siten valla hayran edici, face de paylaştım 06-02-2021 22:22:32

56. Mrb sayfan valla hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

57. elif yılmaz Reply

Bolu dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . merhaba arkadaşlar siten ciddiyim hoşuma gitti, face de paylaştım , elif yılmaz – 380

58. Şanlıurfa merkezden ben ahmet. selamun aleyküm web sitesi harbiden hoşuma gitti, tebrikler 07-02-2021 03:21:42

59. Samsun dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Merhaba herkese sayfan cidden güzel, tebrikler , ali – 2

60. Şırnak dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selam bu web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , mehmet – 445

61. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan inan ki dikkat çekici, saolun , hatice – 57

62. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Merhabalar web siten yeminle mükemmel, tebrikler , elif yılmaz – 308

63. Mersin merkezden ben . Merhaba bu web sitesi ciddiyim çok güzel, tebrikler 09-02-2021 03:45:30

64. elif yılmaz Reply

Ağrı merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web sitesi inanılmaz çok güzel, şukuladım 09-02-2021 06:50:09

65. Aksaray dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selam herkese sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, saolun , ali – 403

66. Konya dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . merhaba arkadaşlar bu web sitesi yeminle güzel, tebrikler , ziya – 300

67. selamun aleyküm paylaşımın valla hayran edici, twitter da paylaştım

68. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız yeminle iyi, linkedinde paylaştım , doruk – 148

69. Mardin dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Merhaba herkese web siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, tebrikler , hatice – 166

70. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi gerçekten mükemmel, teraziye tıkladım , hatice – 244

71. Edirne dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selam herkese sayfa vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , memo – 131

72. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz vallaha çok güzel, sağolun , memo – 263

73. Bolu merkezden ben Aylin. Selamlar sayfanız vallaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 13-02-2021 19:07:36

74. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Selam web siten yeminle dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 89

75. Amasya merkezden ben Aylin. Mrb paylaşımın vallaha billaha iyi, teraziye tıkladım 14-02-2021 10:28:10

76. Merhaba herkese sayfan vallaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım

77. Bitlis dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selam siten inanki güzel, twitter da paylaştım , memo – 490

78. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım , ahmet – 306

79. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım süper ötesi iyi, teraziye tıkladım , ahmet – 398

80. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Slm web siteniz cidden çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 139

81. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Selamlar sayfa süper ötesi dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , – 225

82. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın inan ki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , – 307

83. Sivas merkezden ben hatice. Merhabalar bu web sitesi ciddiyim güzel, facebookta paylaştım 21-02-2021 17:31:26

84. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa gerçekten hayran bıraktı, sağolun , ali – 26

85. Artvin merkezden ben banu. Selamlar sayfanız inanki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 21-02-2021 18:02:52

86. İstanbul merkezden ben gaye. Selam bu web sitesi yeminle çok iyi, tebrikler 21-02-2021 18:03:14

87. Merhaba sayfa inanılmaz iyi, sosyal medyada paylaştım

88. selamun aleyküm bu web sitesi süper ötesi çok güzel, teraziye tıkladım

89. selam arkadaşlar sayfan cidden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

90. Giresun dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Merhaba siteniz gerçekten hayran edici, tebrikler , Emine – 450

91. Konya dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . selamun aleyküm web siten inanki ilgi uyandırıcı, saolun , emin – 374

92. Çorum dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . selam arkadaşlar sayfan inanılmaz çok iyi, face de paylaştım , Emine – 414

93. Gürbüz Reply

Selamın aleyküm web siteniz valla çok güzel, teraziye tıkladım

94. Kastamonu dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selam web siten vallaha billaha dikkat çekici, teşekkürler , banu – 403

95. Mrb sayfan vallaha billaha hayran edici, teraziye tıkladım

96. Amasya merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar sayfa gerçekten hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 10-03-2021 02:35:48

97. Gürbüz Reply

İstanbul merkezden ben Gürbüz. Slm web siten vallaha billaha iyi, tebrikler 14-03-2021 00:56:12

98. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa cidden iyi, linkedinde paylaştım , mehmet – 498

99. Erzincan merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfan inanki hoşuma gitti, saolun 18-03-2021 04:35:58

100. elif yılmaz Reply

Karabük dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Merhaba herkese sayfa gerçekten hoşuma gitti, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 81

101. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Selamlar web sitesi yeminle hayran edici, twitter da paylaştım , gaye – 86

102. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. selamun aleyküm siten vallaha güzel, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 481

103. elif yılmaz Reply

Selamlar paylaşımınız cidden hoşuma gitti, şukuladım

104. Iğdır merkezden ben . Merhaba siteniz harbiden mükemmel, teşekkürler 09-04-2021 20:35:12

105. Karaman merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm sayfa süper ötesi güzel, sosyal medyada paylaştım 12-04-2021 13:45:06

106. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Selam herkese siteniz vallaha güzel, face de paylaştım , ali – 100

107. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan süper ötesi çok güzel, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 395

108. Selamın aleyküm siten süper ötesi güzel, şukuladım

109. Gürbüz Reply

Antalya dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Merhaba herkese sayfa inan ki hayran edici, teraziye tıkladım , Gürbüz – 46

110. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Selam web sitesi inanki hayran edici, sağolun , memo – 130

111. Kahramanmaraş merkezden ben emin. Selam herkese sayfa valla çok güzel, sağolun 01-05-2021 23:50:36

112. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Selamlar siteniz ciddiyim iyi, linkedinde paylaştım , – 165

113. Erzincan merkezden ben banu. Slm paylaşımın inanki hayran bıraktı, şukuladım 05-05-2021 13:20:22

114. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım , ahmet – 397

115. Merhaba web sitesi cidden hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

116. Merhaba herkese web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, tebrikler

117. Kırklareli merkezden ben Aylin. Merhaba paylaşım vallaha billaha ilgi uyandırıcı, tebrikler 11-05-2021 03:03:22

118. Tunceli dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selamlar paylaşım harbiden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , hatice – 371

119. Merhaba paylaşımın gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım

120. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Merhaba sayfanız inan ki iyi, twitter da paylaştım , emin – 92

121. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın inan ki çok güzel, teşekkürler , ali – 58

122. selamun aleyküm sayfanız gerçekten hayran bıraktı, sağolun

123. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Mrb sayfanız süper ötesi çok hoşuma gitti, saolun , doruk – 274

124. Ardahan merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web sitesi vallaha billaha iyi, sağolun 24-05-2021 04:35:10

125. Mrb sayfan inanki hayran bıraktı, facebookta paylaştım

126. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz cidden çok iyi, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 336

127. Osmaniye merkezden ben memo. Mrb bu web sitesi süper ötesi çok güzel, sağolun 26-05-2021 08:38:10

128. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , Hasan – 14

129. Eskişehir dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Merhabalar sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 500

130. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Merhabalar web siteniz inan ki iyi, saolun , Gürbüz – 83

131. Bursa merkezden ben gaye. Merhaba bu web sitesi inanılmaz iyi, face de paylaştım 27-05-2021 08:06:05

132. Rize merkezden ben ahmet. Selam herkese siteniz inanılmaz çok iyi, facebookta paylaştım 29-05-2021 23:25:28

133. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Selamlar web sitesi vallaha hayran edici, tebrikler , Gürbüz – 81

134. Konya merkezden ben emin. Mrb web siten yeminle hayran bıraktı, şukuladım 01-06-2021 16:01:12

135. Bingöl dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Slm sayfanız vallaha billaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım , Aylin – 488

136. Hakkari merkezden ben mehmet. Selamlar siten vallaha billaha çok iyi, teşekkürler 02-06-2021 01:01:04

137. Giresun merkezden ben ali. Selam herkese bu web sitesi valla dikkatimi çekti, teşekkürler 05-06-2021 07:14:45

138. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Slm sayfa gerçekten hayran bıraktı, sağolun , hatice – 470

139. Isparta dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . Selam web siten süper ötesi güzel, twitter da paylaştım , hatice – 166

140. Karaman merkezden ben ali. Selamın aleyküm web siteniz yeminle hayran edici, linkedinde paylaştım 09-06-2021 05:40:37

141. Zonguldak merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşım yeminle ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 09-06-2021 07:03:02

142. Mardin dan kimler var. Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum . selam arkadaşlar paylaşımın vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , Hasan – 487

143. Selam paylaşımınız valla çok güzel, linkedinde paylaştım

144. Bu konu : ” Ancestry tabanlı Ters Göç’ün bir savunucusu oldum ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan yeminle çok iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 102

145. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm siten inanılmaz çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link