Kategoriler
Genel

Aniden 2 Ay İçinde Tutulduktan İki Ay İçinde Çalışmalarını Aniden Reddeden Bağımsız Wuhan Gazeteci

Merhaba, yazdığım bu uzun göt metninin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bunu ‘uzun göt metni’ olarak yazıyorum çünkü tüm hayatımda gördüğüm en korkunç şeyi gördüm.

Her şeye başlamadan önce, sadece buradaki amacımın sizi sıkmak veya herhangi bir formun nüfuzunu veya popülaritesini kazanmak olmadığını bilmenizi istiyorum. Bunu sadece yapıyorum çünkü hakkında konuşacağım adamın görülmesi gerektiğini hissediyorum. Bilmelisiniz ki, ben gerçekten çok büyük bir dilbilgisine veya başka bir şeye sahip olan sofistike bir birey değilim. Ben sadece bunu gören ve insanların farkında olmasını isteyen normal sıkıcı bir adamım. Ben de burada söylediğim konusunda doğru olup olmadığımı bilmenizi isterim, çünkü en az 10 saat boyunca doğrudan youtube’a gittim ve ilk etapta kötü bir hafızaya sahibim.

Dün gece Youtube’a tavşan delikleri ve ürkütücü şeyler için sadece boklar ve kıkırdamalar için göz atıyordum. Herhangi bir normal dalış gibi, basit şeylerden korkunç ve ürkütücü şeylere kadar gidebilirsiniz. Her neyse, bu videoyu bulduğumda korkunç ürpertici maddeleri vardı.

https://www.youtube.com/watch?v=2vxcZkAFYXg

Tüm girişler tüm kesinlikle sinir bozucu ama biri kaldı ve fikrimi rahatsız. Wuhan’daki bir gazetecinin hükümetle gerçekten derinleştiği son kişiydi.

Bu onun youtube hesabı için bağlantı:

https://www.youtube.com/channel/UCJHUpBCNKrZwBhxfcIrP8Aw

Daha önce de bahsettiğim gibi Li, şimdiye kadar hala ilgili olan virüs salgını nedeniyle Wuhan’ın etrafında koklayan bir gazetecidir. Temelde burada olan şey Li’nin hükümetin virüsten etkilenen gerçek insan sayısını değiştirdiğini / sakladığını öğrendi. Li, bu şeylerden daha fazlasını yapmaya devam etti, yani hükümetin bir şey sakladığı doğruysa, Li hükümetle kötü zaman geçirecek.

Youtube’a yüklenen 5. videosunda, yolda bir araba hakkında açıkça çılgınca olduğunu görebilirsiniz. Doğru hatırlıyorsam, tanımadığı bir grup adam tarafından kovalanıyor ya da takip ediliyordu. Karşı karşıya geliyordu, ama teslim olmak yerine, Li speded ve oteline gitti ve saklandı. Li, tüm bu saklanan şeyi zifiri karanlıkta 3 saat boyunca yayınladı. Bundan 3 saat sonra vazgeçti ve polis tarafından tutuklandı.

2 ay boyunca Li hakkında hiçbir şey duymadık. En son videosunu youtube’da yayınlayana kadar:

https://www.youtube.com/watch?v=m4vNPnvEREc&t=18s

Bu video beni gerçekten korkuttu çünkü biliyorum ve onu izleyen herkes burada bir şeylerin yanlış olduğunu biliyor. Her şey senaryolanmış gibi görünüyor. güvenilir bir bilgiyi talep edecek hiçbir şey bilmiyorum ama duyguları yeterince iyi biliyorum ve Li’yi burada, tükürdüğü herhangi bir kelimenin gerçekliğinin olmadığı görünür bir monotonik sesle görüyorum. Kelimenin tam anlamıyla hükümetin sırrını kırmaya çalıştığından bahsetmiyorum bile. Onları övmek ve teşekkür etmek için (korkutucu korkutucu kısım).

Yine, bunu paylaşmamın tek nedeni popülerlik veya herhangi bir şey istemem değil. Li’nin son videosunda olduğu gibi konuştuğunu gördüğümde gerçekten çok kötü hissediyorum. Burada güvenilir bir temeli olmayan şeyleri talep etmiş olabilirim, bu yüzden lütfen iddialarımı ciddiye almayın.

Yan not: Aynı konuyu ele alan ve iz bırakmadan ortadan kaybolan başka bir gazeteci de var.

Komplo: Buradaki komplo zaten çok açık, bu yüzden bu konuda fazla bir şey söylemeyeceğim.

“Aniden 2 Ay İçinde Tutulduktan İki Ay İçinde Çalışmalarını Aniden Reddeden Bağımsız Wuhan Gazeteci” için 16 yanıt

Tokat merkezden ben doruk. selam arkadaşlar web siteniz vallaha hoşuma gitti, sağolun 16-07-2020 16:36:02

Balıkesir merkezden ben Emine. selam arkadaşlar sayfa gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler 17-07-2020 00:15:07

Sinop merkezden ben Gürbüz. Merhaba sayfa gerçekten çok güzel, twitter da paylaştım 25-07-2020 08:31:10

Ankara merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşım inanki hayran bıraktı, saolun 25-07-2020 09:32:18

Bolu merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar siten vallaha çok güzel, facebookta paylaştım 28-07-2020 01:20:33

Çorum merkezden ben banu. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha dikkat çekici, teşekkürler 06-08-2020 21:46:15

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir