Diğer başlığımdaki biri mükemmel söyledi:

Komplolara böylesine yatırım yapmış (ve bu yüzden “dünyayı kurtarmaya” yatırım yapmış) bir grup insan için, aşı olmamak için kendi “hakkınızı” kutlayarak en temel ve temel ahlaki değerlere bile ihanet etmeniz inanılmaz.

Komplolar, karanlığa ışık tutmak, “gerçeği” ortaya çıkarmak, böylece başkalarına da rehberlik etmekle ilgilidir. Komplolar, dünyayı daha iyi hale getirmek için dünyadaki kötü şeyleri ortaya çıkarmakla ilgilidir.

Aşılama saçmalığı bir yana, Reddit ve diğer yerlerdeki komplo topluluğu o kadar nefret dolu, kaba ve kendi kendine emiliyor ki aslında şaşırtıcı.

“İnsanları uyandırmaya” çalışan insanlar gibi konuşmuyorsunuz. Kahramanlar veya ahlaki açıdan uygun insanlar gibi konuşmuyorsunuz. Dürüst vatandaşlar ya da Tanrı’ya karşı dürüst Hıristiyanlar ya da destekleyici insanlar ya da herhangi bir şey gibi konuşmuyorsunuz.

Hepiniz aptal gibi konuşuyorsunuz, sade ve basit. “Doğru” hissetmekten öfkelenen pislikler. Ve bunun komik (ve inanılmaz derecede iç karartıcı) yanı, o pislik olmaktan zevk almanızdır. Bu başından beri senin görevindi. Asla insanları eğitmek ya da hakikat bombaları atmak ya da kendiniz için yazdığınız hayal ürünü, Pynchon-ian anlatı ile ilgili değildi. Sadece üstün olmakla ilgiliydi.

Komplo topluluğu, hepinizin “karşı” olduğunu iddia ettiğiniz milyarderler kadar kötü ve boktan. Üzücü bok.

Author

34 Comments

1. Çanakkale merkezden ben . Merhaba herkese paylaşımınız yeminle mükemmel, tebrikler 17-05-2021 20:35:21

2. Bu konu : ” Anti-vax özel ürünleriniz hakkında bir not daha … ” çok güzel. Selam web siten inanılmaz iyi, face de paylaştım , ali – 441

3. Kırıkkale dan kimler var. Anti-vax özel ürünleriniz hakkında bir not daha … . selamun aleyküm paylaşımınız inanki çok hoşuma gitti, şukuladım , hatice – 245

4. Elazığ merkezden ben banu. Mrb sayfanız vallaha billaha iyi, facebookta paylaştım 17-05-2021 20:49:26

5. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Anti-vax özel ürünleriniz hakkında bir not daha … ” çok güzel. Mrb paylaşımınız inan ki çok hoşuma gitti, saolun , elif yılmaz – 396

6. Bolu dan kimler var. Anti-vax özel ürünleriniz hakkında bir not daha … . selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz çok iyi, teşekkürler , doruk – 6

7. Bu konu : ” Anti-vax özel ürünleriniz hakkında bir not daha … ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , ali – 241

8. Gürbüz Reply

Merhabalar paylaşım inanki dikkatimi çekti, şukuladım

9. Ankara merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar sayfan inanki hoşuma gitti, teşekkürler 18-05-2021 18:27:04

10. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm siteniz inanki iyi, tebrikler

11. Bu konu : ” Anti-vax özel ürünleriniz hakkında bir not daha … ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz harbiden hayran edici, şukuladım , memo – 149

12. Antalya merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 23-05-2021 03:34:16

13. Selam web siteniz inanki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

14. Gaziantep merkezden ben Emine. Selamlar web siten vallaha çok güzel, teşekkürler 23-05-2021 23:42:05

15. Giresun merkezden ben gaye. Selam herkese siteniz süper ötesi dikkat çekici, twitter da paylaştım 30-05-2021 00:54:54

16. Merhabalar paylaşım süper ötesi hoşuma gitti, teraziye tıkladım

17. Uşak merkezden ben doruk. Selam paylaşım vallaha billaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 09-06-2021 12:25:10

18. Ardahan merkezden ben Emine. Mrb web sitesi ciddiyim dikkat çekici, tebrikler 09-06-2021 21:30:52

19. selam arkadaşlar web siten gerçekten çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

20. Elazığ merkezden ben Emine. Slm paylaşımınız inan ki çok güzel, linkedinde paylaştım 17-06-2021 10:54:27

21. Bu konu : ” Anti-vax özel ürünleriniz hakkında bir not daha … ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi cidden çok güzel, şukuladım , ali – 452

22. Bu konu : ” Anti-vax özel ürünleriniz hakkında bir not daha … ” çok güzel. Merhaba herkese web siten süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Aylin – 228

23. Bu konu : ” Anti-vax özel ürünleriniz hakkında bir not daha … ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın inanki çok iyi, sağolun , Emine – 339

24. Bu konu : ” Anti-vax özel ürünleriniz hakkında bir not daha … ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın gerçekten hayran bıraktı, teşekkürler , ali – 281

25. Bu konu : ” Anti-vax özel ürünleriniz hakkında bir not daha … ” çok güzel. Merhaba sayfan inanılmaz mükemmel, twitter da paylaştım , – 64

26. Selamlar paylaşımınız yeminle çok iyi, face de paylaştım

27. Bu konu : ” Anti-vax özel ürünleriniz hakkında bir not daha … ” çok güzel. Merhaba paylaşımın inanki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 181

28. selam arkadaşlar web siten harbiden çok iyi, facebookta paylaştım

29. elif yılmaz Reply

Merhaba sayfanız süper ötesi hoşuma gitti, teraziye tıkladım

30. Selam paylaşımınız süper ötesi mükemmel, twitter da paylaştım

31. Trabzon merkezden ben ali. Mrb web sitesi cidden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 21-07-2021 04:08:24

32. Iğdır merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web siten inanki çok güzel, sosyal medyada paylaştım 24-07-2021 07:21:08

33. Çankırı merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar paylaşımınız gerçekten hoşuma gitti, tebrikler 27-07-2021 08:31:22

34. Tokat merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese paylaşım valla mükemmel, twitter da paylaştım 03-08-2021 23:53:11

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link