Kategoriler
Genel

Araştırmalar doğal koronavirüs kürleri olarak quercetin, çinko

Dünya devam eden COVID-19 pandemisinin etkilerinden çıkmaya devam ederken, bitki kökenli bir bileşik – quercetin – bir araştırma yapan iki araştırmacının ilgisini çekti. ölümcül hastalık için potansiyel tedavi.

Michel Chrétien, araştırmacı Montreal Klinik Araştırma Enstitüsüve Majambu Mbikay Ottawa Üniversitesi, şimdi kullanma olasılığını araştırıyoruz COVID-19 için bir tedavi olarak quercetin, bileşiğin zaten kanıtlanmış olduğunu belirterek enfeksiyon tedavisinde başarılı ölümcül Ebola ve Zika virüslerinin neden olduğu.

Chrétien’e göre, o ve Mbikay, ilacın, COVID-19 pandemisinin bu yazıdan 2.6 milyondan fazla insanı enfekte ettiği ve 184.235 kişiyi öldürdüğü iddia edilen doğum yeri olan Wuhan’daki klinik araştırmanın başlamasıyla ilgili onay bekliyor. Dünya.

Chrétien bir röportajda “Tamam, Çin’den alır almaz harekete geçmeye hazırız” dedi.

Bulaşıcı hastalıkların tedavisi için Quercetin

Bir tür flavonoid veya bitki pigmenti olarak, quercetin sadece bir kişinin fiziksel performansını arttırma, alerjilerle mücadele etme ve genel sağlığını koruma kabiliyeti için değil, aynı zamanda hem A hem de B tür influenza – H1N1 ve H3N2 virüs suşlarını da inhibe etme kabiliyeti – ve hatta birkaç koronavirüs tipinin replikasyonunu yavaşlatır.

Bununla birlikte, Chrétien, bileşiğin COVID-19 için bir tedavi seçeneği olarak etkinliğinin, halk arasında “yanlış umutlar” yaymaktan kaçınmak için kanıtlanması gerektiğini söylerken, Mbikay, potansiyeli konusunda iyimser olduğunu söyledi.

SARS-COV-2’nin (COVID-19’a neden olan virüs), ondan önce gelen virüslerle aynı enfeksiyon mekanizmasına sahip olduğuna inanıyor. Bu, ilacın yeni koronavirüsü diğer suşları etkilediği gibi etkileyebileceği anlamına gelebilir.

Chrétien ile bileşik üzerinde çalışan Mbikay, “Bu ilacın virüslerin girişini engellediğine inanıyoruz… böylece aynı anda birkaç virüse saldırabilirsiniz” SARS salgınının ilk günlerinden beri dedi 2003 yılında.

Chrétien, kendi adına, ilacın denemelerinin hızlı olmasını umduğunu ve böylece ekibinin ve quercetin’in COVID-19 tedavisinde güvenli ve etkili olup olmadığını hemen doğrulayabileceğini umduğunu söyledi.

Chrétien, ilacın denemelerinin, ekibi ile geliştirdiği protokolü takip edeceğini açıkladı.

Chrétien’e göre, kendisi ve ekibi reaksiyonlarını izlemeden önce yaklaşık 20 ila 30 hastaya quercetin verecekler. Bu süreç ertesi hafta yeni hastalarda tekrarlanacaktır.

Chrétien, kendisinin ve ekibinin bu dönemde sadece klinik veriler toplamakla kalmayacağını, aynı zamanda haftalık olarak – günlük olmasa bile – dahil olanları da değerlendireceklerini ve quercetin’in 60 içinde COVID-19’u tedavi etme yeteneği üzerinde sonuçlara sahip olmalarının mümkün olduğunu da sözlerine ekledi. klinik çalışma günleri.

Quercetin: Doğal, düşük maliyetli bir COVID-19 tedavisi?

Neden gelişmeye zorlandıklarının önemli bir nedeni kuersetin COVID-19 için bir tedavi olarak, Mbikay, nispeten düşük maliyetli doğası nedeniyle olduğunu söyledi.

“Pahalı değil. Bu doğal bir ürün. Doğada bulunur ve bitkilerden arındırılır, ”dedi Mbikay, şu anda bazı COVID-19 hastalarında kullanılan anti-viral ilaçların enjeksiyon başına 1.000 dolara kadar fiyat etiketi taşıdığını belirtti.

Mbikay, “Şu anda mevcut olanlarla karşılaştırıldığında, fiyat açısından karşılaştırmıyor,” diyen Mbikay, şu anda küresel salgını yavaşlatmanın uygun fiyatlı bir tedavi oluşturmanın anahtarı olduğunu da sözlerine ekledi. (İlişkili: Koronavirüs, savaşan bağışıklık hücrelerini devre dışı bıraktığı ve bazı insanlarda yeniden aktif hale geldiği için endişeler artmaktadır.)

Mbikay, quercetin’in COVID-19 hastaları için bir tedavi seçeneği olarak kullanıldığında günde sadece 2 dolara mal olacağını ekledi.

Çinko: Umut verici bir antiviral ajan

Son araştırmalara göre COVID-19 için bir başka olası tedavi çinkodur.

Cerrahi Anabilim Dalı Oneel Patel Melbourne Üniversitesi dedim Çeşitli çalışmalar İnsan vücudundaki önemli bir eser mineral olan çinkonun SARS ve soğuk algınlığına neden olan virüslerin proliferasyon hızını yavaşlatmada etkili olduğunu göstermiştir.

Bunun anlamı şudur ki çinko COVID-19’a karşı bir ilaç olarak hareket etme potansiyeline sahiptirDedi Patel. Şu anda intravenöz çinko klorür içeren hastalar için bir tedavi planı üzerinde çalışıyor.

Patel ile proje üzerinde çalışan Joseph Ischia’ya göre, şu anda günlük çinko klorür enjeksiyonunun COVID-19 hastalarına fayda sağlayıp sağlamayacağını test etmek için bir klinik araştırmayı hızlı bir şekilde takip etme aşamasındalar.

Ischia, “Şu anda COVID-19 olan ve solunum yetmezliği riski yüksek olan hastalar için spesifik bir tedavi yoktur, bu da bu çalışmanın klinik sonuçları üzerinde büyük bir pozitif etki yapma potansiyeli olduğu anlamına gelir.

O ve Patel, deneme sırasında Phebra’nın Sydney’deki çok amaçlı steril enjekte edilebilir tesisinde üretilen intravenöz çinko enjeksiyonlarını kullanacaklarından Phebra İcra Kurulu Başkanı Mal Eutick ile ortaklaşa çalışacaklar.

“Çinkonun bugüne kadar COVID-19 olmasa da şiddetli pnömoni ve diğer virüslerin tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu deneme, IV çinkonun mevcut pandemiye cevap vermemize yardımcı olup olamayacağını keşfetmek için olağanüstü bir fırsat ”dedi. Denemelerinin başarılı olduğu kanıtlanırsa, tedavi özellikle yüksek riskli yaşlı hastalar için çok yardımcı olabilir.

Ischia, Patel ve Eutick hastalar için aşırı dozda çinko riskini kabul ettiler.

Ischia “Çinko toksik olabilir ve hastaların güvende olmasını sağlamak için çalışmanın bir parçası olarak dikkatli bir şekilde uygulanacaktır” dedi.

“Araştırmalar doğal koronavirüs kürleri olarak quercetin, çinko” için 43 yanıt

Bilecik merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, face de paylaştım 24-04-2020 19:23:12

Bilecik merkezden ben Gürbüz. Selam paylaşımın inanılmaz çok iyi, sağolun 24-04-2020 23:08:04

Kastamonu merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar paylaşımın süper ötesi hoşuma gitti, teşekkürler 25-04-2020 06:30:56

Bilecik merkezden ben Emine. selamun aleyküm web sitesi valla güzel, tebrikler 27-04-2020 11:00:28

Osmaniye merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siten ciddiyim hayran bıraktı, saolun 01-05-2020 12:33:33

Gümüşhane merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar sayfa vallaha billaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım 05-05-2020 07:53:33

Kütahya merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar web siten yeminle çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 06-05-2020 03:31:31

Trabzon merkezden ben mehmet. Merhaba siten vallaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 11-05-2020 12:52:19

Bursa merkezden ben ziya. selamun aleyküm sayfa yeminle çok güzel, sosyal medyada paylaştım 14-05-2020 11:59:41

Ankara merkezden ben ziya. selamun aleyküm sayfa harbiden güzel, teraziye tıkladım 14-05-2020 11:59:47

Çankırı merkezden ben elif yılmaz. Selam siteniz vallaha billaha çok güzel, teraziye tıkladım 14-05-2020 11:59:50

Eskişehir merkezden ben gaye. Selam sayfa harbiden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 14-05-2020 11:59:54

Erzincan merkezden ben Emine. selam arkadaşlar paylaşım inanki güzel, facebookta paylaştım 14-05-2020 12:00:15

Bingöl merkezden ben Aylin. Merhaba siteniz valla hayran bıraktı, twitter da paylaştım 01-06-2020 18:36:24

Eskişehir merkezden ben mehmet. selamun aleyküm sayfa inanki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 01-06-2020 20:16:50

Zonguldak merkezden ben ziya. Slm paylaşımınız süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım 06-07-2020 22:57:16

Kars merkezden ben Gürbüz. Selam sayfan inanılmaz hayran edici, twitter da paylaştım 17-07-2020 10:07:06

Sivas merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar sayfa vallaha billaha dikkatimi çekti, saolun 22-07-2020 10:47:59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir