Gördüğünüz diğer bazı gönderiler hakkında birkaç söz.

https://www.reddit.com/r/conspiracy/comments/o5z55l/all_humans_are_slaves_this_is_the_ultimate/ – veya – https://archive.is/OWmfD

veya sadece “archon” için arama yapın: https://www.reddit.com/r/conspiracy/search/?q=archon&restrict_sr=1

Bu yazıları son zamanlarda oldukça sık gördüm ve en azından başka bir bakış açısı sunmaya karar verdim.

Her şeyden önce, yazarın bahsettiği şey, Gnostisizm adı verilen çok eski bir inançtır: MS 1. yüzyılda gelişmeye başlayan dini bir doktrin.

Aşağıda açıklayacağım bazı temel inançları var;

1. Gnosis, bir insan için tüm yaşamı boyunca en önemli şeydir.

2. Dünyamızı kusurlu ve hata olarak görmek

3. Dünyamızı yaratan kötü niyetli ve kusurlu bir varlık

4. Gizli bir Tanrı.

Gnostikler, dünyamızın kusurlu ve biraz kötü bir varlık tarafından yaratıldığına ve bu nedenle kusurlu, keder ve uyumsuzlukla dolu olduğuna inanırlar.

Bununla birlikte, arketipsel bir ilk varlık olarak İsa figürü, çeşitli felsefi görüşlerden farklıdır ve küçük sohbetimizin kapsamı veya amacı olmadığı için bunu burada tartışmayacağım.

Gnostisizm, Hıristiyanlık yanlısı dönemden kaynaklanan tek hareket değildir; aslında başka bir büyük felsefe gelişti: hermetizm.

Her ikisi de (Reitzenstein’a göre) hıristiyanlardan büyük ölçüde etkilenmişti ve her iki grup da Tanrı ile insan arasındaki temel ilişkinin gnosis yoluyla bulunabileceğine ve sonunda Tanrı ile bir olacağına inanıyordu.

Bu yeni bir şey değil, örneğin Bhagavad Gita bu “Gnosis”ten MÖ 400 ila 200 yılları arasında bahsetti.

“Gerçek yogiler, bilinçlerini Tanrı ile birleştirerek, tüm canlıları Tanrı’da ve Tanrı’yı ​​tüm canlılarda eşit gözle görürler.”

Bhagavad Gita 6:29

— Lord Krishna

“Beni her yerde görenler ve bende her şeyi görenler için, ben asla kaybolmam ve onlar benim için asla kaybolmazlar.”

Bhagavad Gita 6:30

— Lord Krishna

Bu nedenle, orijinal yazarın dediği gibi burada kapana kısıldığımızı ve sadece köle olduğumuzu varsaymak yanlıştır.

Gnosis olarak bilinen bir süreçle tüm evrenin temel gerçeğini deneyimlemek için buradayız.

Gnosis, Buddha’nın sahip olduğu aydınlanma ile karşılaştırılabilir.

Gnostisizm ile Hermetizm arasındaki temel ve temel fark, Tanrı’nın doğasına odaklanır; Hermetizm genellikle iyimser iken, Gnostisizmin birçok biçimi yaratıcı hakkında karamsardır.

Her ikisi de, insanın arzularını kontrol etmesi ve onlara bağlı kalmaması gerektiği konusunda hemfikirdir, çünkü arzular bu dünyanın kötülüğüdür.

Gnosis, kurtuluşa ulaşmanın yoludur, eğer gnosise ulaşamazsanız, o hakikat sizin bir parçanız olana ve siz hakikat olana kadar reenkarne olursunuz.

Demiurge’un (Gnostisizm, bu dünyayı yaratan şeytani varlık) arkasındaki gizli el, izlememiz gereken yoldur.

Şu anda bu evreni kimin veya neyin “yönettiği” önemli değil, önemli olan her şeyin tek bir noktadan kaynaklanması ve Gnosis aracılığıyla o noktaya geri dönüp kendi gerçek doğamızı tanımamızdır.

Cehalet tüm kötülüklerin köküdür, arzular bizi bağlar ve kendi gerçek doğamızı unutturur.

Kişi bu Gnosis’e nasıl ulaşabilir?

Bu soruya cevap verilemez, kendin bulmalısın. Bunu yapınca her şey netleşecek.

Kötü seçkinler, kötü güçler veya dünyada olup biten her şey hakkında konuşmayı bırakalım.

Bu yeni bir şey değil, her zaman böyle olmuştur.

Gitmeden önce sizi biraz düşündürmek için bir alıntı bırakmak istiyorum:

“Her birinin inancı, doğasına uygundur, ey Arcuna.

İnsan inancından oluşur; Bir erkeğin inancı neyse, o da öyle.”

SG 17:3

— Lord Krishna

Author

76 Comments

1. selamun aleyküm paylaşımın inanki hoşuma gitti, tebrikler

2. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Mrb paylaşım inanılmaz hayran edici, sağolun , emin – 206

3. elif yılmaz Reply

Mardin merkezden ben elif yılmaz. Mrb sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, tebrikler 06-07-2021 15:30:08

4. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Selamın aleyküm siten inanılmaz hayran bıraktı, face de paylaştım , ahmet – 385

5. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim mükemmel, teşekkürler

6. Selamın aleyküm sayfan süper ötesi dikkatimi çekti, face de paylaştım

7. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Selam herkese sayfanız inanılmaz ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , emin – 8

8. Merhaba siten ciddiyim hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

9. selam arkadaşlar web siten yeminle çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

10. Edirne dan kimler var. Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. . Selam herkese paylaşım gerçekten iyi, teraziye tıkladım , ahmet – 273

11. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Selam web sitesi vallaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım , Hasan – 342

12. Selamın aleyküm bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım

13. Ankara merkezden ben banu. Selamlar siten inanki hayran edici, tebrikler 06-07-2021 15:44:41

14. Adıyaman merkezden ben doruk. Slm siteniz vallaha iyi, linkedinde paylaştım 06-07-2021 15:44:45

15. Elazığ dan kimler var. Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. . Merhabalar sayfa harbiden dikkatimi çekti, şukuladım , ali – 331

16. Giresun merkezden ben Aylin. Merhaba paylaşımın inanılmaz hayran edici, linkedinde paylaştım 06-07-2021 15:46:59

17. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Merhabalar sayfan vallaha billaha çok iyi, facebookta paylaştım , ali – 165

18. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımınız gerçekten hoşuma gitti, facebookta paylaştım , doruk – 384

19. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Merhaba web siteniz harbiden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 23

20. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi süper ötesi hoşuma gitti, face de paylaştım , ahmet – 301

21. Çankırı dan kimler var. Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. . Selam herkese paylaşım harbiden mükemmel, face de paylaştım , Hasan – 259

22. Tunceli dan kimler var. Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. . Selam paylaşımın harbiden hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 456

23. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Selamlar web siteniz gerçekten iyi, facebookta paylaştım , ziya – 139

24. Isparta dan kimler var. Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. . Slm paylaşımınız harbiden çok hoşuma gitti, şukuladım , emin – 399

25. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Merhaba sayfa gerçekten çok iyi, şukuladım , Aylin – 317

26. Isparta merkezden ben gaye. Selam web sitesi ciddiyim hayran edici, sağolun 06-07-2021 16:06:20

27. Sivas merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web sitesi inanılmaz hayran bıraktı, teraziye tıkladım 06-07-2021 16:07:58

28. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz inanki hayran bıraktı, teşekkürler , ahmet – 477

29. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Merhaba web siten yeminle hayran edici, teşekkürler , ali – 276

30. Merhaba paylaşım inan ki ilgi uyandırıcı, şukuladım

31. Merhaba herkese sayfanız harbiden hayran bıraktı, twitter da paylaştım

32. Merhaba sayfa vallaha billaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

33. Yozgat merkezden ben banu. Merhaba herkese sayfan vallaha billaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım 06-07-2021 16:15:45

34. Kahramanmaraş merkezden ben ali. selam arkadaşlar sayfanız valla hayran bıraktı, twitter da paylaştım 06-07-2021 16:17:08

35. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız valla hoşuma gitti, şukuladım , ali – 261

36. Selam herkese bu web sitesi valla iyi, sosyal medyada paylaştım

37. Kayseri merkezden ben ahmet. selamun aleyküm paylaşımınız vallaha güzel, şukuladım 06-07-2021 16:21:03

38. Kilis dan kimler var. Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. . selamun aleyküm siteniz inanılmaz çok güzel, teraziye tıkladım , – 389

39. Bilecik merkezden ben doruk. Selamın aleyküm sayfan cidden çok güzel, face de paylaştım 06-07-2021 16:24:00

40. Selam herkese web sitesi süper ötesi hayran edici, sağolun

41. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın harbiden dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , ziya – 84

42. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Selam herkese web siten inanki mükemmel, facebookta paylaştım , Gürbüz – 297

43. Van merkezden ben ziya. selam arkadaşlar web siteniz süper ötesi çok güzel, facebookta paylaştım 06-07-2021 16:29:38

44. Antalya merkezden ben memo. Slm web siteniz gerçekten hoşuma gitti, sağolun 06-07-2021 16:31:55

45. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımınız ciddiyim hayran bıraktı, şukuladım , ali – 295

46. Bartın dan kimler var. Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. . Selam herkese bu web sitesi valla çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 119

47. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. selamun aleyküm siten süper ötesi hayran edici, saolun , ali – 88

48. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz inanki çok iyi, saolun , Aylin – 8

49. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan yeminle hayran bıraktı, teşekkürler , elif yılmaz – 242

50. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi gerçekten hayran edici, linkedinde paylaştım , – 273

51. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Mrb paylaşımınız vallaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , gaye – 169

52. elif yılmaz Reply

Mardin dan kimler var. Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. . Merhaba herkese siteniz harbiden dikkat çekici, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 483

53. Artvin merkezden ben hatice. selamun aleyküm web siten valla hayran bıraktı, face de paylaştım 15-07-2021 08:28:22

54. Çankırı merkezden ben . Selam sayfan inanılmaz hoşuma gitti, teraziye tıkladım 18-07-2021 15:35:38

55. elif yılmaz Reply

Kırklareli merkezden ben elif yılmaz. Selam bu web sitesi inanki iyi, linkedinde paylaştım 23-07-2021 22:32:07

56. Selam herkese paylaşım harbiden dikkatimi çekti, sağolun

57. Yozgat dan kimler var. Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. . Merhaba herkese paylaşımın yeminle iyi, teşekkürler , ali – 342

58. Siirt merkezden ben Hasan. Merhaba herkese web siten cidden dikkat çekici, twitter da paylaştım 05-08-2021 19:17:51

59. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler

60. Afyon merkezden ben doruk. Selamın aleyküm siteniz ciddiyim dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 06-08-2021 10:19:55

61. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Selam herkese sayfanız harbiden mükemmel, facebookta paylaştım , ali – 422

62. Hatay merkezden ben banu. Mrb paylaşımınız valla hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 26-08-2021 13:40:08

63. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Mrb paylaşımın vallaha billaha hoşuma gitti, sağolun , Emine – 19

64. Burdur merkezden ben . Merhabalar web siteniz yeminle mükemmel, şukuladım 30-08-2021 11:28:47

65. Zonguldak merkezden ben gaye. Slm web siteniz vallaha çok güzel, face de paylaştım 31-08-2021 19:35:00

66. elif yılmaz Reply

Diyarbakır dan kimler var. Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. . Selamlar sayfanız vallaha mükemmel, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 194

67. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Mrb siten harbiden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 492

68. Bu konu : ” Archons, Devils, Demiurge ve burada gördüğünüz diğer şeyler. ” çok güzel. Selamlar web siteniz vallaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 434

69. Artvin merkezden ben memo. Selam siteniz inanılmaz mükemmel, teşekkürler 24-09-2021 17:58:30

70. Afyon merkezden ben ali. selamun aleyküm sayfan gerçekten hoşuma gitti, teraziye tıkladım 26-09-2021 15:17:31

Write A Comment