Artık Nakit Kabul Edilmiyor mu?

Son zamanlarda nakit kabul etmeyi bıraktığım bir yer var, “Yalnızca Banka / Kredi Kartları. Lütfen NAKİT YOK.” işareti okur. Bunun gibi küçük bir işletmenin, geri ödeme olasılığı ve çalışanlar için bahşiş verme olasılığı nedeniyle nakdi teşvik edeceğini düşünürsünüz. Ancak durum bu değil.

Ben işin içinde değilim, bu yüzden sadece bunun NEDEN uygulandığına dair tahminde bulunabilirim. Tahminime göre bankalar ve hükümet müşteriler ve vatandaşlar üzerinde daha fazla kontrol istiyor. Para birimini kontrol ederseniz, elinde tutan kişiyi de kontrol edersiniz.

Bunu perspektif haline getirmek için sosyal medya platformlarına bir göz atalım. Tercih edilen anlatıya aykırı fikirleri paylaşan insanları yasaklayan pek çok özel platform, buna twitter, reddit, FB, vb. Dahildir. Birçoğu onların ifade özgürlüğünü yasakladığını düşünür (bunu özel bir şirketin yapmaya hakkı olduğunu düşünüyorum).

Şimdi, mantıklı bir sonraki adıma geçelim: bankalar sizi tamamen aynı şey için yasaklıyor. FB sizi yasaklarsa, bankanıza yasaklandığınızı bildirebilir ve banka “paranıza” erişmenizi engelleyebilir. Bu nedenle, bankada paranız olduğu ve paranıza erişiminiz olmadığı için yemek yiyemeyeceksiniz.

Çok uzak geliyor mu? Değil. Daha önce de oldu. Bana inanma Julian Assange’a bir bakın. Medya platformları tarafından yasaklandı, sonra bankalar tarafından, şimdi hapiste.

Sosyal Medya> Banka> Hapis

Yıllar önce Assange’ı desteklemediğimi söyledim, onlar bizim için gelecekler. Assange biziz.

Ne yapabilirsin? Paranı bankadan çıkarmak mı? Yakın gelecekte herhangi bir şey satın almak için nakit kullanamazsınız, eğer bankada kalırsanız, paranıza el koyduklarında veya erişiminizi engellediklerinde becerileceksiniz. Yıllardır olan budur. İran, Venezuela, Küba, vb .’deki tüm Federal Rezerv yaptırımlarını düşünün. Federal rezervdeki o 8 küçük herif, Julian Assange’ın parasını almasını engelledi. Şimdi, 8 küçük adam bizim için geliyor. Doları bırakmalısın. Sana paranla ne yapacağını söylemeyeceğim. Julian’ın birkaç yıl önce bitcoin’e zorlandığını söyleyeceğim. Ancak, başka birçok seçenek var. İyi şanslar.

FreeAssange

DeadTheFed

B planı

Ayrıca notabug.io/t/DeadTheFed

“Artık Nakit Kabul Edilmiyor mu?” üzerine 14 yorum

1. Aksaray merkezden ben ahmet. Selam herkese web siten yeminle dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 28-08-2020 22:54:51

2. Burdur merkezden ben banu. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle hoşuma gitti, twitter da paylaştım 28-08-2020 23:59:46

3. Mersin merkezden ben Aylin. Merhaba herkese siteniz inanki ilgi uyandırıcı, şukuladım 03-09-2020 03:30:28

4. Hakkari merkezden ben gaye. Slm paylaşımınız inanılmaz dikkat çekici, teraziye tıkladım 02-10-2020 09:51:26

5. Iğdır merkezden ben doruk. Merhaba web siten inan ki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 19-10-2020 05:32:18

Yorum yapın