Merhaba. Bu teknik olarak bir komplo yazısı değil, kusura bakmayın ama gidecek başka bir yer bulamıyorum. Sidney Avustralya’lıyım ve şu anda kilit altındayız. Genellikle reddit’i sadece komik videolar ve memler için kullanırım, siyaset için değil, ama yakın zamanda yakın bir arkadaşım bana geceleri uyuyamamamı sağlayan bir şey söyledi. Bunu düşünmeden edemiyorum ve onu göğsümden atmalıyım.

Bu covid saçmalığının büyük bir örtbas olduğu açık. McCaul’un Kongre’ye sunduğu son raporunda artık tartışılmaz bir kanıtımız var. Hepsi Fauci tarafından zengin olmak için yaratıldı, aşının güvenli olduğu kanıtlanmadı ve zaten covid’i bile durdurmuyor. Beni yanlış anlama, ben aşı karşıtı değilim. Diğer aşılarla iyiyim, sadece covid olanlarla değil. Ve arkadaşım da bunların hepsini biliyor. Ama sonra bana yine de aşı yaptırmayı düşündüğünü söyledi. ben gibiydim; “Abi sen deli misin?” Dediği bu…

O: “Bak, örtbasın ne kadar ileri gittiğini bilmek zor ama sanırım emin olduğum bir şey var; aşı covid’den daha ölümcül değil. Doğru? Covid’i durdurmuyor ve yetkililerin inanmamızı istediği kadar güvenli değil ama kesinlikle covid’in kendisinden daha kötü olamaz! Çünkü öyle olsaydı, o zaman sonunda aşıdan covid’den daha fazla insan ölecek. Ve sonra ne olur? Herkes sağlık yetkililerine dönüp diyecek ki; “bu da ne? Güvenli olduğunu söylemiştin! Covid’i durduracağını söylemiştin! Covid’den daha kötü!!” Doğru? Herkes onlara sırtını dönecekti! Kimse onlara bir daha güvenmeyecekti ve hepsi işlerini kaybedecek ve toplu soykırımdan ömür boyu hapis cezasına çarptırılacaklardı! Aşılarının covid kadar ölümcül olmadığından tamamen %100 emin olmadıkça sağlık yetkililerinin hapishaneyi riske atmasına imkan yok. Güvenli olduğundan veya işe yaradığından değil, sadece virüsün kendisi kadar kötü olmadığından. Mantıklı olmak? İyi. Artık virüsü biliyoruz ve aşı Fauci tarafından bir Wuhan laboratuvarında oluşturuldu. Sonra dünyaya “aşısını sihirli bir şekilde açıklar” ve onu ve arkadaşlarını daha da zenginleştirir. Aynı zamanda, politikacılar, aşıyı halklarını her şeyi kilitlemeye ikna etmek için kullanabileceklerini fark ettikleri için, seçimleri geciktirmek, onları diğer sorunlardan vb. sizi öldürme olasılığı 3.000’de 1’dir, ancak işe yaramayan ve aynı derecede ölümcül olan bir aşıdan tamamen memnunlar. Tamam, durum bu. Berbat ama bu konuda ne yapabiliriz?”

Ben: “Onları dinlemiyoruz.”

O: “Doğru, yani aşı yaptırmayalım, o zaman önümüzdeki 10 yıl boyunca uygun bir aşı bekleyerek kilit altında kalırız, bu arada tüm eğlenceli şeyler kapanır; kulüpler, barlar, parklar, tatil yerleri, spor – her şey, arkadaşlarınızı göremezsiniz, seyahat edemezsiniz, ülkeyi terk bile edemezsiniz, yapabileceğiniz tek şey çalışmak ve evde kalmak. Ama ya başka bir seçenek varsa? Şimdi beni iyi dinle. Peki ya aşıyı gerçekten alırsak? 3.000’de 1 ölme ihtimalin var. Ama bir düşünün – şimdi, hükümetin artık hiçbir bahanesi yok, bizi kilit altında tutamazlar. Sokağa çıkma yasağı sona eriyor, ancak herkes covid oluyor ve aşı işe yaramadığı için birkaç kişi yeniden ölmeye başlıyor. Ve sonra ne? Hükümet tıka basa dolu! Bizi tekrar kilit altına alamazlar çünkü o zaman herkes “um, hayır. Hepimiz aşılanırsak sokağa çıkma yasağı olmayacağını söylediniz”. Zaten yapsalar bile artık kimse onlara güvenmeyecek ve o zaman herkes gerçeği anlayacak! Herkes bize katılacak. Artık azınlık olmayacağız – çoğunluk olacağız! Ya da sokağa çıkma yasağını sona erdirmezlerse, o zaman hayatımızı geri alırız ki yine de kazanalım! Her iki şekilde de kazanırız! Ama önce aşı olmalıyız, çünkü hükümetin bizi tecritte tutmasının tek bahanesi bu. Herkesi bu “aşı” ile kandırdılar, ama onların yanıldıklarını kanıtlamanın tek yolu dediklerini yapmak ve herkese ne olduğunu göstermek. Ve bunun bize tek maliyeti, ölme olasılığınız 3.000’de 1’dir.”

Ben: “Evet ama o zaman virüs yeni bir türe dönüşecek ve tekrar tecritte olacağız.”

O: “Tamam ama o zaman hükümetin yeni bir aşı sözü vermesi gerekecek. Bir çıkış yolu olduğunu ummadan bizi tecritte tutamazlar. Doğru? Bu yüzden aşıya ihtiyaçları var. Yani yeni bir aşı yapacaklar, sonra tekrar alıyoruz! Çalışıp çalışmaması önemli değil, sadece al. Seni covid’den daha fazla öldürmez. Ve covid ölme ihtimaliniz 3.000’de 1. Küçücük! Bu yüzden yeni aşıyı alın. Ardından karantina sona eriyor ve sonra ne olacak? Başka bir varyant mı? Fark etmez, yeni aşılarını tekrar yaptırın! Sadece yapmaya devam et, yapmaya devam et, insanlar kalıbı görmeye başlayacak. Aşı olmanın hiçbir fark yaratmadığını, sadece yeni çeşitler yarattığını anlamaya başlayacaklar. Ve sonra ne yapabilirler? O zaman ne bahaneleri olacak?”

Ben: “Bilmiyorum dostum, bana çok riskli geliyor.”

O: “Biliyorum ama bir şeyler yapmalıyız, değil mi? Böyle yaşamaya devam edemeyiz. Sonunda tecritten çıksak bile seyahat etmemize izin vermezler ve yaşamaya değer her şey bize kapatılır. Saçmalık adamım – gerçekten böyle mi yaşamak istiyorsun? Peki ya çocuklarınız, onların böyle bir dünyada büyümesini ister misiniz? Bir şeyler yapmalıyız… Bak anlıyorum. Azınlığız çünkü. İnsanların çoğunluğu nasıl bu kadar aptal olabilir? Bu beni de sinirlendiriyor, bundan nefret ediyorum. Ama nefretinin seni kontrol etmesine izin vermemelisin, onunla savaşmalısın! Nefret bu yüzden kaybediyoruz. Nefret, tam olarak hissetmemizi istedikleri şeydir. Ona güveniyorlar. Hata yapma, bu bir savaş. Bu bir hakikat savaşı. Ve şu anda, gerçek kaybediyor. Kaybediyoruz ve daha da kötüye gidiyor. Yani kazanmak istiyorsak akıllıca savaşmalıyız. Tek savunmalarını ortadan kaldırmamız gerekiyor – herkesin aşı olmadığı gerçeği. Bunu al ve ellerinde hiçbir şey yok. İşte böyle kazanıyoruz! Ve bunun bize maliyeti, ölme ihtimalimiz 3.000’de 1’dir. Savaşı kaybederiz ama savaşı kazanırız.”

Okuduğunuz için teşekkürler. Yani ne düşünüyorsun?

26 Comments

1. Selamlar paylaşımınız cidden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

2. Bu konu : ” Artık ne düşüneceğimden emin değilim… ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , doruk – 247

3. Selamın aleyküm web sitesi yeminle çok iyi, tebrikler

4. Bu konu : ” Artık ne düşüneceğimden emin değilim… ” çok güzel. Selamlar sayfan valla hoşuma gitti, şukuladım , ali – 461

5. Bu konu : ” Artık ne düşüneceğimden emin değilim… ” çok güzel. Selamlar paylaşımın vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , doruk – 164

6. Bu konu : ” Artık ne düşüneceğimden emin değilim… ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ali – 343

7. Selamlar web siteniz vallaha çok güzel, twitter da paylaştım

8. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Artık ne düşüneceğimden emin değilim… ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten yeminle çok güzel, şukuladım , elif yılmaz – 109

9. Selamın aleyküm siten süper ötesi dikkatimi çekti, tebrikler

10. Bu konu : ” Artık ne düşüneceğimden emin değilim… ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi çok güzel, face de paylaştım , mehmet – 27

11. Bu konu : ” Artık ne düşüneceğimden emin değilim… ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız süper ötesi hayran edici, linkedinde paylaştım , memo – 170

12. Düzce dan kimler var. Artık ne düşüneceğimden emin değilim… . selam arkadaşlar sayfan yeminle hayran bıraktı, saolun , ali – 496

13. Niğde merkezden ben Emine. selam arkadaşlar web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, sağolun 17-08-2021 05:07:24

14. Bu konu : ” Artık ne düşüneceğimden emin değilim… ” çok güzel. Merhabalar web siteniz yeminle mükemmel, şukuladım , mehmet – 161

15. Bingöl merkezden ben mehmet. Slm bu web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 19-08-2021 20:56:07

16. Artvin merkezden ben hatice. Selamın aleyküm paylaşımınız harbiden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 23-08-2021 23:42:03

17. Bu konu : ” Artık ne düşüneceğimden emin değilim… ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz inanılmaz mükemmel, teraziye tıkladım , banu – 142

18. Kütahya dan kimler var. Artık ne düşüneceğimden emin değilim… . Mrb siten inanki hayran bıraktı, face de paylaştım , Hasan – 96

19. Yozgat dan kimler var. Artık ne düşüneceğimden emin değilim… . Slm sayfanız vallaha billaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 274

20. Siirt dan kimler var. Artık ne düşüneceğimden emin değilim… . Selam web siteniz inanki dikkat çekici, teraziye tıkladım , gaye – 63

21. Kırıkkale dan kimler var. Artık ne düşüneceğimden emin değilim… . Merhaba herkese sayfan gerçekten dikkatimi çekti, şukuladım , emin – 388

22. Slm web siten cidden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

Write A Comment