Bu doğru mu?

Çünkü bu, Marek’in hastalığı sayfasından satır için satır ama ben tavuk ve Marek’i insan ve Covid ile değiştirdim.

Asıl alıntı:

Aşı, kuşların semptomları yaşamasını önleyecek ve hastalığın yayılmasını büyük ölçüde azaltacak olsa da, bir Marek Hastalığı aşısı enfeksiyonu tamamen önleyemez.

https://www.freedomrangerhatchery.com/blog/what-is-mareks-disease-and-how-to-not-lose-40-of-your-flock/

Merak, MDV’nin neden olduğu bir herpes virüsüdür, aşının semptomları azalttığı, ancak tavuk hala buna sahiptir ve onu diğer tavuklara geçirebilir. Bu, virüsün aşıyı yenmek için gelişmesi için mükemmel bir ortam yaratır ve tam olarak olan buydu.

“Aşıların son 30 yılda hastalıktan kaynaklanan kayıpları azaltmadaki başarılarına rağmen, MDV suşları, aşıların neden olduğu bağışıklık tepkilerinin üstesinden gelme yeteneği kazanarak virülansta sürekli evrim gösterdiler … virüs her yenisiyle karşı koydu. her zamankinden daha öldürücü türlerle aşı. “

Marek hastalığının evrimi – Patojen ile konakçı arasındaki aralıksız yarış için bir paradigma

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1090023304001285#:~:text=Marek%27s%20disease%20(MD)%2C%20caused,Marek%20(Marek%2C%201907).

COVID ile bu nasıl olmayacak? Dürüst olmak gerekirse beni çok korkutuyor – kendimizi başarısızlığa mı hazırlıyoruz?!?! İnsanları öldürme şansı ~% 0.01 olan bir hastalıkla ve virüsün son derece tehlikeli hale gelmesi ve herkes için ölümcül bir durum yaratması için üreme alanları oluşturacağız.

Author

7 Comments

1. Şanlıurfa merkezden ben banu. Selam bu web sitesi vallaha billaha iyi, şukuladım 16-04-2021 22:48:48

2. Kocaeli dan kimler var. “Aşı, insanların semptomları yaşamasını önleyecek ve hastalığın yayılmasını büyük ölçüde azaltacak olsa da, Covid aşısı enfeksiyonu tamamen önleyemez.” . selamun aleyküm bu web sitesi inanılmaz hayran bıraktı, teşekkürler , memo – 287

3. Kırşehir merkezden ben ali. Slm siten inan ki güzel, saolun 30-04-2021 00:43:30

4. Merhaba herkese sayfa valla mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

5. Bu konu : ” “Aşı, insanların semptomları yaşamasını önleyecek ve hastalığın yayılmasını büyük ölçüde azaltacak olsa da, Covid aşısı enfeksiyonu tamamen önleyemez.” ” çok güzel. Merhaba web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , emin – 374

6. Bu konu : ” “Aşı, insanların semptomları yaşamasını önleyecek ve hastalığın yayılmasını büyük ölçüde azaltacak olsa da, Covid aşısı enfeksiyonu tamamen önleyemez.” ” çok güzel. Selam web siteniz ciddiyim çok iyi, teraziye tıkladım , ali – 307

7. Bu konu : ” “Aşı, insanların semptomları yaşamasını önleyecek ve hastalığın yayılmasını büyük ölçüde azaltacak olsa da, Covid aşısı enfeksiyonu tamamen önleyemez.” ” çok güzel. Slm web sitesi valla güzel, sosyal medyada paylaştım , hatice – 19

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link