Hala aşı konusunda kararsızım ve sağlığımı uzun vadede etkileyebilecek bir karar vermeden önce her şeyi işlemeye çalışıyorum.

Aşı onaylanmadan önce, aşı geliştirildiğinde yüksek riskli kişilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına göre aşılanacaklarını düşünüyordum. Aşının önemini bundan daha fazla düşünmedim.

Gerçek oldukça farklı çıktı. Beni şaşırtan ilk şey, bu meselenin nasıl son derece politik bir mesele haline geldiği oldu. Ortalama bir Amerikalıdan daha solcu olduğumu düşünüyorum ve aşı konusunda temkinli olmanın sağcı olarak kabul edilebileceğine inanamıyorum.

Beni şaşırtan ikinci şey, aşı baskısı hakkında sosyal tartışmaların olmaması. Bu konuda endişesini dile getiren bir solcu yorumcu bile yok mu?

Diyelim ki bir eyaletteki yetişkinlerin %75’i aşılı. O halde sokakta karşılaştığımız her dört kişiden biri hala aşılanmıyor. Kimisi inandığı için, kimisi yan etki endişesi yüzünden… (Birinin aşı konusunda güçlü bir endişesi varsa, o kişinin aşı yaptırmaya zorlanmaması gerektiğine inanıyorum. Ayrıca bunun doğru olmadığına inanıyorum. kişiyi aşı durumuna göre ayırt etmek)

Yani iki partili sistemde insanların %25’i çok büyük bir rakam gibi gözükmüyor ama aslında dört kişiden biri ve toplumun önemli bir parçası. O zaman bu acil bir durum olduğu için seçimleri veya fikirleri bu kadar kolay reddedilmeli mi? (Kovid ölümü önemli ölçüde azalmış olsa da?)

22 Comments

1. İstanbul dan kimler var. Aşı konusunda tereddüt eden sol görüşlü ve eğitimli insan var mı? . merhaba arkadaşlar sayfan inanılmaz ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , banu – 444

2. Gürbüz Reply

Bolu dan kimler var. Aşı konusunda tereddüt eden sol görüşlü ve eğitimli insan var mı? . Selamın aleyküm web siten valla hayran edici, tebrikler , Gürbüz – 219

3. Şanlıurfa dan kimler var. Aşı konusunda tereddüt eden sol görüşlü ve eğitimli insan var mı? . Selamlar web siteniz inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , banu – 61

4. Bu konu : ” Aşı konusunda tereddüt eden sol görüşlü ve eğitimli insan var mı? ” çok güzel. Slm paylaşım yeminle mükemmel, tebrikler , ahmet – 162

5. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Aşı konusunda tereddüt eden sol görüşlü ve eğitimli insan var mı? ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım vallaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 480

6. Çorum dan kimler var. Aşı konusunda tereddüt eden sol görüşlü ve eğitimli insan var mı? . Selamlar siteniz vallaha hayran bıraktı, şukuladım , Aylin – 97

7. Bu konu : ” Aşı konusunda tereddüt eden sol görüşlü ve eğitimli insan var mı? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten harbiden mükemmel, teraziye tıkladım , mehmet – 214

8. Sinop merkezden ben ali. Merhaba herkese siteniz yeminle dikkat çekici, şukuladım 04-08-2021 11:26:07

9. Merhaba paylaşımın valla dikkat çekici, teşekkürler

10. Selam paylaşımın yeminle çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

11. Şanlıurfa dan kimler var. Aşı konusunda tereddüt eden sol görüşlü ve eğitimli insan var mı? . Merhabalar paylaşımın süper ötesi dikkatimi çekti, şukuladım , hatice – 453

12. Eskişehir merkezden ben ahmet. Merhabalar web siteniz inanki mükemmel, face de paylaştım 19-08-2021 19:37:15

13. Bu konu : ” Aşı konusunda tereddüt eden sol görüşlü ve eğitimli insan var mı? ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz ciddiyim güzel, teşekkürler , doruk – 122

14. Ordu dan kimler var. Aşı konusunda tereddüt eden sol görüşlü ve eğitimli insan var mı? . Slm sayfan cidden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 317

15. selam arkadaşlar web siten inanki hayran edici, face de paylaştım

16. Merhaba web siten ciddiyim dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

17. elif yılmaz Reply

Kütahya dan kimler var. Aşı konusunda tereddüt eden sol görüşlü ve eğitimli insan var mı? . Merhaba herkese siteniz vallaha billaha çok iyi, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 320

18. Şanlıurfa dan kimler var. Aşı konusunda tereddüt eden sol görüşlü ve eğitimli insan var mı? . Selam paylaşımın inanılmaz hayran edici, twitter da paylaştım , – 404

19. Bu konu : ” Aşı konusunda tereddüt eden sol görüşlü ve eğitimli insan var mı? ” çok güzel. Slm sayfa vallaha billaha dikkatimi çekti, saolun , – 328

Write A Comment