Kategoriler
Genel

Aşı Sorgulaması Yaygınlaştı, WebMD Öncülük Ediyor

Tabii ki bu bir saçmalık. ‘Güvenlik’ testi aslında güvenlik testleri gibi davranıyorlar. Gerçekten ne yaparsa sistemi oynamaktır, böylece test edilen aşı bir onay mührü alır ve bu noktadan itibaren kaç kişinin öldürdüğü veya devre dışı bıraktığı önemli değil, aşının bütünlüğü savunulur.

Sonbaharda Bir COVID-19 Aşısı Mümkün Ama Ne pahasına?

Dennis Thompson tarafından
HealthDay Muhabiri

11 Mayıs 2020 Pazartesi (HealthDay News) – COVID-19 aşısı yaratma çabaları eşi görülmemiş bir hızla ilerliyor ve şu anda dünyanın dört bir yanındaki insanlarda sekiz farklı aday test ediliyor.

Ancak önümüzdeki yılın başlarında yaygın kullanıma açık bir aşının olması, güvenlik ve testle ilgili bazı kuralların – test gönüllülerinin sağlığını ve muhtemelen hayatlarını riske atabilecek eylemleri – bükmeyi gerektirebilir.

Minn, Rochester, Mayo Kliniğinde Aşı Araştırma Grubu direktörü Dr. Greg Poland, “Sonbaharda veya kışta aşı yaptırmak mümkündür” dedi. Sonbaharda veya kışın aşı yapmak mümkün değildir. Hız her zamanki güvenlik testlerinden geçti. Hız, güvenli bir denemedir. “

Hükümetin önde gelen aşı uzmanı – ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci, Ocak ayına kadar milyonlarca koronavirüs aşısının Ocak ayına kadar dağıtılmaya hazır olduğunu “ilan” ettiğinde kaşlarını kaldırdı. .

New York’taki Eski Gaziler İşleri eski sekreteri ve Beth Israel Tıp Merkezi eski başkanı ve CEO’su Dr. David Shulkin, “Bu gerçekten gerçekleştiğini gördüğümüz en hızlı dört yıl olduğunu hatırlamak zorundayız” dedi. “Aşı geliştirmenin geleneksel yöntemleri ve süreçleri çok zaman alıyor.”

Bununla birlikte, Shulkin ve diğer uzmanlar, bir COVID-19 aşısının, önerilen 12 ila 18 aylık kalkınma zaman çizelgesinden önce kamu dağıtımına hazır olabileceği konusunda hemfikirdir.

Dayanak aşı oluşturmakta değil. Dünya Sağlık Örgütü şu anda insan klinik çalışmalarında sekiz aday aşıyı listeliyor ve 100’den fazla aday dünya çapında laboratuvarlarda klinik öncesi değerlendirme geçiriyor.

Aksine, her aşının güvenli ve etkili olduğundan emin olmak için aylar ve yıllar yiyen şey olduğunu test etmek, HealthDay Live Stream röportajı.

Shulkin, “Amerika Birleşik Devletleri dışında, yasal onayların zorunlu olarak katı olmayabileceği aşı onaylarını muhtemelen tartıştığımız 18 aylık süreden daha kısa bir sürede göreceğiz.” Dedi.

Shulkin, “Şimdi, bunun ticarileştirilmesi ve ABD nüfusunda kitlelere sunulmasının güvenli olup olmayacağı ayrı bir konu olacak,” diye devam etti Shulkin. “Ama bence sağlıklı aşı teknolojisi ve sağlıklı insanlar için kullanılmaya hazır, bunu 18 aylık süreden önce göreceğimize inanıyorum.”

Polonya, ABD’nin kendi aşı test sürecini hızlandırabilmesinin birkaç yolu olduğunu, ancak bu stratejilerin önemli etik soruları gündeme getirdiğini söyledi.

Denenmiş ve doğru aşı testi yolu, insanlara bir aşı vermeyi ve daha sonra her zamanki gibi hayatlarını yaşamalarını sağlar. Çalışma gönüllüleri, kaçının enfekte olduğunu ve hangi yan etkilerin geliştiğini görmek için aylar veya yıllar boyunca izlenir.

Bir kısayol, insanlara deneysel aşı verilen ve daha sonra bir laboratuvarda koronavirüs ile enfekte olan insanlara meydan okuma klinik çalışmalarını içerecektir.

“Gençlerle başlarsın,” dedi Polonya. “Onlara deneysel bir aşı verirdin. Onları başka bir tesise götüreceksin ve kasıtlı olarak virüse maruz bırakacaksın, güvenli bir tedavimiz olmadığını fark ederek ciddi komplikasyonların öngörülemediğini fark ettin. Ama çok öğreneceksin. çok hızlı bir şekilde bu virüs korunuyor ve yan etkilere neden oluyor. “

Polonya, COVID-19’un şu anda meydan okuma denemelerini garanti etmek için insanlar için yeterince korkunç bir tehdit oluşturduğunu düşünmüyor.

“Diyelim ki virüs mutasyona uğradı ve şimdi enfekte ettiğinin yüzde birkaçını öldürmüyor,% 30’u öldürüyor” diyor Polonya. “Herkesi tedavi etmek için yeterli antiviral ilacımız yok ve hala bir aşımız yok. Belki de bu senaryo altında tam olarak test edilmemiş bir aşı alırdım. Ama şu anki senaryoya girer misin?”

Testi hızlandırmanın bir başka yolu, güçlü aşı adaylarına acil kullanım izni vermek olacaktır.

Bu şu anda antiviral ilaçlar ve virüs test kitleri ile yapılmaktadır. ABD Gıda ve İlaç İdaresi, ilaçların ve testlerin tam olarak test edilmediğini ve etkililikleri hakkında veri toplamak için yakından izlenmeleri gerektiği anlayışıyla klinik ortamlarda kullanımlarına izin vermektedir.

“Size deneysel aşı yapacağız, ancak sıcaklığınızı almamıza, kan almamıza, sizi test etmemize izin vermeyi kabul etmelisiniz,” dedi Polonya. “Bir çok insanı çok hızlı bir şekilde aşılayabilir ve temelde ne olduğunu görebiliriz” diye ekledi.

Polonya, “Ben bu ödün vermek isteyen bazı insanlar olduğunu düşünüyorum.” Dedi. “Bence bu ödünleşmeyi almak için çok daha isteksizler var.”

Sorun, bir aşıya yanıt olarak oluşan antikorların aslında virüsle gelecekteki enfeksiyonları daha şiddetli hale getirdiği bir durum olan antikora bağımlı gelişmiş hastalık gibi tehlikeli yan etkiler için potansiyel olarak ortaya çıkmaktadır.

“Aşı alırsanız, virüs mutasyona uğrarsa, bu sonbaharda geri gelir ve aşıyı alanların aslında daha kötü bir vakası var mı?” Polonya, bu etkinin daha önce dang için bir aşıda ve inaktive bir kızamık aşısında meydana geldiğine dikkat çekti.

Testten sonra kalan bekletme, üretim sürecini arttırmayı içerir, böylece halka milyonlarca doz aşı yapılabilir ve bu engelin kaldırılması için adımlar atılır.

Federal fonlarla desteklenen Johnson & Johnson ve Moderna gibi şirketler test edilmemiş aşı adaylarının üretimini “risk altında” olarak adlandırıyorlar.

Walter Orenstein, Atlanta’daki Emory Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Emory Vaccine Center’ın direktör yardımcısıdır. “En azından bazı dozlarda risk altında gelişmeyi teşvik etmeliyiz, bu nedenle aşı işe yararsa, bu aşıyı hazır hale getirmeden önce bir süre beklemek yerine hemen kullanmaya hazırız.” Dedi.

Federal Biyomedikal Gelişmiş Araştırma ve Geliştirme Kurumu, şimdi insan denemelerinde bir Moderna aşısı adayının üretimini arttırmak için 483 milyon dolar yatırım yaptı ve haber sitesine göre, halen laboratuvarda test edilen bir Johnson & Johnson aşısı için 456 milyon dolar daha yatırım yaptı. Kuvars.

Polonya dedi ki, “Aşıların işe yarayıp yaramadığını bilmedikleri aşı yapacaklar, ama devam edecekler ve yapacaklar. Yanlışlarsa fırlatılacaklar “dedi.

Meydan okuma denemeleri veya acil aşı kullanımı gibi riskli stratejiler uygulanmasa bile, mevcut COVID-19 denemelerinin ilerleme hızı, aşıların halka ulaşan rüzgarın güvenliğini doğrulamak için çok fazla takip çalışması gerektirecektir, Orenstein dedim.

“Denemelerin çoğu binlerce kişide en iyi olacak” dedi Orenstein. “Nadir advers olayları aramak için çok daha büyük popülasyonlarda bir aşı kullanıldıktan sonra güvenliği izlemek için bir sisteme ihtiyaç duyulacaktır.”

Takip çalışmaları ayrıca, bir aşı tarafından sağlanan korumanın zaman içinde ne kadar iyi kaldığını ortaya çıkaracağını da sözlerine ekledi.

Orenstein, “Zaman içinde bağışıklığın azalıp azalmayacağını ve eğer öyleyse, güçlendirici dozlar verip vermememiz gerekip gerekmediğini görüp görmeliyiz.

“Ocak ayında bir şey alacaksak her şey yolunda gitmeli,” diye bitirdi Orenstein. Diyerek şöyle devam etti: “Bu doğru olmayabilir ve güvenlik ve etkinlik konusunda ihtiyacımız olan verileri almazsak, daha uzun olması için hazırlanmamız gerekir.”

http://archive.is/aqcmA#

“Aşı Sorgulaması Yaygınlaştı, WebMD Öncülük Ediyor” için 30 yanıt

Elazığ merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha çok iyi, teşekkürler 08-06-2020 19:09:01

Sinop merkezden ben ziya. Merhabalar web siteniz inan ki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 05-07-2020 22:28:11

Kırklareli merkezden ben ahmet. Selam siteniz gerçekten çok güzel, teraziye tıkladım 12-07-2020 18:41:22

Erzincan merkezden ben gaye. Slm paylaşım inanki hoşuma gitti, face de paylaştım 18-07-2020 13:29:17

Afyon merkezden ben ziya. selamun aleyküm web sitesi yeminle dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 18-07-2020 17:31:03

Erzurum merkezden ben Emine. Mrb paylaşımınız süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım 24-07-2020 18:50:15

Osmaniye merkezden ben ahmet. Slm paylaşım inanki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 06-08-2020 21:46:48

Balıkesir merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siten inanılmaz dikkat çekici, teraziye tıkladım 08-08-2020 19:42:49

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir