Bir aşı yazısı daha eklemekten nefret ediyorum ama bunu dikkate almanın gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum.

Yani, aşısızların virüsü taşıyabileceğini ve yayabileceğini biliyoruz. Doğru?

Eh, artık aşılıların bile virüsü aynı şekilde taşıyabildiğini ve yayabildiğini biliyoruz. Sadece küçültüyor onların semptomlara neden olur ve onlara hayatta kalma/iyileşme ve hastaneye yatırılmama konusunda daha iyi bir şans verir.

Aşı olmayı seçenlerin neden virüsün daha fazla yayılmasından aşısızları sorumlu tuttuklarını ve herkes kelimenin tam anlamıyla aynı gemideyken “başkalarının hayatını umursamama” ve “bencillik” yapmalarını anlamıyorum. Aşılananların işi daha kolay olacak.

Azaltmaya yardımcı olmak için aşı olmak istiyorsanız senin ölüm/hastanede yatış/vb. şansı o zaman sizin için iyi. Aşısız biri sizi nasıl etkiler? Her ikisi de virüsü yakalayabilir, taşıyabilir ve yayabilir. Aşı yaptırmanın tek farkı daha kolay/daha hızlı iyileşebilmekken, aşı olmamayı seçenlere karşı neden bu kadar çok nefret var?

Bana pek mantıklı gelmiyor.

Author

71 Comments

1. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. ” çok güzel. Selam herkese web siteniz harbiden güzel, sağolun , Gürbüz – 312

2. Selamın aleyküm sayfa inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım

3. Bu konu : ” Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım , doruk – 54

4. elif yılmaz Reply

Selam herkese paylaşımın yeminle iyi, teşekkürler

5. Yozgat dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . Slm paylaşımın inanki hayran edici, teraziye tıkladım , emin – 411

6. Bu konu : ” Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. ” çok güzel. Merhabalar sayfa inanılmaz mükemmel, saolun , Hasan – 75

7. Bu konu : ” Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. ” çok güzel. Slm paylaşım gerçekten çok iyi, sosyal medyada paylaştım , ali – 229

8. Çorum dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . selam arkadaşlar siteniz cidden dikkat çekici, şukuladım , – 206

9. Nevşehir dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi güzel, twitter da paylaştım , Aylin – 342

10. Merhaba herkese paylaşımın vallaha çok güzel, tebrikler

11. Gürbüz Reply

Yozgat merkezden ben Gürbüz. Merhaba web siteniz inanılmaz çok iyi, sağolun 09-08-2021 07:35:13

12. Adıyaman merkezden ben Hasan. Selamın aleyküm siteniz vallaha güzel, sağolun 09-08-2021 07:37:18

13. Bilecik dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . merhaba arkadaşlar siten valla çok hoşuma gitti, saolun , emin – 10

14. Kırıkkale dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . Merhaba web sitesi inan ki hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Aylin – 268

15. Selam web sitesi vallaha dikkat çekici, facebookta paylaştım

16. Merhaba herkese web siteniz gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

17. merhaba arkadaşlar paylaşım inanki ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

18. Antalya merkezden ben doruk. Slm web siteniz inan ki hayran bıraktı, twitter da paylaştım 09-08-2021 07:42:45

19. Bu konu : ” Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. ” çok güzel. Slm paylaşım cidden mükemmel, face de paylaştım , – 15

20. Kırşehir merkezden ben doruk. Merhabalar web siteniz inan ki hoşuma gitti, saolun 09-08-2021 07:44:09

21. Aydın dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . Selam herkese siteniz yeminle dikkat çekici, teraziye tıkladım , gaye – 55

22. Muş merkezden ben ali. Merhabalar sayfan ciddiyim dikkatimi çekti, face de paylaştım 09-08-2021 07:48:44

23. Bayburt dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . Selamın aleyküm web siten cidden iyi, sağolun , hatice – 247

24. Elazığ merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar sayfa inanılmaz hoşuma gitti, teşekkürler 09-08-2021 07:49:12

25. Bu konu : ” Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. ” çok güzel. Selamlar siten inanki hayran edici, şukuladım , ahmet – 20

26. Niğde dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . Selam herkese web siteniz yeminle güzel, linkedinde paylaştım , mehmet – 116

27. Mrb sayfanız harbiden çok hoşuma gitti, sağolun

28. Edirne merkezden ben gaye. Mrb paylaşımın süper ötesi iyi, saolun 09-08-2021 07:56:23

29. Ankara dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . Selam herkese web sitesi inan ki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 132

30. Kırıkkale merkezden ben ziya. Mrb paylaşımın ciddiyim çok iyi, linkedinde paylaştım 09-08-2021 07:57:02

31. Gürbüz Reply

Mersin dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . Selam herkese siten yeminle iyi, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 321

32. Bu konu : ” Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım , hatice – 219

33. elif yılmaz Reply

İzmir merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese sayfanız inanki mükemmel, şukuladım 09-08-2021 07:58:50

34. Gaziantep merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar web siteniz inanılmaz dikkat çekici, saolun 09-08-2021 08:00:53

35. elif yılmaz Reply

Selam herkese sayfanız harbiden çok güzel, saolun

36. elif yılmaz Reply

Selamlar web siteniz süper ötesi hoşuma gitti, tebrikler

37. selam arkadaşlar web sitesi valla dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

38. Selamlar sayfanız vallaha billaha çok güzel, facebookta paylaştım

39. Bu konu : ” Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım yeminle dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , ziya – 397

40. Bu konu : ” Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. ” çok güzel. Selam herkese sayfa vallaha çok iyi, tebrikler , ziya – 187

41. Gürbüz Reply

Balıkesir dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . Merhabalar sayfanız süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Gürbüz – 296

42. Kırıkkale merkezden ben banu. Selamlar sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, teşekkürler 09-08-2021 08:08:16

43. Trabzon dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . Selamın aleyküm sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, teşekkürler , Emine – 203

44. Bu konu : ” Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. ” çok güzel. Slm sayfan valla çok iyi, twitter da paylaştım , banu – 440

45. Niğde merkezden ben . Selam sayfa cidden hayran bıraktı, tebrikler 09-08-2021 08:12:44

46. Merhaba herkese siteniz inan ki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

47. Gürbüz Reply

Antalya merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese siteniz vallaha billaha iyi, teraziye tıkladım 09-08-2021 08:14:20

48. Merhaba herkese web siten cidden hayran bıraktı, şukuladım

49. Selam herkese web siten vallaha ilgi uyandırıcı, tebrikler

50. Kilis dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . Merhaba herkese paylaşım süper ötesi çok güzel, saolun , ziya – 54

51. Hakkari merkezden ben Emine. Selam paylaşımın vallaha güzel, saolun 09-08-2021 09:10:49

52. Bu konu : ” Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. ” çok güzel. Slm web siten gerçekten güzel, face de paylaştım , Emine – 13

53. elif yılmaz Reply

Selamlar paylaşımın vallaha dikkatimi çekti, sağolun

54. Rize merkezden ben Aylin. Merhaba herkese web siten inan ki iyi, facebookta paylaştım 10-08-2021 01:55:41

55. Kırşehir merkezden ben Emine. Selamlar paylaşımınız gerçekten hoşuma gitti, saolun 11-08-2021 05:08:17

56. Aksaray merkezden ben ziya. Merhabalar sayfan süper ötesi mükemmel, saolun 12-08-2021 02:03:08

57. Bingöl dan kimler var. Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. . Merhaba herkese web siten cidden hayran bıraktı, teşekkürler , ali – 53

58. Niğde merkezden ben hatice. Slm paylaşımın gerçekten iyi, tebrikler 14-08-2021 14:13:43

59. Selamın aleyküm web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, saolun

60. Bu konu : ” Aşılananlarla aşılananlar arasında neden bu kadar çok ayrım olduğu konusunda kafam karıştı. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım ciddiyim dikkat çekici, şukuladım , banu – 147

61. Kahramanmaraş merkezden ben hatice. Selamın aleyküm paylaşımınız ciddiyim dikkat çekici, sağolun 21-08-2021 23:18:13

62. Merhaba web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, şukuladım

63. Slm bu web sitesi süper ötesi hayran edici, linkedinde paylaştım

64. Artvin merkezden ben gaye. Selamın aleyküm paylaşımın inanki hoşuma gitti, tebrikler 28-08-2021 16:33:14

65. Kocaeli merkezden ben ahmet. Selam herkese sayfanız yeminle çok iyi, face de paylaştım 01-09-2021 21:18:31

66. Merhaba herkese paylaşımınız yeminle iyi, facebookta paylaştım

67. Trabzon merkezden ben memo. Merhabalar web siten gerçekten ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 24-09-2021 18:14:03

Write A Comment