Bir vax’ın, insanları belirli bir mikroptan (virüs veya bakteri) hastalanmaya karşı bağışıklaması gerekir. Anahtar kelime bağışıklamak. Yani herhangi bir spesifik aşının nihai etkisinin aşılanmış insanların hastalanmaması beklenebilir, oldukça basit, değil mi?

Aslında, insanların geçmişteki aşılar için bastırdıkları anlatı budur, örneğin çocuk felci, aşıların kullanıma girmesiyle vakaların nasıl düştüğünü gösteren çizelgeler, korelasyonun bir nedensellik olmadığını tamamen göz ardı ediyor, ama tamam, en azından bir şeyleri vardı.

Ama burada Wu Flu ile birlikteyiz… insanlar aşılanıyor, ancak vakalar sözde “varyantlar” nedeniyle BÜYÜYOR. Bir dakika, gol olmadı mı? bağışıklama?

Ama işin püf noktası şu ki, bana öyle geliyor ki “bilim adamları” gerçek pratik sonuçları değil, sadece “bağışıklık tepkisini”, örneğin antikorların varlığını ölçüyorlar.

Bana öyle geliyor ki genel uygulama bu – antikorları ölçmek, sanki nihai hedefmiş gibi son adımdır. Ama değil. Amaç, sefil bir şekilde başarısız olan insanları sağlıklı kılmaktır.

Bu yüzden merak etmeye başlıyorum, herhangi bir aşı için sağlık sonuçlarının çift kör testi yapıldı mı? Yoksa sadece büyük bir antikor dini mi? Ve eğer öyleyse, Covid, antikor sahibi olmanın bağışıklığa sahip olmak anlamına gelmediğini kanıtlamadı mı? Ve “%95 etkili” ne anlama geliyor? İnsanların %95’inin antikor alacağı mı?

27 Comments

1. Muğla merkezden ben . Merhaba herkese paylaşımın süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım 21-07-2021 04:57:28

2. Bu konu : ” Aşıların GERÇEK etkinliği hakkında bir çalışma yapıldı mı? ” çok güzel. Selamın aleyküm siten valla hoşuma gitti, sağolun , ziya – 375

3. Bu konu : ” Aşıların GERÇEK etkinliği hakkında bir çalışma yapıldı mı? ” çok güzel. Selam paylaşımınız yeminle dikkat çekici, şukuladım , hatice – 65

4. Merhabalar bu web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

5. Bu konu : ” Aşıların GERÇEK etkinliği hakkında bir çalışma yapıldı mı? ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız süper ötesi çok güzel, facebookta paylaştım , Emine – 357

6. Mersin merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 24-07-2021 02:29:55

7. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Aşıların GERÇEK etkinliği hakkında bir çalışma yapıldı mı? ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz cidden hayran edici, saolun , elif yılmaz – 389

8. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Aşıların GERÇEK etkinliği hakkında bir çalışma yapıldı mı? ” çok güzel. Merhaba sayfan gerçekten hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Gürbüz – 48

9. Bingöl dan kimler var. Aşıların GERÇEK etkinliği hakkında bir çalışma yapıldı mı? . Merhaba herkese paylaşımınız harbiden dikkat çekici, twitter da paylaştım , ali – 357

10. Selamın aleyküm paylaşımınız cidden iyi, linkedinde paylaştım

11. Gürbüz Reply

Ağrı merkezden ben Gürbüz. Merhabalar web siten cidden iyi, saolun 25-07-2021 22:06:07

12. Gürbüz Reply

merhaba arkadaşlar siten süper ötesi ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

13. İstanbul merkezden ben ziya. Mrb siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, face de paylaştım 27-07-2021 08:20:19

14. Antalya merkezden ben doruk. Selamlar sayfanız inanki çok güzel, teşekkürler 02-08-2021 07:46:22

15. Düzce merkezden ben emin. Slm sayfanız vallaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 08-08-2021 10:05:08

16. elif yılmaz Reply

Slm sayfan cidden mükemmel, facebookta paylaştım

17. Bu konu : ” Aşıların GERÇEK etkinliği hakkında bir çalışma yapıldı mı? ” çok güzel. Slm paylaşımın cidden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , banu – 131

18. Zonguldak merkezden ben emin. Selam herkese siteniz ciddiyim iyi, şukuladım 14-08-2021 12:10:13

19. Balıkesir dan kimler var. Aşıların GERÇEK etkinliği hakkında bir çalışma yapıldı mı? . Merhabalar paylaşımın vallaha çok güzel, teraziye tıkladım , mehmet – 362

20. İstanbul merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web sitesi valla çok iyi, linkedinde paylaştım 22-08-2021 18:12:00

21. Balıkesir merkezden ben ziya. Mrb sayfan inan ki hayran edici, şukuladım 31-08-2021 19:00:55

22. Selamın aleyküm paylaşım gerçekten ilgi uyandırıcı, tebrikler

23. Amasya merkezden ben Aylin. Merhaba web siteniz yeminle dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 04-09-2021 00:28:12

24. Bu konu : ” Aşıların GERÇEK etkinliği hakkında bir çalışma yapıldı mı? ” çok güzel. Selam siten ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım , – 485

25. Samsun merkezden ben . Mrb web siten inanki çok iyi, sosyal medyada paylaştım 16-09-2021 12:45:51

Write A Comment