Geçen gün, aşı karşıtı kalabalığın aşılardan kaynaklandığını iddia ettiği sorunların çoğunun kirliliğe neden olduğunun kanıtlandığını düşünüyordum, özellikle plastik üretimi tarafından yapıldı, diğer birçok işletme de zararlı kimyasallara bağlı ama plastikler her yerde. Bizim yemeğimizdeler. Suyumuzdalar. Bizim toprağımızdalar. Bu maddeler, gezegendeki hemen hemen her ekosisteme girmiştir. Biz apeks avcısıyız. İnekler ot yer. Tahmin et ne oldu, muhtemelen suda çimleri besleyen plastikler vardı. Bu sorun Roma kurşun borularından daha büyüktür ancak karşılaştırılabilir. Kimyasalların vücudumuzu nasıl etkilediğine gelince, daha az, daha çok, daha az olabilir. Bazı ilaçların doza bağlı olarak tamamen farklı ve bazen zıt etkileri vardır. Bu kimyasallardan herhangi birinin eser miktarlarının güvenli olduğu argümanı bazı kimyasallar için doğru olabilir, ancak diğerleri için geçerli olmayabilir. Kabul edilebilir eser miktar daha fazla sağlık sorununa neden olabilirken, daha fazla kirletici herhangi bir etkiye sahip olmayabilir. Yazı burada duvarda. Bu kimyasalların güvenli olmadığını biliyoruz. Üretimde farklı bir soğutma sıvısına geçmek yeterince kolaydır. İnsanlar kendilerini bu kimyasallardan koruyabilir; ve uygun KKD sağlamayan şirketler para cezasına çarptırılmalıdır. Plastikler hiçbir yere gitmiyor. Plastikler, fosil yakıtların rafine edilmesinden yapılan petrokimyasallardır. Büyük petrolün, suçlama ve retorik argümanları daha olası nedenden uzaklaştırmak için büyük bir gizli dezenformasyon kampanyasını başlatmak için yeterli parası ve ekonomik önemi vardır; petrokimya kirliliği, yapabildikleri her şeye. GDO’lar, aşılar, ilaçlar, organik olmayan yiyecekler, tütün; sorun her zaman vücudumuza koyduğumuzun açıkça farkında olduğumuz bir şeydir ve bu bize sanki kötü ebeveynlermişiz gibi, bir hata yapmışız gibi hissettirebilir; suçlu. Hiç kimse farkında olmadığımız şeylere odaklanmıyor. Kendimizi suçlamayacağımıza odaklansaydık, petrokimya endüstrisini suçlamış olurduk. Otizm spektrum bozukluğu ile kirliliğe maruz kalma arasında daha sonra aşılama arasında ÇOK daha güçlü bir ilişki bulsam şaşırmam. İnsanların hangi kirletici maddelere maruz kalabileceğini belirlemek çok zordur çünkü maruz kalma konusunda çok fazla değişiklik vardır ve bazen semptomlar sonraki nesilde veya daha ileride ortaya çıkar. Önceden ılık veya ılık olmayan bir şişe su içmek bizi açığa çıkarır. Bebekleri plastikle beslediğimiz biberonlar genellikle biraz ısınır. İnsanlar bizim olmamız gerektiği için petrokimya endüstrisini suçlarlarsa, birçok insan çok para kaybederdi; nakit kraldır. Eğer büyük petrol iklim değişikliğini bilseydi ve 50 yıl boyunca harekete geçmeden bilgi üzerine oturduysa, o zaman kesinlikle tüm dünyayı zehirlediklerini kabul etmeyeceklerdir.

Author

23 Comments

1. Malatya merkezden ben banu. Merhaba paylaşımın vallaha billaha hayran edici, tebrikler 22-01-2021 19:02:45

2. elif yılmaz Reply

Mrb siten süper ötesi çok hoşuma gitti, teşekkürler

3. Gürbüz Reply

Van dan kimler var. Aşıların taze alınması . Selamın aleyküm siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 481

4. Bu konu : ” Aşıların taze alınması ” çok güzel. Selam paylaşım harbiden çok iyi, face de paylaştım , ali – 499

5. Merhabalar bu web sitesi cidden hoşuma gitti, facebookta paylaştım

6. Çanakkale merkezden ben banu. Selam siten cidden dikkatimi çekti, sağolun 22-01-2021 23:55:58

7. Bu konu : ” Aşıların taze alınması ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa valla çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , gaye – 408

8. Sakarya merkezden ben emin. Selam siten vallaha güzel, twitter da paylaştım 23-01-2021 21:25:52

9. Trabzon dan kimler var. Aşıların taze alınması . Selam herkese paylaşımınız vallaha billaha mükemmel, linkedinde paylaştım , ziya – 290

10. Merhaba herkese sayfa süper ötesi çok iyi, twitter da paylaştım

11. Niğde dan kimler var. Aşıların taze alınması . Selam herkese web siteniz cidden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 332

12. Slm paylaşımın valla mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

13. Selam herkese web siteniz vallaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

14. selam arkadaşlar siteniz inanki hayran bıraktı, şukuladım

15. Bu konu : ” Aşıların taze alınması ” çok güzel. Selam sayfan inanki hayran edici, facebookta paylaştım , doruk – 410

16. Ordu merkezden ben hatice. Merhaba herkese sayfanız gerçekten güzel, şukuladım 13-02-2021 14:22:08

17. Mrb paylaşımınız valla çok iyi, sosyal medyada paylaştım

18. Bu konu : ” Aşıların taze alınması ” çok güzel. Selam sayfanız yeminle ilgi uyandırıcı, şukuladım , Aylin – 441

19. Aksaray merkezden ben hatice. Merhabalar paylaşımın vallaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 13-03-2021 13:54:39

20. Gümüşhane dan kimler var. Aşıların taze alınması . selamun aleyküm siten vallaha billaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım , hatice – 374

21. Sinop dan kimler var. Aşıların taze alınması . Selamın aleyküm siteniz süper ötesi çok güzel, face de paylaştım , Aylin – 218

22. Antalya dan kimler var. Aşıların taze alınması . merhaba arkadaşlar paylaşımınız cidden dikkat çekici, twitter da paylaştım , banu – 89

23. Nevşehir dan kimler var. Aşıların taze alınması . Selamın aleyküm web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, teşekkürler , Hasan – 482

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link